Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányos anyukák! Ti is aggódtok...

Lányos anyukák! Ti is aggódtok néha hogy a lányotoknak majd mikor milyen körülmények között jön meg az első menstruációja? Hogy majd mennyire viseli meg, stb.

Figyelt kérdés

nyilván nem a kisgyerekes anyukáktól kérdezem (de persze ők is írhatnak)

hanem azoktól akiknél 1-2éven belül aktuális lesz!

Nekem szerencsém volt mert pont hétvége volt,de volt olyan osztálytársam akinek pont a suliba jött meg és hát váratlanul érte..,mert teljesen áttázott


2018. jan. 19. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

12 éves, teljesen tisztába van a dolgokkal , persze nem csak a pozitív részével.

Az,hogy éppen mikor és hol fog neki megjönni elsőre...hát a legjobbakba bízunk és persze nem csak az első alkalomnál hanem addig ameddig rendszeres és kiszámíthatóbb lesz.

Nekem szerencsém volt, hétvége volt és otthon :) ez még nem jelenti azt,hogy ne fordult volna olyan elő,hogy a suliba óra után felálltam és látszott volna már a széken is,hogy az a fránya betét nem bírta. A szerencse csak az volt,hogy a tornanacimba haza tudtam jönni, mondjuk ősszel kicsit fura volt térdnaciba :) Hát az még nem az az időszak volt amikor elő a mobilt és szólni szülőknek

2018. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2018. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Nem, eszembe sem jutott aggódni, mert mire aktuális volt, addigra régen tudtak a dologról, és enm érte öket váratlanul.

Ha a gyerek fel van készülve erre, akkor nem viseli meg, mert tudja, hogy természetes dologról van szó!

2018. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"mire aktuális volt, addigra régen tudtak a dologról,"


nem arról van szó hogy egy gyerek nincs felvilágosítva!!

hanem arról hogy pl.kínos helyzetbe kerül-mert annyira hirtelen történik.

és ez a szitu amitől kicsit féltem.

2018. jan. 19. 12:57
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen nincs, mert mindig vannak elöjelek és ha már várható, hogy megjön neki, attól kezdve mindig volt nála betét, plusz bugyi meg egy nüanyag uacskó, amibe be tudja tenni, ha valami baleset történik.
2018. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Készítsd fel őt rá! Beszéljétek meg és legyen nála a táskájában egy kis neszeszeres táska amiben betét, törlőkendő, friss bugyi stb van. Az első mensije csak kevéske pöttyözés lesz így az idő közeledtével tanítsd meg őt minden nap tisztasági betétet hordani. Örömmel készítsd őt fel erre nehogy megijedjen...

A mi iskolánkban egyébként a "nővérszobában" vannak kellékek amit bárki igénybe vehet...

2018. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem aggódok, ha meg átázik... előfordul, én is volt, hogy csuromvéres gatyában ücsörögtem még egy órát, mert nem engedtek haza.
2018. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Nem. Nem mindig vannak előjelek mint írták.. Nekem 13 évesen jött meg, a nagyinál játszottunk és elmentem pisilni. A bugyim vérfoltos volt.
2018. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nekem sem volt semmi előjele 11 évesen.

így nagyon örültem neki hogy éppen otthon voltam.


hát azért én nem kívánom a lányomnak hogy véres nadrágban kelljen ücsörögni 1órán keresztül-főleg hogy az ilyen korban lévő fiúk akik esetleg észreveszik még direkt fel is hívják rá a figyelmét mindenkinek.. (legalábbis én ezt annó így tapasztaltam)

2018. jan. 19. 13:15
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen felesleges előre parázni, meg paráztatni is a gyereket. Fel kell világosítani, a táskájában legyen egy mini eü csomag (bugyi, 2 betét, törlőkendő). Az első menstruáció senkinél nem úgy jön meg, hogy dől a vér és tocsogó, véres ruhában megy haza :)

Előfordulhat, hogy a bugyi véres, de azt már nyilván fogja érezni, hogy valami nedvesség van ott, kimegy a mosdóba, nem pánikol, ahogy megbeszéltétek otthon, átcseréli, berakja a betétet és hazáig kibírja.

2018. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!