Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első babás anyák, miket...

Első babás anyák, miket csináltok otthon?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Házimunkát végzek, a gyerek meg jön utánam, beszélek hozzá. Leülök vele játszani, az Anya taníts engem könyvből szórakoztatom, könyvet olvasunk, bábozok neki. Elmegyünk sétálni, kb 1 óra hoszára télen, útbaejtek egy boltot, ahol bevásárolok a családnak.

Alvásidőben tvzek és könyvet olvasok.

8hónapos a gyerek.

2018. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Alvásidőre érted? Mekkora baba mellett? Nekem már nagyobb a fiam, azért még nem felejtettem el az első évet. 3-4 hós koráig haladtam a háztartással és ha nem volt dolgom, akkor pihentem. Ezután mivel többször előfordult, hogy felkelt mikor mosogattam vagy odaraktam a kaját főni, max a fürdőt takarítottam mert az messzebb volt a szobájából. Ennyi idősen már csak félórát aludt egyszerre úgyhogy nem volt sok idő ez. Ébren 7-8 hós korig nem nagyon volt el magában max 10 percekre, úgyhogy nehezen haladtam mellette. Onnantól elkezdett hosszabban is aludni, olvastam, tv-t néztem, neteztem általában. Onnantól könnyebb volt minden ébrenléti idejében is.
2018. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4hós a kislányom. Ha ébren van szórakoztatom(max tiz perceket van el magában). Ha alszik házimunka vár rám kivéve a porszivozás másra nem kel fel.
2018. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulok a többi egyéb mellett(takarítás,gyerekkel játszás,evés,séta)
2018. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő. Én most épp tűzhelyet takarítok, tegnap barátokkal boroztunk lányunk hál istennek aludt 11-ig. 11-től 1-ig a társaság szórakoztatta :D Szóval jó volt :D Ma megint az apját szórakoztatta az a heppje, hogy éjszakás előtt nem hagyja aludni pedig átmentem vele a másik szobába és énekeltem neki halkan. Elmegy az apja onnantól alvás van. Barátnőmmel fogok telefonálni, ha végeztem. Mára ez az utolsó feladatom csak várom, hogy oldja a koszt a cif. Írhattok még!
2018. febr. 1. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy eves a fiunk, gyakorlatilag nem vagyunk itthon, delelott es delutan is jatszohazban vagyunk, vagy jatszoteren. Egyszer alszik deltol kettoig. Altalanos rend van nalunk, a konyhat, furdot rendben tartjuk magunk utan, a jatekokat pakolom, porszivozok, ha szukseges, de nem takaritok, ha ebren van, egyutt vagyunk. Iszonyu rendmanias voltam, hat mar nagyon nem erdekel. Ha alszik, akkor fozok, pakolgatok, olvasgatok, filmezek.
2018. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Főzök. Speckó étrendünk van, elmegy a főzéssel minimum napi másfél óra. Van két macskánk, meg egy kutyánk, utánuk is kell takarítani, az egyik gyógyszert is kap. Ellátom a háztartást, ez főleg mosás, mosogatás, porszívózás, heti egyszer a fürdő. Sétálunk, minimum másfél órát. A lányom négy hónapos, már forog, a szőnyegén játszik, amíg én csinálom ezeket, vagy hurcizom, szerencsére elég jól el van egyedül, de persze közben lát, énekelek, bohóckodom neki, ha kell, kezébe adom a játékot, vagy kicsit megölelgetem. Igény szerint szoptatom, gyakran elalszik rajtam, ilyenkor ha nincs sürgős dolog, én is pihenek, kockulok. Heti egy tornára, és egy baba-mama klubba járunk, mostantól talán úszás is lesz.
2018. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!