Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon ettől (is) lettünk ilyenek?

Vajon ettől (is) lettünk ilyenek?

Figyelt kérdés

Az öcsém és én is elég racionális gondolkodásúak vagyunk, nekem az empátia sem az erősségem. Az érzelmeimet is nehezen mutatom ki.

Gyerekkorunkban nem meséltek nekünk, sokszor elzavart anyám, mikor ajándékot vittem neki (virágot, rajzot), hogy "vidd már innen azt a szemetet". Rokon családnál látom, hogy mennyit mondják a gyerekeknek, hogy szeretik őket, foglalkoznak velük. Pozitívan mutatják be a világot. Ezelőtt nem tapasztaltam ilyet, így már felnőttként jöttem rá, hogy a mi nevelésünkből mi hiányzott.

Hogyan tudnám ezt "bepótolni", helyre hozni?


2018. jan. 26. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
én se emlékszem soha arra, hogy rajzoltam volna vagy ilyen "szemeteket" gyártottam volna. Apám is ilyen, tanítóember volt az apja, tőle "tanulhatta" ezt a viselkedési formát. Sose ölelgetett, puszilgatott... meg arra se emlékszem, hogy anyám ilyen lett volna. És vissza se volt ilyen. Viszont én a gyerekemmel nem így viselkedek, kimutatom, ill a párom felé is. De mások felé nem igazán.
2018. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!