Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg nem született baba nevét...

Meg nem született baba nevét a következő babának?

Figyelt kérdés
Csak érdekel mennyire viseli meg ez a szülőt vagy lehet- e. Ismerősöm babája a 37. héten méhen belül artéria szakadás miatt meghalt.. már volt neve de nem kellett be mondaniuk szülésnél. Második babájuknak ezt a nevet adnák ami eddig is volt név. Ő döntésük csak lelkileg jobb vagy rosszabb?
2018. jan. 30. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Én biztos nem adnàm! Ezzel kb semmibe veszik az elvesztett babát
2018. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az ő döntésük, azaz ha nekik így jó akkor nekik ez a jó! Nem egyforma az emberek lelke, mindenki máshogy dolgoz fel egy tragédiát.

De az biztos, hogy nem véleményeztetném a döntésüket vadidegenekkel, mert ez viszont abszolút tapintatlan. Tudom, nem tudják meg, meg név nélkül, stb., de jól esne neked ha most páran szidják vagy lenézik majd a barátaidat akik ekkora borzalmat éltek át? Én gyalázatosan érezném magamat hogy miattam szidja őket pár vadidegen :(

2018. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
(lásd az 1....közölte hogy a barátaid semmibe veszik az elvesztett babájukat. Most ez neked jó? Én nagyon rosszul érezném magamat hogy miattam valaki ilyet mert feltételezni a gyászoló barátaimról)
2018. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Én olyat is láttam, temetőben sírkőre írva, hogy egymás mellé temették a két testvért. Ez eddig ok. Csak az évszámoknál jött a forcsaság. Egyikük 7 évesen meghalt, majd a másikuk utána született, ő már úgymond normálisabb élethosszt megért, talán hetven valahány év. De ugyanaz volt a keresztnevük 🤔

Tehát a szülőknek meghalt a gyereke, született később egy másik, és megkapta a halott nővére nevét. Na ez groteszk...

2018. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez egyéni, mindenki máshogy éli meg a gyászt.

Nem gondolom hogy ettől semmibe veszik a meg nem született babát. Van aki pl.elhunyt rokon nevét adja, ezzel állít emléket, van aki pont hogy el se tudja ezt képzelni. Ők valamiért így döntöttek. Nem tudom én hogy döntenék a helyükben, mert nem akarom a helyükbe képzelni magam :(.

2018. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elnézést... SENKI érzését nem akartam ezzel megbántani. Egyszerűen a lelki oldala érdekelt. Hogy jobb e ez a megoldás vagy sem. Könnyebb e. Személy szerint nem adnám. Az az Ő neve volt. A kistesó egy másik élet. Nem vitát akartam szítani. Főleg nem belegázolni senki lelkébe
2018. jan. 30. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem megvolt már terhesség előtt is a favorit nevem. A terhesség alatt valahogy nem becéztem név szerint a magzatot/hasamat, csak miután megszületett, és "hivatalosan" is az lett a neve, akkor kezdtem őt azon nevezni.

Ha tehát ilyen helyzetben lettem volna, nekem a favorit nevem nem a magzathoz kötődne, hanem a gyerekemhez. Tehát igen, én adnám, mert az csak tervezett név volt, és végül nem lett elnevezve a baba.

Tehát a következőnek nyugodtan adnám.

2018. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Én nem adnám azt a nevet, amit az elhunyt gyermekemnek szántam volna, de ha nekik így jó, akkor nem kötök bele természetesen. Lehet nekik így könnyebb.

Régen ezen nem is gondolkoztak. Ha megnézel régi sírköveket vagy ilyesmi, akkor feltűnhet, hogy gyakran adták ugyanazt a nevet kétszer vagy többször.

2018. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekik így jó, valószínűleg így könnyebb. Nálunk a nagymamám kapta meg az előtte meghalt testvére nevét. Neki nem volt fura, a szülők meg valószínűleg úgy élték meg, mintha visszakapták volna a meghalt gyereket.
2018. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Hát, én így már nem adnám, de mi onnantól kezdve a nevén szólítottuk a lányunkat, és úgy hivatkoztunk rá, hogy a 16. héten kiderült, hogy lány. Szóval a 37. hétig nekem már nagyon hozzá tartozott volna a név.

Volt korábban egy vetélésem, pontosabban missed abom 9 hetesen, ott is ez a név volt első helyen, de ez olyan korai vesztés volt, hogy itt még nem társítottam a nevet a babához (még a nemet se tudtuk ugye). Szóval ezután simán ugyanaz a név maradt a kalapban.

Szerintem helyzetfüggő a dolog.

2018. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!