Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Bébiszitterkedés". Hogyan?

"Bébiszitterkedés". Hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztatnak a gyerekek, jelenleg a párommal azon dolgozunk, hogy nekünk is legyen sajátunk. Olvastam már néhány gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet és cikket, számításaim szerint néhány hónap múlva bekerülök egy dajka tanfolyamra is.


Huzamosabb ideig nem vigyáztam még gyerekekre, viszont volt már alkalmam néhány órácskát eltölteni egy ismerős középsős kisfiával. Alapvetően jól kijövök a gyerekekkel, szeretek játszani velük és általában sikerem van. Sajnos a közelben nincsenek olyan ismerőseim akiknek kisgyerekük van vagy vigyázni kellene rájuk ezért idegenekhez kellene fordulom akik érthető okokból nem biztos, hogy rám bíznák gyermeküket. Megbízhatónak, elővigyázatosnak és türelmesnek tartom magam, egyébként 21 éves vagyok.

Mások is vigyáznak még kevesebb tapasztalattal gyermekekre. Egy kis városkában élek, nem tudom hol "hirdethetném" magam és hogyan, hogy sikerem legyen... pedig néhány helyen biztos jól jönnék mert többnyire hétköznaponként érek rá :)


2017. dec. 13. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy 21 éves a gyerekekről gyakorlatilag semmit nem tudó lányra biztosan nem bíznám a gyerekemet.


Nem, nem kell diploma, de elsősegélypapír alap, valamint nem árt, ha egészségügyi szakközepet végzett, mert azért ott sokat tanítanak a gyerekekről.

2017. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem találhatsz kuncsaftot, nekem az öcsém bébiszitterkedett, ő sem szakmabeli.
2017. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Elsö .... csak megjegyezném h van tapasztaltabb 21 éves gyerek terén mint egynémelyik 30éves... Csak magamból kiindulva 21 évesen az éjszaka közepén az unokaöcsém(2,5 éves) hanyattfekve hányni kezdett .. most egy olyan 30 éves akinek van elsősegélyről papirja de gyerekekkel alig van tapasztalata mit kezdett volna ? Hamarabb feltételezem,hogy hírtelen pánikjában azt is elfelejti mi van a lába között hisz egy idegen gyerekről van szó.Tény és való.. 21 voltam és tökéletesen megoldottam . vagy mikor üvölt a gyerek lövése nincs mi baja lehet mert még alig beszél szegénykém..honnan jön rá az elsősegély papirjával ,hogy esetleg megcsipte a darázs? vagy bármi . én még inkább hagynám a gyerekem egy olyanra aki tapasztalt gyerekek terén ...
2017. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

3, az eü-s tanfolyamokon pontosan azokra adnak választ, hogy mit kell tenni az általad felsorolt esetekben. Pl. egyik fő témakör a fulladozás, plána hanyattfekve. De téma még a csípések és ellátásuk, esetleges csípésre való allergiás reakció.


De a legjobb olyat választani, akit ismerős ajánl, vagy legalábbis leinformálható előző munkaadó alapján. Azaz már dolgozott olyan korú gyerekekkel, mint amilyet én rá akarok bízni és emellé eü papírja is van, melyről nyilván elbeszélgetnél vele kicsit.

2017. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3#as vagyok . Lehet ,hogy megtanítják ,de ugy öszintén .. az emberek zöme ugy van vele ,hogy lehet sose kell használnia és egy gyerek mégis másabb mint egy felnőtt. Belügyin tanitják az eü.t de eszembe nem volt akkor ott ,hogy mit is tanultam ,ha nem,hogy logikusan mi a legkézenfekvőbb..
2017. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy fiatal kiscsajként te azonnal tudtad mit kell csinálni, akkor egy olyan aki picit idősebb és ráadásul tanulta is, ő is tudni fogja.
2017. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3, honnan tudod hogy egy 30-as nem tudna logikusan gondolkodni?! Tökmindegy van-e papírja...úgy írsz mintha csak a kis 21 éves tudna megmenteni egy gyereket hirtelen szituációban.
2017. dec. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó ,hogy csak a 21 éves.. de ha neki több tapasztalata van gyerekkel egyértelmű könnyebben kezel dgy ilyen helyzetet ..
2017. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!