Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Furcsa a lányom viselkedése?

Furcsa a lányom viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lányom. Külseje alapján kb. egy gyönyörűszép 10 évesnek néz ki. A fiúk egyáltalán nem érdeklik.A hangja is olyan, akár egy kislányé. Kitűnő tanuló, kedvencei a természettudományok. Sokszor olyan tudományos dolgokat mond, hogy még a felnőttek sem értik. Igazi művészlélek.Gyönyörűen fest, rajzol. Szokott verseket is írni. Két hangszeren tud játszani.A klasszikus zene a kedvence. Barátai nincsenek, az osztálytársai annyira kiközösítik, hogy hozzá sem szólnak. Sokszor bántották... A tanárok 90%-ának ő a kedvence. Sok tanár mondta már, hogy valami nagyon különleges van benne. Sokat van egyedül. Kora ellenére imád barbie babázni. Eddig is furcsa volt, de amikor meghallottam, hogy magában beszél, megijjedtem. Olyan, mintha nem e vilàgi inteligenciája lenne. El kellene vinnem pszichológushoz? Vagy csak kamaszodik? Mit tegyek?

2017. dec. 26. 11:57
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Hát, szerintem vidd valami müvészsuliba, mert a közösség ki fogja csinálni.
2017. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
91%

Szerintem csak szimplán különleges. Nincs ebben semmi, a lányodnak saját egyénisége van, és ez azért lehet fura, mert a mai világban mindenki annyira meg akar felelni a közösségnek, hogy elvesztik a személyiségüket, és mindenki egyformává válik.

Abban viszont igaza van az előzőnek, hogy lehet nem ártana egy speciálisabb helyre járatni, pl. művésziskola, tehetséges gyerekeknek való szakkörök stb, ahol esetleg hozzá kicsit hasonlóbbakkal találkozhat.

Magában beszélni meg szerintem egy csomó ember szokott, én is szoktam, még sem tartanak bolondnak.

2017. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
84%
Én is sokáig babaztam, mondjuk az 15-30 éve volt , ma már előbb érnek a fiatalok. Az, hogy IMÁD barbieval játszani kicsit furcsa, meg az is, h egyáltalán nincsenek barátai.
2017. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
91%
*15-20 éve
2017. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, hogy akar e művész suliba járni, de azt mondta, hogy neki a tudás fontosabb. Pedig már az oviban is megmondták, hogy művész lesz belőle. Hívták már fellépésre, meg ki akarták állítani a rajzait, de ő nem szeretné. Azt mondta, hogy fél tőle, hogy másoknak nem tetszik. Nagyon maximalista . Önbizalma pedig egyáltalán nincs. A múltkor egész este sírt, hogy nem sikerült az ECDL vizsgája, amikor 1 hibája volt. De ez a dolgozatoknál is így van. Az igazságtalanságot pedig egyáltalán nem bírja. Most is csak fekszik az ágyán és bámulja a plafont. Eléggé ijjesztő...
2017. dec. 26. 12:27
 6/45 anonim ***** válasza:
27%
Várj csak, amíg elkezd menstruálni.
2017. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért nincsenek barátai mert ők másabb érdeklődésüek, gondolom náluk már a fiúk a fő téma, valószínű a lányodat még nem ők érdeklik.

Nem biztos hogy gond van vele, későn érő is lehet.

Valószínű hangosan gondolkodik nem? nincs kivel megvitatnia a nézeteit.

Szerintem egy pszichológus biztos nem árt neki, de valószínű inkább művészlélek ahogy írod.

2017. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Már régóta terveztem, hogy elviszem pszichológushoz, mert szörnyű dolgokat csináltak vele az osztálytársai. Megverték, minden nap megpofozták, volt, hogy azt kívánták neki, hogy bárcsak meghalna. És a tanárok nem tehettek ellene semmit. Hiába volt állandó felügyelet alatt, ha a tanár egy percre elfordult, máris bántották. A végén nem akart már suliba menni. Átmenni meg nem akart másik suliba, mert egyrészt ott is kiközösitenék, másrészt a tanáraival olyan szoros kapcsolata van, hogy nem akarta volna itthagyni őket.
2017. dec. 26. 12:43
 9/45 anonim ***** válasza:
86%

Ha érzed, hogy pszichológus segítségére lenne szüksége, vszleg jók az anyai megérzéseid. Én már elvittem volna, és nem a "furcsa" viselkedése miatt (egyszerűen más, mint az átlag, és kamaszodik), hanem a suliban átélt traumák miatt. Ebben a kisgyerek tönkremehet, rettenetes dolgokat kellett átélnie a lányodnak.

Még valami: a gyermekem testi-lelki épsége mindenek előtt! Ha módszeresen tönkreteszik az osztálytársai, megverik, brutális módon kiközösítik az egyébként is visszahúzódó gyermekemet, azonnal iskolát váltanék. Akármennyire is fájna a szívem a lányom érzései miatt (hogy elveszíti a szeretett tanárait), váltanánk, nem hagynám tovább egy ilyen számára gyilkos közösségben. Még talán a magántanulói státusz is felmerülne bennem, inkább, mint az, hogy sírjon, szenvedjen, megnyomorodjon lelkileg, eközben pedig szenvedjen a tanároktól való függésben. Az lenne a legegészségesebb a számára, ha el tudna szakadni a tanáraitól, és itthagyhatná a közösségét. Ha ennyire nehezen illeszkedik be, más közösség is kivetné magából...na, ehhez kérném egy pszichológus szakszerű segítségét. Sokkal nagyobb a baj, mintsem, hogy a lányod irányítsa a lépéseiteket.

2017. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Mar reg atvittem volna muveszeti iskolaba, a hozza hasonloakhoz es pszichologuahoz, hogy fel tudja dolgozni amit eddig atelt. Verni azert, mert maganak valo.. nem lennek most tini. Te vagy a szulo, allj a sarkadra! O most nem tud donteni, Te viszont latod, hogy mi a jovoje, hogy muveszkent vinne valamire! Vidd at mashova!
2017. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!