Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlsúlyosan milyen a terhesség?

Túlsúlyosan milyen a terhesség?

Figyelt kérdés

Egy túlsúlyos nőnek mire kell oda figyelnie a terhesség alatt?

Alapból magas a vérnyomás, alacsony cukor és koleszterin szint mellett?

Szedhet terhes vitamint vagy inkább felejtős mert hogy attól jobban lehet hízni?



#terhesség #túlsúlyos terhesség
2018. jan. 29. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon az elején járok és eléggé túlsúlyos vagyok. Nekem nem mondtak semmi extrát csak hogy tartsam a diétát (ir vagyok). Szedjem a vitamint és magnéziumot. Hízni nem éppen szabad, legalábbis sokat nem.
2018. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a terhesvitamintól hízol, hanem max. benne lévő B-vitamin jobb étvágyat csinál. Szerintem túlsúlyosan ugyanarra kell figyelned, mint a többieknek: étkezz egészségesen, kerüld, ami káros és mozogj rendszeresen - a vérnyomásod miatt valami nem megerőltetőt (pl. kilépősebb séta, kismamatorna).
2018. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én túlsúllyal kezdtem a terhességet, most vagyok 15 hetes. Egyelőre mínuszban vagyok, odafigyelek az étkezésemre.

Az orvosom semmi extra dolgot nem mondott, sok zöldsés-gyümölcs, sétáljak, próbáljak relatíve aktív lenni, este már ne nassoljak, kb ennyi.

2018. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A noverem erosen tulsulyos, igy is kezdte a terhessegeit. Ot kerte az orvos, hogy dietazzon, hogy ne menjen fel sok kilo es a cukorja nem idealis alapban (de nem cukorbeteg). Kb a terhessegi cukorbetegek dietajat kovette vegig. O eleinte igy fogyott, majd jott vissza valami, de a terhessegek vegere is 1-2 kiloval a kiindulo alatt volt, szulesek utan pedig 8-10 kg-mal volt kevesebb, mint teherbeeseskor.

Tenyleg nagyon ugyesen csinalta.

Sajnos szules utan nem volt lelkiereje folytatni a dietat, a szoptatas alatt allandoan farkasehes volt es altalaban ugy alakult, hogy pl delutanig csak bekapott ezt-azt valogatas nelkul, estere meg mar olyan ehes volt, hogy tobbet evett egyszerre, mint egesz nap kellett volna osszesen. Igy mindig visszajott a leadott, plusz meg tobb is egy even belul.

A vernyomasa neki is magas volt, gyogyszert is szedett ra terhesen.


Tervesvitamint szedj szerintem, nem attol fogsz hizni, max etvagyat csinal az elejen, ahogy mar irtak, de ez sem feltetlenul igaz. (Nekem pl nem csinalt, noverem is szedte vegig es mint irtam siman tudott dietazni mellette.)

2018. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én 94-el kezdtem, semmi extrát nem mondott senki, védőnő is nyugtatott, hogy ha a háromjegyű elején megáll, az tökéletes (ez volt a félelemem, csak 3jegyű ne legyen sose a súlyom). 98al mentem szülni, pedig nem kifejezetten diétáztam (jó, 3 gombóc fagyit sem toltam be). Igaz, én PM alulműködés miatt híztam meg, szall nem a zabálás volt a háttérben
2018. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

97kgval kezdtem, ikreket várok, most vagyok 27.hétben. Eddig 4kgt híztam (kb a gyerekek és tartozékaik súlya).

Cukor és a többi eredményem is megfelelő.

Max 110nél a határ, több nem szeretnék lenni.

Az egyes fiamnál 10kgt híztam (ebből 3,3volt a gyerek meg még ennyi kb a tartozék).


Folyadék bevitelt emelném ki, az minden sulycsoportban fontos!

2018. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 120 kiló voltam az elején. Soha, egyetlen tünetem sem volt, egy dekát sem híztam és csodás, gyors szülésem volt. A baba tökéletesen egészséges, normál súlyú, nem óriásbébi. A laborok mindig tökéletesek lettek, se cukor, se semmi nem volt... Ne izgulj! 😊
2018. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem jó a vérnyomásom és a cukrom is, de 170cm-hez 86, kg-al kezdtem a terhességet most 22 hetesen 87 kg vagyok.Arra odafigyelek,hogy keveset egyek inkább többször .Terhesvitamint szedek a femibiont de nekem nem okoz túlzott étvágyat. Ja és senki nem mondott semmit a súlyomra ,mármint hogy figyeljek oda vagy bármi.
2018. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!