Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyárban, három műszakban...

Akik gyárban, három műszakban dolgoztak, azok a terhesség idején távolléti díjat vagy táppénzt kaptak?

Figyelt kérdés
Tudnának adni könnyített munkát, viszont a levegő elég szennyezett. Ilyen esetben a terhesség elején táppénzre vesz az orvos?
2017. dec. 24. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Távollétit biztis nem, mert ha felmentik, alapbér jár.


És a többség tuti táppénzt kapott, mert nincsenek tisztában a jogaikkal, lehetőségekkel.

2017. dec. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha jól értelmezem, akkor nem csak a táppénzes megoldás van, hanem járhat alapbér is, ha felmentenek. Ezt kinél/hol kell intézni? ÉS milyen feltételek szükségesek hozzá?

2017. dec. 24. 08:25
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy a foglalkozás eü-i orvos leírja neked, hogy a munkaköröd alkalmatlan terhesek számára és a munkáltató nem tud betölthető alternatív munkakört ajánlani.

A szennyezett levegőt hogy érted? A sima szmog nem ment fel. A mérgező vegyszerek, gázok igen.

2017. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szennyezett levegő alatt olajgőzt, olajpárát, emulziót értek.

2017. dec. 24. 09:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk normális a könnyített munka szóval dolgoztam. Választhattam, hogy 6-tól 2-ig akarok vagy 8-tól 4-ig dolgozni. Bár táppénzre kerültem félidő után, de nem a munka miatt, hanem mert folyamatosan görcsöltem.
2017. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
(Ugyanott ugyanúgy kellett dolgoznom, mint terhesség előtt, aztán egyszercsak nem kaptam több szerződést (3 éve folgoztam ott, havi szerződésünk volt))
2017. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Táppénz. Bar en alapbol is veszelyeztetett vtam. Nálunk is alkalmatlan a munkakornyezet, (vegyi uzem) mindenki tappenzre ment eddig, akik jol voltak azok is.
2017. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk nem játszik az egy műszak, nem hajlanak erre a megoldásra a vezetők. Továbbá csak és kizárólag állómunkát tudnának biztosítani. Ezért keresek más alternatívákat a táppénz helyett, ha van lehetőség más címen is eljönni a terhesség elején. (Még nem vagyok állapotos, csak elkezdjük majd a próbálkozást 1-2 hónapon belül).

2017. dec. 24. 13:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen éjszakára nem oszthatnak, így max. két műszakban lehetsz. Az állómunka viszont "való" terheseknek, még ha nem is kényelmes, ilyet ajánlhatnak.
2017. dec. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Azért azt hozzátenném, hogy sokan azérzt mennek táppénzre, mert akkor a csed és gyed alapját a táppénz előtti, pótlékokkal növelt fizetésből számolják. Ha meg otthon marad alapbérrel, akkor abból.
2017. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!