Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Föld túl van népesedve, az...

A Föld túl van népesedve, az árvaházak tele vannak szülőre váró gyermekekkel, miért mégis az az önző, aki nem akar szülni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Passz... Illetve az emberek sokszor nem szeretik azt, aki más.


Én azt nem értem, miért baj, ha valaki önző? Teljesen egészséges dolog egy szintig, s a saját életemet ugyan már hadd éljem, ahogy akarom, tág keretek között persze.

S miért nem az önzés, hogy elvárjuk egy lélektől, hogy sok évig elviseljen minket szülőjeként, miközben mi nem akarunk szülők lenni vagy rémes emberek vagyunk?

2015. máj. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 gyerkőcöm van, de ismerek olyat aki nem szült, mert nem akart, nem vágyott rá soha. Én nem látok ebben önzőséget, sem semmi rosszat. Mindenki úgy él, ahogy neki jó.
2015. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szeretnek a saját értékrendjükkel egybevágó címkéket ragasztgatni azokra, akik máshogy látják a dolgokat. Egyébként teljesen jogos a kérdésed: pont, hogy az az önző, aki gyermeket vállal olyan helyzetben, amikor éppen nem kéne. Akár azért, mert nem tudja tisztességesen eltartani, akár azért, mert ő maga ugyan nem vágyik gyerekre, de meg akar felelni a társadalmi normának, vagy meg akarja mutatni a világnak, hogy ő milyen nagyszerű anya (látszólag), vagy épp jól jönne az adókedvezmény ésatöbbi.

Nem, szerintem semmiképp sem önző, aki nem vállal gyereket, mint ahogy az sem önző aki csak egy, vagy "csak" két gyereket vállal.

2015. máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal kevesebb nő akar szülni tudatosan, csak az a probléma, h szinte minden nőtől elvárják, erőltetik neki, és megteszi, mert fél, h kitaszítják. Ezzel elrontja élete további részét. Nagyon szomorú.

Ha mindenki nyíltan beszélhetne, felvállalhatná magát, kiderülhetne az igazság.

2016. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!