Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteg gyerek megtartása?

Beteg gyerek megtartása?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem, akik már felnőttek és valamilyen fogyatékosságban szenvednek. Ha van itt ilyen. Ti mit gondoltok a beteg baba megtartásáról?
2018. jan. 19. 17:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

Soha.


Ismerőséknél van Down-os.

Apa másfél év múlva inkább lelépett, anyuka már 14 éve hol tud dolgozni hol nem - inkább nem, napról napra élnek -, a nagyobb testvér meg leszarva, mert a húgicát kell gondozni a nap 95%-ban és rá már nincs idő.

2018. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyban függ attól, hogy mennyire fogyatékos és hogy a család életét mennyiben “nehezítené” meg. Ezt úgy értem, hogyha mondjuk van egy 2 éves másik gyerek vagy több kicsi, akkor mennyire lennének háttérbe szorulva, mennyi idő és törődés jutna Nekik.
2018. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
11-es: a szülők nagyon nagy összeget gyűjtögetnek arra, hogy lány egy komoly intézménybe kerüljön és ne a testvére nyakára. Csak te a saját nyomorodtól nem tudsz elvonatkoztatni, hogy más esetleg szebben, jobban él.
2018. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom miről beszélsz, 73%-os, mint említettem, nagynéném egy alapítványi intézetben van - nagypapám alapító tag volt, szóval itt megdőlt a bunkóságod alapja, hogy a saját nyomoromat vetítem ki :) 30 éve az intézetben van, amióta nagypapám segített azt létrehozni. Ennek-ellenére látogatni kell rendszeresen, hozni-vinni ünnepekre, és az már egyáltalán nem olyan egyszerű. Attól még, hogy a nap 24 órájában nem a testvérre maradt, attól még a végén úgyis ő lesz az egyetlen élő rokona (lévén neki nem lesz családja). Örülök, hogy átjött a hozzászólásom lényege, az ilyen stupid emberekkel kár beszélni...
2018. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Én mikor várandós lettem azt mondtam ,ha down os akkor is megtartom! Az unokaöcsém is az .. van tapasztalatom a down os gyerekekkel és felnőttekkel is . Azt kell mondanom ,hogy értelmesebbek mint az egészséges emberek jelentős része .. Az unokaöcsém most lesz 18 éves .. képes ellátni magát minden gond nélkül de azért kell neki a felügyelet .. egy testvére sem lett elhanyagolva pedig van 2 öccse és egy húga.. sőt ők is tökéletesen tudják kezelni az ezzel kapcsolatos dolgokat és gond nélkül veszik az esetleges akadályokat . ezáltal találkoztam olyan gyerekekkel is akiket bevágtak az intézetbe mondván azt csinálnak vele amit akarnak nekik nem kell... ismerek olyan downost aki teljesen egyedül éli az életét csak a kinézetén lehet észre venni a szokásos vonásokat ,ismerek olyan downos párt is akiknek kisbabájuk van ..
2018. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
14-es: az azért elég gáz, hogy az macera a családnak, hogy látogatni kell az intézetben meg ünnepekkor elvinni valahová. Gondolom neked a szüleid is csak nyűgök lesznek a nyakadon, ha esetleg idős korukra a gondozásodra vagy intézetre szorulnak...
2018. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ne bántsátok már egymást légyszi.1
2018. jan. 21. 22:16
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A távolabbi családban van ilyen "baba". Szellemi fogyatékos, közel 30 éves. Ő nem tudja értelmezni az ilyen elvont kérdéseket, így az ő nevében nem tudok válaszolni. Kb. egy 3-4 éves szintjén van, egyedül wc-re menni 10 éves kora óta tud, fürödni csak segítséggel. A saját nevét egész felismerhetően le tudja írni, egyébként írni nem tanult meg(a mai napig tanul fejlesztő pedagógussal és gyakorol), számolni 10-es számkörben tud egész ügyesen. Ő nem igazán él, a szó valódi értelmében, inkább csak létezik. Alapvetően nagyon kedves lány, de ha nem ért valamit, vagy nem hatalmas türelemmel állnak hozzá(és bizony a legtöbb ember nem úgy áll), könnyen agresszív lesz. A család nagyon szereti, de mi lakunk hozzájuk legközelebb a rokonok közül(250 km), nincs nagy házunk, én még tanulok, a páromnak saját vállalkozása van és a következő 10 évben még nem tervezünk gyereket. A nagyszülei már nem élnek, az anyukája nem fiatal már(közel 70), ha vele történne valami, fogalmam sincs, ki és mit tudna kezdeni vele. Természetesen a gondját viselnénk, ha kellene, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy hiányzik az életünkből egy súlyosan szellemi fogyatékos felnőtt kisgyerek, de ahhoz túlságosan szeretjük, hogy intézetbe küldjük.
2018. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ő megtartotta:


[link]

2018. jan. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem a barátőm anyukájának mondták, hogy bénák lesznek az alsó végtagjai. Megtartotta a barátnőmet, makk egészséges.


Szerintem azonban ezek azért nem jó példák, mert 10-20-30 évvel ezelőtt közel sem voltak olyan kók az UH gépek, egyéb orvositechnikai eszközök, mind most.

2018. jan. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!