Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kap valaki inflációt követő...

Kap valaki inflációt követő gyerektartást? 4 éve ítélte meg a bíróság és még egy forinttal nem lett több. Ez így normális?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Jól tudod, hogy nem normális. És az sem, hogy ez csak négy év után kezd el téged foglalkoztatni.
2018. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy olyan kis mértékű volt az infláció, hogy nem számolták rá. Ezért érdekelne, valakinek jár-e és emelést kapott rá az elmúlt években.
2018. jan. 24. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik oldalon állok. Igen, tavaly megemeltem az összeget, és idén is meg fogom, ha kijön a januári infláció adat. Abban igazad van, hogy nem lenne sokkal több.
2018. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez a legnagyobb hülyeség, amit kitaláltak az új Ptk-ban. Ha a gyermekkel kapcsolatos kiadásaid megemelkedtek, vagy a jövedelmed csökkent esetleg, a másik félé pedig nőtt, akkor inkább kérj gytd. felemelést.
2018. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ki akarom hagyni a veszekedést, ami a bíróságra járás miatt kialakulna, ezért örülnék ha megemelnék valamennyivel mindenféle közbenjárás nélkül.
2018. jan. 24. 18:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor kérd meg a gyerek apját, hogy fizessen többet!
2018. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze...Megkérem és már adja is a pénzt... Ha így működne, akkor nem kellett volna bíróságra se menni.
2018. jan. 24. 18:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mit szeretnél? Ha szép szóra nem megy, és a varázsigék sem hatnak, akkor marad a bíróság.
2018. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Leírtam mit szeretnék...
2018. jan. 24. 18:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De akkor ki emelje meg? Akkor neked kell kiszámolnod, hogy mennyi az annyi a KSH adatai alapján, megkérni apukát, hogy fizessen ennyit, meg ennyit, mert ennyi meg ennyi volt az infláció. Ha nem fizet, akkor végrehajtást lehet kérni, a végrehajtó pedig nagyon fog szeretni, mert ha egyébként rendesen fizeti az apuka a megítélt összeget, a KSH által közzétett éves fogyasztói árindex max. párszáz forint, többe kerül a leves, mint a hús. Mint fentebb is írtam, ez az új Ptk. egy ritka nagy baromsága. Emelni meg csak bíróság tud hivatalosan.
2018. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!