Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, megengedhetitek...

Anyukák, megengedhetitek magatoknak, amit szeretnétek?

Figyelt kérdés
Nem akarok senki pénztárcájában vájkálni, nem kell ft-ra válaszolni, csak arra lennék kíváncsi, ha gyerek előtt költöttetek valami drágább hobbira, ruhára, bármire, gyerekválallás után is ugyanennyit szántatok rá? Több gyereknél esetleg a szülők luxusnak számító kiadásai a háttérbe szorult? A párotok hogy viszonyult ehhez?

2017. ápr. 19. 17:33
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Nyilván nem olyasmire gondolok, ami létszükség. Pl nekem mániám a téli kabát. Kettőt szoktam telenként venni, és nem a legolcsóbb fajtát.

Ilyesmikre gondoltam, ami elengedhető, de ti nem szeretnétek elengedni.

2017. ápr. 19. 17:35
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Semmi nem olyan mint volt! Nem is telne rá mert a terhesség miatt munkanélküli lettem, gyes+csp pedig szinte semmi.. Kb 3-4 havonta veszek magamnak 1 új ruhadarabot, ennyi.
2017. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Elso gyermekemnel nem. Ferjem kb. 120-at keresett, nekem a gyedem 90e korul volt. Ez 6 evvel ezelott volt.

Most en 310-et keresek, ferjem 400 korul (ezek mind nettok). Most ismet babank lesz, de mar teljesen mas anyagi hatterrel, szoval igen, mar megengedhetem.


Persze nottek az igenyeim is (sajnos, de igy alakult), viszont mar nyilvan igy is a gyerkocre koltunk a legtobbet :) Mi eztt (is) vartunk a masodikkal eveket, hogy elerjunk mindketten magasabb szintet es fizetest az munkainkban, es igy teljesen mas.

2017. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
gyerek előtt sem voltam költekezős és most sem vagyok az...a kötelező dolgokon kívül néhány sütemény vagy fagyi, és ez minden...most kicsit jobban állunk, most hogy már van ház, a gyerekeknek megtakarítás, és még mindig van mit elkölteni, most én is lazább vagyok, de még mindig nagyon fogom a pénzt. A párom sokkal költekezősebb, ő mindent megvesz amit akar, sokszor az árat sem nézi, hát ő keresi meg rá végül is a pénzt jelenleg, úgyhogy általában nem szólok bele..azt is mondja mindig hogy ha valami nekem tetszik nyugodtan vegyem meg, vagy hagyjam a főzést, rendeljek kaját, hívjak takarítót stb de én ilyen vagyok és kész.
2017. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Anyagilag megtehetem/megtehetném. Néhány dolog időhiány miatt marad el, illetve vannak dolgok, amik már nem olyan fontosak nekem, mint régebben. Végülis a kettő össze is függ, mert ha igazán fontos valami, arra megteremti az ember az időt.
2017. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%
3. vagyok, az en maniaim: high end markas sminkcuccok es napszemuvegek. Igazabol ezekre koltok ha magamrol van szo. Anno evekkel ezelott nyilvan csak a kirakatokban nezegettem az ilyen termekeket. De akkor is nagyon boldogok voltunk :))
2017. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Én megengedhetem magamnak. Sajnos vagy nem sajnos, nagyon szeretem a szép cipőket, és nekem is van kabát mániám. Nem tudom megmondani hány kabátom van. Szerencsére ha valami megtetszik ugyan úgy meg tudom venni, mint gyerek előtt, viszont régen ész nélkül vásároltam, most pedig sokkal jobban átgondolom, hogy ki tudom e használni az adott darabot, vagy tényleg igazán tetszik e. Illetve mostmár nézem a praktikusságot is, meg pl ha felveszem nem e szúrja a gyereket, vagy ilyesmi.

De összességében nem költök magamra kevesebbet, mint baba előtt.

Páromat nem zavarja, soha nem tette még szóvá.

2017. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
A kovetkezot annak szanom, aki mindannyiunkat lepontozgat: tanulni es dolgozni kene dragam, akkor Neked is telne ilyesmikre es nem a piros kezecsket nyomkodnad ;)
2017. ápr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kérlek, senki ne pontozza le a másikat!
2017. ápr. 19. 18:13
 10/24 anonim ***** válasza:
38%
Ja, es nyilvan most irni fogsz, hogy hat neked is telne sot harom villat vehetnel Balin csak te nem vagy ilyen felszines.
2017. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!