Mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok 6hetes terhes. Edesanyamnak egybol elmondtuk, 2hete tudjuk. Az unnepek alatt es azert is mert meg korai titokba akartuk tartani, de kiderult. A parom edesanyja ellenzi es azt mondja semmikepp nemlesz megtartva a baba fel is jelentett. Azt mondta hogy nemfogja tamogatni semmibe a gyereket ( nem is kell eltudunk latni es felnevelni egy gyereket felnottek vagyunk, mas penzere sincs szuksegunk) elmondta apamnak is neki az 50. szuletesnapjan akartuk de a parom edesanyja ellenunk beszelte es o sem engedi hogy megtartsuk, edesanyam mellettunk all mindenben. Segitseget szeretnek kerni hogy mit tudnek csinalni? Az anyja zaklat telefonon, ide akar jonni (nemtudom mit gondol ,hogy majd elrancigal abortuszra). Csaladsegitohoz vagy rendorseghez lehet fordulni? Nemtudom mar mit csinaljak 3 napja ez megy csak idegeskedek es semmifelekepp nem akarom elvetetni, mas is szult mar fiatalon es felnevelte a gyereket.

2017. dec. 28. 14:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

18 évesen aligha vágyott arra, hogy apa legyen, inkább téged akar megtartani, amíg nem jön a következő szerelem. Szerintem gőze nincs arról, mit vállal, az anyjának viszont igen, nem csodálom, ha kiakadt. Nekem is van 18 éves éves fiam, még le se érettségizett, egyetemre akar majd menni, esze is van hozzá - helyből infarktust kapnék, ha bejelentené, hogy apa lesz.

Ettől függetlenül, mivel mindketten nagykorúak vagytok, a döntés a tiétek, elsősorban a tiéd, kérdező. Ha a srác volt olyan hülye, hogy gumi nélkül kefélt veled, viselnie kell a következményeket. Remélem, keresel annyit, hogy egyedül, minimális gyerektartással is fel tudd nevelni, ha szétmegy a kapcsolat, 18 éves, végzettség nélküli apától ugyanis nem sokra számíthatsz.

2017. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Van iskolank erettsegi es szakma is munka is szuleink is dolgoznak mire fel szolod le a csaladunkat? Inkabb magadba nezz neked biztos az faj hogy csak a munkanak elsz nincs otthon ki varjon. Este egy ket feles joljon azert boldogitasnak igaz? :) Itt is azert irkalsz mert mashol nemtudod kielni magad ha meg van csaladod veluk foglalkozz hogy ne putriban eljenek. Nem kioktatast meg kotekedest kertem hanem segitseget a zaklatasra.
2017. dec. 28. 15:05
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem vedekezes nelkul "megkefelt" hanem gyogyszer mellett jott ossze amit minden nap pontosan szedtem. Nagyon szep szavak egy edesanyatol biztos a fiad is kefelget. Mar elnezest hogy nem mindenkinek az egyetem az alma.. sajnalom higy nehez a felfogasa sokmindenkinek meg mindig nem ez volt a kerdes. Pont bem erdekel a gyerekvallalasrol senki velemenye mert megtartom. Olvassa mar el a kerdest aki erre valaszol ne okoskodjon itt.
2017. dec. 28. 15:13
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

Mégis milyen segítséget vársz? Tök őszintén kérdezem. Gyerekek vagytok fejben, akik összecsinálják magukat aputól és anyutól. Egyébként ez így van jól, egy 18-20 éves jogilag hiába nagykorú, fejben még érik pár éven keresztül.


Itt a GyIK-en pedig kizárólag gyógyszer mellett lehet teherbeesni... :D

2017. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam a kérdét, a kommeneteken is végigfutottam, lehet, h elkerülte a figyelmemet, de az a gyerek apja mit szól a dologhoz? Ő szeretne vagy nem? Erről nem írtál semmit.

Az, h anyós pattog teljesen érthető, mert ha megtartod így vagy úgy de egy életre magadhoz kötöd a fiát. Anya vagyok, szóval valamilyen szinten értem a félelmét. Az kell mérlegelni, h adott esetben tudnál-e egyedül is boldogulni? hol, hogy éltek? szülőkkel, albérletbe külön, sajátba? Mit dolgozol, be vagy jelentve, mennyi a bruttód, kanál rendesen Gyedet? vagy csak Gyes lenne? Nem az a lényeg, h anyós, após, anyád, apád mit mond meg mivel fenyeget. Hanem a párommal beszélném át elsősorban a lehetőségeket, aztán mérlegelném, h igen benne van a pakliban, h fiatal és elhagy, akkor fel tudnék-e egyedül is nevelni egy gyereket. Inkább ezeket vedd számításba.

2017. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%
továbbá írtad, h anyukád támogat, az mit jelent. Anyagilag is tud támogatni a későbbiekben? ő dolgozik vagy nyugdíjas? Tudna vigyázni a gyerekre a jövőben, h te tanulhass, dolgozhass?
2017. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag felnőtt vagy, a srác is az. Te döntöd el, hogy megtartod-e vagy sem. Senki nem kényszeríthet abortuszra, akkor sem, ha az egész család összefog ellened, mert nem ráncigálhatnak el. Maximum nem támogatnak anyagilag, így egyedül (vagy társsal) kell felnevelned saját erőből.


Az, hogy édesanyád kiáll melletted, az jó jel. Reméljük így is marad, mert most még nagy az öröm nála, de amikor jönnek a gondok, akkor remélem, hogy lesz olyan karakán, hogy akkor is szembeszáll mindenkivel, akár az apáddal is, ha az a gyerek születéséig sem enyhülne meg. De te ismered. Nagyrészt meg szoktak enyhülni, mégiscsak unoka.


Az még nagyobb kérdés, hogy a 18 éves fiúdra számíthatsz-e. De ebből is két lehetőség van:

1. Nem akarja, elhagy, nem is látogatja majd a gyereket, talán a nevére sem veszi, és maximum a bíróságon fognak megítélni valami csekély gyerektartást. De azt is neked kell intézned.

2. Örül neki, szeretné ő is a gyereket, de hamar rájön, hogy fiatal hozzá, még bulizni szeretne, és amit összedolgozik (esetleg továbbtanulás mellett), azt sem magára költi, hanem a babára és ebből nagyon hamar elege lesz.


Anyós témához meg annyit, hogy zaklatás miatt feljelentheted. Ha megfenyegetett, hogy pl. kivereti belőled a gyereket stb. (mert van ilyen is), akkor pláne rendőrség, és ha lehet, bizonyítékokat is szerezni a zaklatásáról (hangfelvétel, fültanúk stb.), hogy komolyabban vegyenek.


Mindenesetre nem lesz könnyű menet, mert nem megszülni nehéz, hanem ellátni és felnevelni úgy, hogy ne bánd meg a ráfordított időt és energiát, és hogy ne rajta verd majd le 5-10 év múlva, hogy nem tudtad kiélni, kibulizni magad.

2017. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

fel is jelentett.


jaja, és mégis mivel?

2017. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
61%
jaj 19-es, te csúnyán benéztél valamit. Inkább olvasd el figyelmesen a kommeneteket, aztán oszd az észt. Itt a lap teteje lesz az.
2017. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem kényszeríthetnek abortuszra. Ez csak a te döntésed. 21 éves vagy, azt írod, el is tudjátok tartani, a párod is 18 évesen már nagykorú...mondd meg neki, hogy állítsa le az anyját. Az anyját meg biztosítsd róla, hogy semmi kötelessége nem lesz a gyerekkel kapcsolatban (hiszen, mint írod, ti el tudjátok tartani.) Törődjön bele, hogy fiatal nagyi lesz, a fia meg fiatal apuka. Nem omlik össze ettől a világ, a fiának is felelőssége van abban, hogy ez a baba összejött. Öröm, hogy elég érett ahhoz, hogy vállalja is ezt a felelősséget. Baba, kisgyerek mellett is lehet tanulni, pláne ha a te anyukád kész segíteni. Nincs olyan, hogy felnőtt, kereső embereknek a szülei "megengedik" vagy sem...vállaljátok csak nyugodtan, ha az anyja látja, hogy szépen éltek, már nem fog a fia tönkretevőjeként gondolni a saját kisunokájára.
2017. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!