Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen irattátok be...

Hány évesen irattátok be oviba a nagyobbik gyereket, ha még otthon voltatok a kicsivel?

Figyelt kérdés
Kisfiam tavasszal lesz 2 éves, itthon maradok, mert született kistestvére. Azon gondolkodom, hogy mikor lenne ideálisabb beiratni oviba, idén ősszel, 2,5 évesen, vagy jövő összel, 3,5 évesen, esetleg valamikor év közben, 3 évesen? (ha ez egyáltalán lehetséges, nem vagyok biztos benne). Engem nem zavar, hogy itthon van, én szívem szerint csak jövő összel iratnám be, de attól félek, hogy az túl késő, hogy ingerszegény lesz már akkor itthon velünk és jót tenne neki a társaság. Vagy jobb neki itthon, amíg csak lehet?
2018. jan. 3. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a terv az volt, amikor kötelező lesz. De láttuk rajta, hogy igényli a társaságot és unatkozik otthon. Így a tesó születése után 2 hónapra ment oviba. Akkor volt 2,5 éves. Szóval 1 évvel előbb. Te hogy látod igényli a közösséget?
2018. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom.. néha jól elvan itthon, de néha azért unatkozik, igényli hogy sokat foglalkozzak vele, nagyon sokat olvasok neki, rajzolunk, gyurmázunk, énekelek, ezeket nagyon szereti, úgyhogy az ilyen tevékenységeket biztos szeretni fogja. Viszont a gyerekek nem igazán érdeklik, játszótéren, játszóházban is a közelünkben marad, velünk játszik. De szeptemberig ugye van még 9 hónap, annyi idő alatt sokat változhat, fejlődhet.
2018. jan. 3. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Oviba járásnak feltétele a szobatisztaság.

Amúgy ha beiratod nem vesztesz semmit, mert neki nem kötelező még. Szóval akár heti 1-2 alkalom is lehet, nem kell minden nap.

2018. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Még nem szobatiszta, de remenykedem, hogy nyáron az lesz :)
2018. jan. 3. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Messze még a szeptember. Nálunk is csak nyáron dőlt el, hogy ovis lesz. A beiratkozást is lekéstük, de szerencsére sikerült Utólag beiratkozni.
2018. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szept. 2-án töltötte a hármat, 1 hét múlva kezdte az ovit, a kicsi fél éves volt.

A szülinapja előtti héten lett szobatiszta, addig egyenesen letagadta ha pisilni vagy kakilni kellett...

Nálunk év közben is kezdhetnek

2018. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3 évesen és 9 hónaposan kezdett. Nagyon könnyen beszokott, nem volt probléma, addigra tényleg igényelte a több ingert, és a kistesót is feldolgozta úgy-ahogy. (A kicsi 1,5 éves volt, mikor a nagy ovit kezdett). Te látod, de szerintem bőven ráér 3,5 évesen.
2018. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezen okokból 3,5 évesen fog kezdeni a lànyom 🙂

Beirathattam volna tavaly tavasszal és szeptemberben kezdhetett volna. De júliusban született meg az öccse így úgy döntöttünk marad itthon. Egyébként is csak most 2018tól oviköteles. Sok lett volna neki..

2018. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt a helyzet, 3 év 10 hónaposan kezdte az ovit a nagy. Akkor is csak 3 délelőtt ment, fél év alatt álltunk át a heti 5 egész napra. Szerintem legyen otthon, amíg lehet.
2018. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Masodik es harmadik gyerekem negy evesen kezdte az ovit.
2018. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!