Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik kicsi masik pici,...

Egyik kicsi masik pici, nektek milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés

1,5 eves a nagy 2,5 honapos a kicsi.

Egyedul nevelem Oket, rokonok messze elnek. Az elso 1 honapban segitett anyukam, de mar haza ment. Ugy erzem semmire nincs idom, az egesz nap egy kapkodas. Anyu szerint kene nekunk egy nanny, de nem szeretnem ha egy idegen lenne itt velunk.



2016. dec. 2. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:

dettó :) 2,5 éves a nagy, 2,5 hónapos a pici...nagy is pelenkás még, szóval a nap kb öltöztetés-pelenkázás-etetés.:


éjjel a nagy ébred, a kicsi most kezdi átaludni..a nagyhoz beszoktam menni laza 1-2 órára éjjel.

6-7 körül kel mindenki...reggeli, szopi, utána amilyen gyorsan csak lehet megyünk sétálni...mikor hazaérünk 11 körül, a lányom még néz egy mesét míg a kicsi eszik, esetleg lezuhanyzok, utána ebéd a naggyal. aztán jön az a rémálom amit altatásnak lehet hívni...tandem rohangálok hol a nagy hol a kicsi ágyához, míg valamelyik végkimerülésbe kidől és akkor végre aludhat a másik (közös ágy nem működik, próbáltam). ha felkeltek, nagy eszik kicsi eszik utána megyünk sétálni legalább 2 órára...ha hazaértem, rendet rakok, nagy játszik, kicsi eszik, majd a nagy is eszik, aztán a kicsi még bebóbiskol, a nagy ilyenkor egész jól eljátszik egyedül, ezért ilyenkor főzök (vagy reggel főzök gyorsan még séta előtt). 6.45kor a nagy megnézi az esti mesét, a kicsi szopizik. 19.30kor együtt fürdenek, először a kicsi aztán a nagy. 20.00kor mesét olvas apa, közbe a kicsi is ott van és szopizik, aztán villan leo és alvás.

2016. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor nalatok sem egyszeru az elet. :)

En azert kelek minden nap 5 kor, hogy ebedet fozzek.

A kicsi 7kor alszik,a nagy fel 9, a kicsi kell ejfelkor es utana alszik 6-7 ig szerencsere, de sokszor a nagy felkel 4-5 korul. Ez a napi par ora alvas akaszt ki nagyon. Ejfelig szoktam mosni, vasalni, takaritani, dolgozni.

Nem tudom hogyan lehetne par ora alvast lopni :)

2016. dec. 2. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Úgy, hogy nem kelsz fel ötkor főzni, hanem rendelsz kaját. Meg nem mosogatsz éjfélig, hanem leszarod. És nem vasalsz egyáltalán, és belátod, hogy két ilyen kicsi korkülönbséges gyerekkel dolgozni luxus az elején. Mondjuk most esett e, hogy egyedül neveled őket. Ez így cefet nehéz... Szerintem kénytelen leszel segítséget igénybe venni.
2016. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

nem mindenkinek van pénze rendelni...nekem mondjuk lenne csak azért mindig mindenre jut időm, heti egyszer átjár a nagyi, akkor takarítok, ezen felül hétközben csak főzök, mosok és mosogatok. a vasalást a férjem csinálnja...

aludni én sem alszom nap közben, mert a két gyerek közül legalább az egyik fent van, mikor a másik alszik vagy aludnia kéne..a nappali alvás nekem luxus. 5 órákat alszom így, hogy a pici átalussza az éjszakát. de már megszoktam. nem is tudnék többet szerintem


1

2016. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem Magyarorszagon elunk. Nem szeretem az itteni kajat :)

Ha nem mosogatok, vasalok, dolgozom akkor kicsit megall az elet.

A delutani alvas alatt is dolgozom. Muszaj. Meg most razodok bele milyen egy ceget vezetni.

2016. dec. 2. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Apuka?Vagy az apai nagyszülők?!Sehol senki?Mi lesz,ha visszamész dolgozni,és valamelyik gyerek beteg lesz?
2016. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az Edesapjuk elhunyt.

A szülei messze élnek (szerencsére).

Tehát egyedül leszek velük és most is dolgozom.

2016. dec. 9. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:

kösz a lepontozást nem tudom mivel érdemeltem ki


1

2016. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hogyan alakul a napotok? Nalam 1 es 3 eves fiu van. Elég nehéz mert most van a nagynal az anyas korszak. ...nincs mar 5kor kelés mert ha eszreveszi h nem vagyok ott üvölt. ..ez van 2-3 hónapja ... A kicsi keg szinte óránként fent van éjjel. 5honapos koraig ataludta...szal nem tudom mi lesz...
2017. febr. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!