Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki állította...

Van itt olyan, aki állította hogy sose akar gyereket és most mégis anyuka, a saját akaratából?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kellett? Hány évesen jöttél rá? Nem bántad meg?
2013. okt. 31. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egész életem úgy "rendeztem be", hogy nekem elég egy olyan kapcsolat, amiben kényelmesen élek, szórakozom, de alapvetően a munkám, a hobbim, további tanulmányok kötöttek le (amelyek nem voltak családhoz illeszthetőek, egyik sem!). Ez így ment 28 éves koromig, amikor egy teljesen véletlen folytán megismertem a (most már) férjem. Vele is "lazának" indult a kapcsolat, mivel én nem akartam házasságot, elköteleződést, csak élni az életem, ahogy eddig is. Hetek alatt olyan szerelmes lettem, hogy látni alig láttam :)))) Először összeköltöztünk, ami nekem nagy lépés volt, majd megkérte a kezem, és sírva mondtam igent, és egyszercsak belémhasított, hogy gyereket akarok ettől a férfitól. Azóta már megszületett, és legalább még kettőt szeretnénk. Munkahelyet váltottam, terveket váltottam, és soha életemben nem voltam ennyire boldog és kiegyensúlyozott, mint most. Bizton állíthatom, hogy az emberek változnak, a tervek, a jövőkép változik idővel. De ehhez kell egy társ, akivel az ember tud együtt gondolkodni, együtt érezni és tervezni.
2013. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen még azt mondtam, hogy soha nem akarok gyereket. 5 évvel később estem teherbe, mondhatni hogy saját akarat, mert ha nem akartuk volna, nem tartjuk meg. Imádom a gyereket, nem könnyű mindig vele az élet, de annyi minden olyat tud adni, amit sehol máshol nem kap meg az ember, hogy már csak ezekért a pillanatokért is megérte minden.
2013. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen még ezt mondtam, aztán 24 évesen kiderült a PCOS+IR, és megváltozott minden. 25 éves voltam, amikor megszületett a lányom, imádom, ő a mindenem :)
2013. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 28 éves koromig éreztem azt, hogy nem akarok gyereket. Fiatal korom óta így volt, amíg csak vissza tudok emlékezni. Aztán nem is tudom igazán mi történt. Biztos a hormonok, de egyszer csak jött az érzés, hogy szeretnék gyereket. Egyre nőtt bennem ez a vágy, majd végül 30 évesen lettem terhes, saját akaratomból. :) Már két éves a fiam, és imádom!
2013. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én :).

Amíg meg nem született, el sem tudtam képzelni, hogy mi lesz.

Előtte egyáltalán nem érdekeltek a gyerekek, nem is tudtam mit kezdeni velük, nem is vágytam rá.

3 év után lettem terhes, de egyetlen vizsgálatra sem mentem el emiatt, úgy voltam vele, ha lesz lesz, ha nem, hát nem.

Mikor terhes lettem, megijedtem, fogalmam nem volt, hogy mihez kezdek majd vele.

Mikor megszületett, hatalmas szerelembe estem (a kisfiammal :) ).

MINDEN megváltozott, az összes addigi ellenérzésem eltűnt, pár nap alatt anyává váltam.

Hogy kicsit giccsesen fogalmazzak, itt két ember született: egy baba, és egy anya :).

38 éves voltam, és annyira nem bántam meg, hogy azóta kistesót is szeretnék :).

Mondhatni teljesen új ember lettem, a kisfiam születése előtti időszakot "előző életem"-nek szoktam nevezni.

De úgy gondolom, ha nem születik gyerekem, akkor sosem tudom meg, hogy ez milyen csodálatos dolog, tehát biztosan nem hiányzott volna.

Viszont nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy ez így alakult :).

2013. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászólóhoz hasonlóan azt gondolom, a „saját akarat” érdekes kérdés, hiszen ha nem is tervezte az ember, de megtartotta, akkor az már annak minősül.

Nálunk is így volt, és nem bánom, mert azt gondolom, egyébként sosem szántam volna el magam az anyaságra. Semmivel sem összehasonlítható tapasztalat, sok öröm, és sok gond is, egy olyan nagy felelősség, hogy a mai napig nem értem, mások hogyan mernek „újrázni”.

2013. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!