Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól közlekedhet/u...

Hány éves kortól közlekedhet/utazhat egyedül egy gyerek?

Figyelt kérdés
Van-e valamilyen (jog)szabály, hogy kiskorú gyerek milyen körülmények között közlekedhet, utazhat, anélkül, hogy a szülőt veszélyeztetésért felelősségre vonnák? Gondolok itt az egyedül iskolába meneteltől kezdve az "Unatkozom, elmegyek a Nagyihoz!"-on át az egyedül vonatozásig a kollégiumba. (Nem kicsit döbbentem meg azon, hogy ismerős kocsival viszi a 12 éves lányát az azonos utcában lévő iskolába, mert ha nem így tesz, akkor kiskorú veszélyeztetése forog fenn.)

2018. jan. 13. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
országon belül nincs életkorhoz kötve szerintem. külföldre való utazáskor kell kísérő (ha jól tudom 14 év alatt)
2018. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A 0-14 év közötti gyerekek jogilag cselekvőképtelennek számítanak, emiatt a törvényes képviselőjük járhat el minden ügyben helyettük, értelemszerűen felelősséggel is ő tartozik irántuk.
2018. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adott cég utazási feltételeit kell megnézni. Itt nálunk Pécsen ez a Tükebusz, itt az van a szabályzatban, hogy 6 éves kortól.

A 12 évest nem kell a szülőnek furikáznia, ilyet a törvény sehol nem ír, csak azt, hogy a szülő felel a gyerekért. Azaz a szülőnek kell megítélnie, hogy a gyerek képes-e önállóan közlekedni. Mondjuk egy 12 évesnek már illik. Az én fiam 10 éves, idén szeptember óta egyedül jár iskolába, és onnan haza, busszal.

2018. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Csendes környéken nőttem fel, ugyanott volt az óvoda, az utcánk kicsit bejártabb, város felé néző szakaszán kellett dobni egy jobb kanyart, és nemsoká ott volt az óvoda. Nagycsoportos fejjel a járdán egyre többször mehettem haza, majd kiharcoltam, hogy egyedül járjak be a kis biciklivel. Mondjuk nekem keménycukor volt a jelem.
2018. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó!


Jó olvasni az ilyet.

Sajnos mostanában csak azt hallani, hogy a 30 éves "gyereket" is hozzák - viszik.

De az okos telefon már 3 éves kora óta ott van a kézben... De minek???? Biztos nem telefonálásra használja...

Idióta egy világot élünk :(

2018. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kísérő nélkül utazó gyermekek

Nemzetközi forgalomban a felnőtt kísérő nélkül utazó gyermekek szállítására az alábbi

szabályok vonatkoznak:

• 10 éven aluli gyermekek csak felnőtt kíséretében utazhatnak.

• A kísérő nélkül utazásra jelentkező 10 éven aluli gyermek szállítását a vasút

megtagadja és értesítheti az illetékes hatóságokat.

• A szülő nélkül utazó 10 év feletti gyermek utazásakor be kell mutatnia valamelyik

szülői felügyeleti joggal rendelkező személy beleegyező nyilatkozatát.

• A gyermekek utazása során a MÁV-START felelősséget nem vállal a gyermekekért.

Az utazás során a gyermek által okozott kárért, valamint a gyermek utazása során

felmerült szerződésszegésért a szülő felelős.

A szülő nélkül utazó 10 éven felüli gyermekek esetén a magyar, illetve külföldi hatóságok a

18. életév betöltéséig kérhetik a szülői beleegyező nyilatkozatot.

A vonaton a jegyvizsgáló a kísérő nélkül, gyermek kedvezménnyel utazó utastól a szülői

beleegyező nyilatkozatot elkérheti. A beleegyező nyilatozat és felnőtt kísérő nélkül utazó

gyermek esetén az illetékes hatóságot értesítheti.

A szülői nyilatkozat mintáját a 2. melléklet tartalmazza.

A nyilatkozat más formátumban is elfogadható, ha legalább az alábbi adatokat tartalmazza:

• a kiskorú és a szülő(k) adatai

• a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma

• a külföldi utazás viszonylata és időpontja

• 2 tanú aláírása (adataikkal)


Ez csak a vonatozás, hivatalos MÁV oldalról másoltam.

A repülésről úgy tudom, hogy 12 év alatt csak utaskísérők felügyeletében utazhat a gyermek, de ez nem biztos adat.

2020. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!