Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rávenni egy...

Hogyan lehet rávenni egy férfit, aki nem akar gyereket, arra, hogy mégis nagyon akarjon?

Figyelt kérdés
Mikor a párommal összejöttünk, és később összeházasodtunk, mindketten meg voltunk róla győződve, hogy mi nem akarunk gyereket. Én nő létemre sokáig nem is szerettem a gyerekeket, másokért sem. 8 éve vagyunk együtt és 4 éve vagyunk házasok, és én teljesen meggondoltam magam, nagyon szeretnék babát. Nagyon megszerettem a gyerekeket, ismerősei, baráti, rokoni körben egyre többeknek van és olyan nagy öröm ez nekik, egyre jóban szeretném én is átélni. De a férjem továbbra sem akar. Azt mondja túl sok gond, lemondás, felelősség, stressz ésatöbbi. De látom rajta, hogy élvezi, mikor barátunk kicsi gyerekei körberajongják, vagy csak ránevetnek, mosolyognak. Én nem akarom kihisztizni, nem akarom hogy a kapcsolatunk rovására menjen, vagy a kedvemért engedjen aztán a háta közepére se kívánja az egészet. Ti mit tennétek? Meg lehet győzni valamivel?
2017. dec. 23. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha ő magától nem akarja, sehogy!


(Én is szeretem a kutyákat, de itthonra semmiképpen nem kéne... Egy gyerek meg jóval nagyobb felelősség és egy életre szól :/)

2017. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. Vagy elengeded ezt a vágyad vagy elengeded őt.
2017. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Mondtad Neki, hogy te úgy érzed szeretnél? Beszéljétek meg mindenképpen akár többször. Lehet pro és kontra érvekkel.
2017. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Később valószínűleg fogja akarni magától, alapösztön, nagyon kevés ember van, aki tényleg nem akar gyereket, de szerintem nem tudod rávenni és nem is érdemes.
2017. dec. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha ő nem akar, akkor rávenni nem igazán lehet! Erőltetni lehet, majd eljátsza, hogy akarja, meg várja aztán vagy bejön neki a gyerekes lèt vagy inkább megerősíti benne azt, hogy nem is kellett volna. Elèg lutri ez!
2017. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Honnan tudja mennyi stressz? Van nár gyereke?

Ha ki is eroszakolod belole a gyerekvallalast, allj ugy hozza,hogy joga lesz lelepni

2017. dec. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2017. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudod meggyőzni, ha nem akar felesleges erőltetni.

Mindenképp beszéljétek át a dolgot és mondd el neki h te mindenképp szeretnél

Ha ő nem akkor csak külön folytathatjátok tovább, mert ez nem olyan téma, amiben kompromisszumra lehet jutni ha az egyik nem akarja.

2017. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod rávenni sehogy. 4 éve voltatok már együtt, mikor összeházasodtatok, nem árult zsákbamacskát, pontosan tudhattad, hogy mire számíthatsz. El kell döntened, mi a fontosabb számodra,a házasság vagy a gyerek. Ha utóbbi, akkor sajnos egyetlen megoldás a válás. Nem ismerek a környezetemben egy olyan embert sem, aki kifejezetten gyűlölné a gyerekeket, mind elvan vleük egy ideig (viszonylag sok baba van körülöttünk), de közöttük is vannak olyanok, akik ennek ellenére nem szeretnének. Az, hogy nem vágnak arcot, mikor a kis tipegő odafut hozzájuk, még nem jelenti azt, hogy ők ezzel szeretnének 0-24-ig foglalkozni. Ilyen komoly dolgot senkire nem lehet ráerőltetni.
2017. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mas 0-24ben szulonek lenni, mint par orara ellenni mas gyerekekkel. En mindenkepp elmondanam ezeket neki a helyedben, azt kellene latni, hogy kinek fontosabb a gyerek meglete vagy nemlete a masiknal, utana lehet egyutt donteni a valas/egyuttmaradas, vagy a gyermekvallalas mellett, es ha utobbi, akkor milyen feltetelekkel mennetek bele, pl. te mennyire igenyelned a segitseget, o pedig mennyire lenne ra hajlando, es ha kevesbe hajlando, akkor tervet kesziteni, hogy ki fog neked rendszeresen segiteni, illetve mi lesz betegseg eseten, amikor segitsegre szorulsz, mi van, ha veletlenul ikrek lesznek, mi van, ha a varandossaggal is gondja van, nemcsak a gyermekvallalassal, te pedig ne adj’ Isten korhazba kell, hogy feludj, vagy csak siman hetekig fetrengsz az almossagtol vagy a hanyingertol. Szoval alaposan atbeszelni, hogy mivel jar, neked is atgondolni. Mi nagyon akartunk mindketten gyereket a ferjemmel, es egy pillanatig sem banjuk, de iszonyu nehez tud lenni. O rengeteget segit a gyerek korul meg a haztartasban is, de az ejszakakat nekem kell vegigcsinalnom, en kelek hozza. Nagyon nehez, fizikailag is megterhelo, varom, hogy bolcsis legyen, pedig szeretem, imadom.
2017. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!