Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki csak egy gyermeket szült,...

Aki csak egy gyermeket szült, megbántad, hogy nem lett több?

Figyelt kérdés
Van egy óvodáskorú fiam, nagyon aktuális lenne a testvér kérdés, de nem tudom rászánni magam. Sok oka van ennek, egynémelyik biztosan megoldható, de nagyon bizonytalan vagyok. Viszont félek attól is, hogy ha már kicsúszok az időből, nagyon meg fogom bánni.
2018. jan. 18. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan egy olyan ismerősöm van, aki csak egy gyereket vállalt és kategorikusan nem akart többet, mert a terhessége baromira nehéz volt és a gyerek kb 4 éves koráig nem aludta át az éjszakákat, meg úgy eleve baromira nehezen élték át ezt az időszakot. Igazából megértem, ő miért állt meg egy gyereknél..

szerintem ha te attól félsz, hogy kicsúszol az időből, akkor nagyon is akarsz második gyereket. Hány éves vagy amúgy? lehet, még várnod kellene 1-2 évet, hogy elmúljon a bizonytalanság, és akkor jöhet következő! :)

2018. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igen, jól gondolod, valahol szeretnék, egyébként nemsokára 35 éves leszek, szóval van még egy kis időm, de már nem olyan sok sajnos.

Az én terhességem sem volt egyszerű, volt ott minden, Down-kór gyanú, haláleset, császáros koraszülés, nehezen induló szoptatás, enyhe szülés utáni depresszió. Szerencsére azért gyorsan túltettem magam a dolgokon és minden rendben volt/van azóta. Férjem jelen állás szerint nem akar több gyereket, ő most lesz 40. Fő érve, hogy nem akar öreg apuka lenni...

2018. jan. 18. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bánnád, mert te szeretnél. Hasonló volt a szitu nálunk, nem nagyon problémás, de a vége felé ijesztő terhesség (magas vérnyomás, toxémiagyanú) után engem a hideg is kirázott a gondolattól, hogy legyen még egy gyerek. Kicsit túlreagáltam a helyzetet őszintén szólva, kb. úgy éltem meg, hogy csoda hogy élünk (szó sem volt ilyenről), és legközelebb tuti nem lesz ilyen mázlink. A férjem ennyire nem fogta fel tragikusan, ő egyszerűen csak nem vágyott még egy gyerekre. Megbeszéltük, hogy akkor ennyi, egy marad (kettőt terveztünk amúgy). Aztán eltelt 2 év, bennem már megmozdult a vágy, hogy majd egyszer, pár év múlva kellene még egy, férjemben akkor még nem. Nem zárkózott el, csak azt mondta, most nem akar, később majd meglátjuk. Aztán fél évvel később már benne is elkezdett motoszkálni. Annyival mondjuk jobb helyzetben voltunk, hogy az elsőnél én 27 voltam, a férjem fiatalabb másfél évvel, szóval nyugodt lélekkel vártunk volna akár több évet is. Próbálkozós fázis van jelenleg, már most érzem, hogy nagyon bántam volna, ha nem vágunk bele. Ha ott a vágy, hogy szeretnél, akkor mindig lesz egy kis hiányérzeted. De ha a férjed meg totál elzárkózik, az megint más, az is számít, hogy ő mit szeretne. Én nem szültem volna többet, ha ő marad a "nem akarok" állásponton.
2018. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed. Én 46 vagyok, egy gyerekem van és megbántam, hogy nem lett másik, de az én helyzetem speciális, több éve elváltam, és sajnos azóta sem lett tartós párkapcsolatom. Ha szeretnél még egyet, akkor hozd meg a döntést 1-4 éven belül. :-)
2018. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, van min gondolkodnom, az biztos... Meglátjuk.
2018. jan. 20. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!