Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség 40 évesen...

Felelőtlenség 40 évesen szülni egy 50 éves férfinek?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, 39 vagyok de mire megszületne, 40 lennék. Ő elvált, van már egy 27 és egy 22 éves nagy fia.
2018. jan. 5. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
Hát azért vedd figyelembe hogy mindenki azthiszi majd hogy unoka. Anyósom 42 éves volt mikor 20ev utan újra vállalták a masodik gyereket... Downos a kicsi. Es minden teszten reszt vett es egeszsegesnek szurtek ki. Most kb mert beteges lett egy pár éve ránk marad a Downos testvér.. Szeretem és imadom. Csak nem foglalkoztak vele és mondjuk ki ha lett volna foglalkozva akkor tudna sokkal több dolgot. Igy meg nagy hatrany szegeny kislanynak a jövőre nézve. De ez van. Majd megtanitom a gyerekeimnek hogy el kell fogadni es segíteni rajta.
2018. jan. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

40 éves voltam mikor a kisfiunk született,férjem 52. Felnőtt fiai 30 év 25 évesek voltak.Az unokája pont 4 hónappal idősebb a kisfiunknál.A fiai imádják a tesójukat.

Ami hátrány,hogy idősek a nagymamák,nem tudnak úgy unokázni ahogy szeretnének.

Meg nem lesz korban hozzá illő testvére.

Jah és aki azt írta,hogy hamar árva lesz,nem tervezünk meghalni még.

Most 1 éves a kisfiunk,én itthon vagyok gyeden, férjem dolgozik.Köszi jól megvagyunk.

2018. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

Hasonló korúak voltak a szüleim, mikor én születtem.

Apám 56 évesen, váratlanul hunyt el, minden előjel nélkül.

Én most 22 vagyok. Anyám 64. Fizikailag teljesen jól van, de szellemileg egyre jobban leépül. Sajnos már nem lehet egyedül hagyni, nem boldogul sok esetben.

Pont karácsony előtt ment tönkre (újabb) kapcsolatom, mert nem tudok elköltözni, és egy fiatal férfi se akar úgy élni, hogy egy fedél alatt van az Alzheimeres anyósával.

Sose lesz családom. :( Se normális párkapcsolatom. Legalábbis amíg él, addig nem. Addigra én lehet, hogy 40 leszek. Vagy több.

Most írjam azt, hogy vállalj ERRE gyereket? Bárcsak meg se születtem volna!

2018. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

11-es anyósod a Nifty (Prena) tesztet is megcsináltatta? Illetve az amniocentézist is?

Azèrt ezek elég ritkán tèvednek.

2018. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nagyobb a kockázat ilyenkor, de tuti bánnád később, én a helyedbe bevállalnám.
2018. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem ezt egyáltalán annyira "extrémnek"...

40évesen miért ne vállalná? Hányan vállalnak jóval 40 felett is.

2018. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha a kor miatt érzed azt, hogy felelőtlenség, akkor megnyugtatlak, hogy nem az. Persze, nem ez az ideális kor a családalapításra, de mindenkinek máskor jön el az ideális időpont. Ha minden megvan hozzá, ami kell (anyagi, lelki háttér), akkor már csak azt kívánom, hogy hamar összejöjjön. Ha a párod is szeretné, ne várjatok sokat, mert sajnos az tényleg igaz, hogy egyre jobban romlanak az esélyeitek. Minden jót kívánok!
2018. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Szomorú, ha valaki 64 évesen leépül szellemileg, de ez kóros állapot. 50 évesen is hanyatteshet valaki a fürdőszobában és szenvedhet olyan agysérülést, ami után állandó felügyeletre szorul. Ne ebből induljatok ki a gyermekvállalásnál.

Ha szeretnétek gyereket, akkor rajta! Remélhetőleg sikerül, de persze nem biztos. Legyen egy B tervetek is arra az esetre, ha nem érkezik meg a várt kisbaba. Gyerek nélkül rendeziktek be az életeteket? Esetleg "patronáljátok" a rokon gyerekeket? Örökbe fogadtok? Nevelőszülőséget vállaltok? Mindegy mi, de beszéljetek erről a lehetőségről is.

2018. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Páromat 40 felett szülte az anyja, most 70 és fittebb, mint egy 40 éves, de van 42 éves ismerősöm, akinek 5 lombik sem jött össze...
2018. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám 40 évesen szült, mert papírja volt róla, hogy meddő. Hat hónapos terhesen derült ki, hogy a titokzatos emésztési probléma én vagyok.


A férjem pedig 43 éves volt, amikor a közös gyerekünk megszületett. A nagyobbik gyereke ekkor 22 éves volt, az előző házasságából.


Anyukám már 75 éves és az emelgetést leszámítva ugyanúgy tud kúszni-mászni, birkózni, játszani a lányunkkal.Oké, hamarabb elfárad, mint mi, de 75 évesen ez normális. Elfáradás alatt azt értem, hogy simán lenyomja a napot, csak estére már láthatóan jobban ki van szívva, mint egy 30-40 éves.

2018. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!