Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen irattátok be...

Hány évesen irattátok be oviba a nagyobbik gyereket, ha még otthon voltatok a kicsivel?

Figyelt kérdés
Kisfiam tavasszal lesz 2 éves, itthon maradok, mert született kistestvére. Azon gondolkodom, hogy mikor lenne ideálisabb beiratni oviba, idén ősszel, 2,5 évesen, vagy jövő összel, 3,5 évesen, esetleg valamikor év közben, 3 évesen? (ha ez egyáltalán lehetséges, nem vagyok biztos benne). Engem nem zavar, hogy itthon van, én szívem szerint csak jövő összel iratnám be, de attól félek, hogy az túl késő, hogy ingerszegény lesz már akkor itthon velünk és jót tenne neki a társaság. Vagy jobb neki itthon, amíg csak lehet?
2018. jan. 3. 20:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom nálunk hogy lesz. Szeptemberi születésű, úgy gondoltam, hogy jövő szeptemberben megy oviba, abban a hónapban tölti is a 3 évet. De a szobatisztaság se áll sehogy, beszélni se beszél még. Nem tudom hogy lesz. :/ nekem természetesen nem baj ha itthon maradna csak azért 4 évesen kezdené az ovit, nem késő vajon? A kistesója júliusban született.
2018. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Októberben kezdte a lányom az ovit 2017-ben, 3 év 4 hónaposan :) Mivel itthon vagyok ebéd után elhozom, pedig nem kérték az óvónők
2018. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
88%
3 eves es ket honapos volt mikor elkezdte. En mar nagyon vartam hogy elkezdje mivel kb 2 eves kora ota nem alszik delben ha a fejem tetejere se allok. Ez nagyon megnehezitette az eletem a pici mellett, egyreszt a picit nem tudtam altatni delben a nagy miatt, masreszt nem eleg hogy ejszakaztam a pici miatt, masnap nem volt lehetosegen a deli pihenesre mert mindjg a naggyal kellett foglalkozni nehogy a kicsit felkeltse. Aztan delutanra meg elfaradt a nagy es akkor jott a teso feltekenyseg, turelmetlenseg a pici felé stb raadasul az ujszulott mellett nem tudtam neki azt az inger mennyiseget megadni amihez hozzaszokott (jatszohaz baratok jatszoter orakig stb ) szoval igen, a tarsasag is hianyzott neki. Legjobbkor jott az ovi. Azota a kapcsolatunk is jobb es ott alszik is, amire nyilvanvaloan szuksege van
2018. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!