Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg nagyon sok karácson...

Ez tényleg nagyon sok karácsonyra?

Figyelt kérdés

1 Lego Duplo (5000 Ft)

1 építőjáték (4000 Ft)

1 homokgyurma készlet (3500 Ft)

2 db könyv

Jétékedények (kb 2000-2500 Ft értékben, nem emlékszem pontosan, nem egyszerre vettem.)

A férjem meg az anyósom is kiakadtak, hogy ez rengeteg és rettenetesen elkényeztetem a gyereket.

3 és fél éves


2017. dec. 21. 10:47
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk kicsi korától 2 ajándék megy a fa alá. (Mint ha egy apától, egy anyától). Az egyik mindig társas vagy olyan, amivel együtt tudunk játszani. A másik a nagy wáooooo!, amit kiszemelt magának.

Plusz egyik nagyszülői részről 1 dolog, másik részről szintén. Ezeket sem egy nap alatt, mert szenteste tőlünk, első nap egyik, másik nap másik család.

Értékét tekintve max. 12-15 ezer.

És ez így pont elég.

Tehetnénk többet, de minek...

2017. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem sok, sem árban sem mennyiségben

Mi általában csak karácsonykor és szülinapkor veszünk nekik játékot. Nem élünk rosszul de igazán jól sem. Karácsonykor kapnak több mindent és igenis megbecsülik és játszanak vele sokat mert amúgy nincs sok játékuk. Illetve a karácsonyok sem mindig ugyan olyanok. Volt hogy csak egy-egy ajándékot kaptak tőlünk és a nagyszülőktől többet. Most meg tőlünk kapnak többet. Most meg tehetjük, nem fogunk csődbe menni tőle.

Az egyik ismerősöméknél karácsonykor sosem volt szinte játék csak ruha, ő minden karácsonykor horror összegeket költ a gyerekének játékra. Idén a fia 120 ezer forintnyi ajándékot kap

2017. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%

Egyaltalan nem sok. Ezek kisebb keszletek csak, nem egy oriasi mennyiseg.

Harom iskolas gyerekunk van, ok is mindig 5-6 dolgot kapnak fejenkent.

Lego, tarsasjatek, konyvek stb.

2017. dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
7%
Nem is értem hol él az, aki nem költ el minumum 50ezret gyerekenként az ajándékokra. A karácsonynak meg kell adni a módját. Minek gyerek, ha nem tudják finanszírozni ezeket az alap dolgokat. Szerintem vehetnél még pár ezt azt. A gyerekek csak a sok ajándékból érzik mennyire szeretjük őket.
2017. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sok, de mi igyekszünk levenni a fókuszt az ajándékokról.
2017. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
76%
34-es szerintem troll.😁
2017. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
37%

Gyerek, miért ne kaphatna sok ajándékot?

Erről szól a karácsony, nem hinném egy 4 éves a szeretet ünnepének gondolná. Mi a jó kapni de legjobb adni elv alapján neveljük a gyerekeket. Attól hogy karácsonykor X összegű ajándékot kap, étékeli a 100ftos buborékfújót is.

Szülinap, karácsony az ő ünnepük, minden álmukat próbápjuk megvalósítani.

2017. dec. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A 28-assal teljesen egetértek. Nincs nap mint nap elárasztva játékkal, a karácsony, és a szülinapja amikor nagyobb dolgokat kap. A szülinap nyáron van, úgyhogy olyankor ilyeneket kap hogy futóbiciki, roller, stb. Biztos vagyok benne hogy a fentiek egyike sem lesz porfogó. És nem gondolom, hogy az ajándék mennyiségétől vagyok jó anyuka, de egy évben kétszer valóra válhat pár vágya szerintem. Azért nem a toronyóra lánccal kategória egyik sem. A férjemmel mindig vita van az ajándékozásból, ő erre a 2 alkalomra se venne ennyít.
2017. dec. 22. 06:44
 39/43 anonim ***** válasza:

Ugyan, a férjek máshogy állnak sok esetben ezekhez a dolgokhoz.

Mind hasznos játék egyébként.

És ha neked így jó, akkor miért ne csinálnád így.

Boldog karácsonyt nektek! :)

2017. dec. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 érdekel0 ***** válasza:

Nem lell mindennek elöl lennie.

Be a szekrénybe,aztán csere.

Ki se kell bontania mindegyiket.

Volt,hogy a 2. Csomagnál megállt valamelyik gyerek,mert pont az volt a varázslat.

Másnap folytatta,ha akarta.

3 hétig ott áll aza fa,kibontogatja,amikor akarja.

Nem verseny,hogy nézd ezt is,meg ezt is.

Meg húú ,gyorsan bontsd ki a többit is.

2017. dec. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!