Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

7 éves lányom most kezdte az első osztályt.

Már a 2. héten egyedül ment-jött, időbe mindig hazaért.

Az utca elején lakik az osztálytársa, akinek a mamája kitalálta járjanak együtt. Már akkor nem nagyon tetszett az ötlet de belementem. Mai napon nem ért időben haza a lányom, mivel az osztálytársának a mamája ( aki ráadásul keményen iszik) megengedte, hogy nyugodtan játszanak. Az apja ment el érte, ha nem ment volna el érte tán még mindig ott lenne...

Most mi tévő legyek? Minden reggel remegve várják a lányom a kapujukba, mivel az a kislány egyedül fél menni, az enyém meg nem. A mamája erőlteti ezt az egészet, de úgy gondolom ehhez nem volt joga...


2017. szept. 29. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Megmondod a gyerekednek, hogy sulinután egyből hazamegy és kész.
2017. szept. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem engedném együtt el őket, mert baj is lehet belőle. Vidd el te pár napig, vagy az apukája
2017. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi baj van avval ha egy darabon együtt mennek.. mond meg a lányodnak hogy suli után ne maradjon ott hanem mikor odaérnek a mama házához a kiscsaj bemegy, a tied meg baktasson szépen hazafelé.
2017. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nektek is jobb, ha nem egyedül járkál a 7 éves lányotok. Mondd meg neki, hogy suli után egyből haza kell menni. Arról nem más tehet, ha nem fogad szót nektek. Ilyen alapon másik osztálytársa is elhívhatná valahova suli után.
2017. szept. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Én nem engedném még egyedül, akármilyen közel van az iskola. Egy 7 éves gyerek még nem annyira megbízható, hiába önálló, ebben a korban még könnyen elcsábulnak és nincs időérzékük. Nálunk nem is mehetnek ki az iskolából az alsósok felnőtt nélkül.
2017. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányodnak el kell mondani, hogy nem maradhat ott játszani, és ezt nem a másik gyerek anyukája dönti el. Ha ez nem működik, akkor ne járjanak együtt.


Hozzáteszem, ha a kislány hallgat a barátnő anyukájára, holott nyilván előzetesen megbeszélted vele, hogy egyenesen haza kell mennie, akkor szerintem nem érett ahhoz, hogy egyedül járjon!!!! És még jó, hogy a barátnő anyukája térítette le a hazafelé vezető útról és nem valaki más.

2017. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!