Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi jövedelem kell egy...

Mennyi jövedelem kell egy gyerek felneveléséhez felső-közép életszínvonalon?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Kell jócskán, mert 19 éves korára jelentős mennyiségű óvadékra összegyűjteni a pénzt nem kis havi jövedelem szükséges.
2018. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

#1

Csak nem tapasztalat?

2018. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem havi összbevétel olyan 1-1,5 milla között. Persze függ hány gyerekről beszélünk.

Összebevételünk 900 körül van, én Gyeden vagyok. Ha visszamegyek dolgozni akkor olyan 1,2 körül lesz majd. Két gyereket nevelünk belőle.

Palotánk nincs belőle, csak egy kisebb lakásunk Budán, mert sajna egy nagy 4 szobás lakás vagy ház 50-100 millió.

Viszont mindent megkapnak, magánovi, szakkör, nyelvóra...


Ha ennél többet szeretnél Bp-n akkor több fizu kell. Én azért nem panaszkodom, nekünk jó így.

2018. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

1-1,5 milla? Jézusom dehogy!


2 gyereket nevelünk 850-ből, 70 ezres lakáshitellel. Mindenünk megvan, az 50 ezres napszemcsitől kezdve az 5 csillagos nyaralásig. Oké, nem járunk Hawaii-ra és nem magán sznobovis a gyerek, de jól élünk.

2018. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

3-as vagyok

Azért írtam ennyit mert a felső-közép életszínvonalat kérdezte. Úgy látszik nekem az nem azt jelenti mint neked 4-es. Szerintem a felső közép már aki akár hawaiira is elmehet, ha nem is minden héten, de évetne és nem okoz gondot majd neki kifizetni az orvosit sem. De ahhoz elég sok kell.

2018. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen tapasztalat. Egyik gyerekem elit suliba járó haverjának szüleinek is ez volt a cél, mindent megadunk ami pénzzel megveheteő, megtehető....most letették az óvadékot anyuci pici fiának, aki nem tudta feldolgozni, hogy nemet mondtak neki.

Másik gyerekem oszt társa (nem elit suli) ilyen millás bevételekkel, (emi nem baj), de mindent pénzzel oldunk meg, nevelünkl, megadunk "mindent" , megverte a gyerekem, mert nem tudta feldolgozni, hogy a gyerekem nem megy el vele oda nyaralni, amit ő akart fizetni :) Szánalmas. Kérlek benneteket az életre is tanítsátok a gyerekeket!! 150 ezerből is lehet becsületes, életrevaló gyerekeket nevelni.

És tisztalet a kivételnek, van kőgazdag ismerősöm, aki nem veszi meg a gyerekének a 60 ezres sportruhát, pedig kiválóan küzd :) Remek kislány, jó neveléssel! Tudja mi merre hány méter.

2018. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó:

Nem pénz függvénye, hogy valaki tud-e gyereket nevelni, vagy sem.

Ezt te saját magad is alátámasztottad példákkal. Aki nem tud, az havi 150ezerrel sem tudna, ennyi.

2018. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen nem. Viszont az alacsony jövedelmű (bár rosszul nevelt) gyerek nem fog azonnal lődözni, ha nemet mondanak és azt is tudja apuci nem old meg mindent a pénzzel. Valamennyire lábra kell egyedül állnia. Ez is lehet kétirényú nyilván. De valljuk be az öngyilkos valamint gyilkos kamaszok, kisfelnőttek 90%a átlagon felüli gazdag. Erről írtam nemrégen egy tanulmányt, friss még bennem az élmény. Hisz én is szülő vagyok, az a fajta szülő aki bár szegénységbe szült, mostmár átlagon (felett ha életszerűséget nézzük)élünk (ergo megvehetném neki az 50 ezres napszemcsit, de nem veszem). Nyilván én azt viszem tovább, hogy gyerekem küzdj meg te is , persze ettől független sokszor kell magam visszafogni, mert megvennék bármit,de nem. Megtanítom, hogy viselje a kudarcot, hogy jusson egyről a kettőre és arra is, hogyan dolgozzon meg a jövőjéért.

Viszont aki így áll hozzá, hogy menyi pénz kell egy felső -középkategóriához, az már nálam elrúgta a piros pöttyöst. Gyerekneveléshez sokkal fontosabb dolgok kellenek.

És mégegyszer írom, nem minden gazdag nevel rosszul!!

2018. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
A mi jövedelmünk kb. nettó 800 000 forint, egy 5,5 èves fiunk van. Èsszerű határokon belül megkap mindent, nekünk 2 autónk van, tehermentes lakásunk, nyaralunk minden èvben ès minden hónapban 200 000 körül teszünk fèlre. Jól èlünk, bőven elèg a pènzünk.
2018. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét szülő részéről van 200-300 körül (ami félretett pénzből is összejöhet, nem kell ennyi fizetés), akkor ez elég kell, hogy legyen.
2018. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!