Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz? Bovebben lent.

Abortusz? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzetem allt fent hogy terhes lettem, munkaba jartam ott elmondtam mert muszaly voltam mivel nehez fizikai munkat vegeztem es azt hittem konnyebb helyre tesznek de nemigy lett. Azt mondtak nemengednek dolgozni mert nemvalaljak a feleloseget ha bajom lessz de en meg dolgozni szeretnek mivel proba ido alatt is vagyok es felek 3honap utan nemfognak szerzodest hosszabitani.

Szuleim nemtudnak errol a dologrol hogy nemjarok dolgozni, sem a terhessegrol. Mit tudok ilyenkor tenni abortuszon gondolkodtam mert ha nem kapok penzt sehonnan nemtudom hogy lenne. Esetleg keressek bejelentetlen munkat valahol? Ketsegbe vagyok esve hogy kifognak dobni munkahelyemrol mert terhes lettem es nem tudok dolgozni. Mit tehetnek ilyen helyzetben?



2018. jan. 31. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy nagyon nem átgondolt gyerekvállalás lenne. Próbaidő alatt, ha kirúgnak bevétel nélkül, szülők előtt titkolva.... Apuka? Gondolom rá se lehet alapozni.

Van olyan eset, amikor az abortusz jobb megoldás. Ez például ilyen. Egy gyereknek nem elég a szeretet. Amikor éhes, fázik, nem fogja beérni egy puszival.

2018. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

1. Ha probaidon vagy, biztos lehetsz benne, hogy nem fognak veled probaido utan szerzodest hosszabbitani terhesen.

2. Mas munkahelyre - mindegy hogy bejelentett vagy nem - sem fognak terhesen felvenni.

3. A tortenetbol azt szurom le, hogy nem egy boldog hazassagba erkezne az a baba.

Amugy hany eves vagy, hol van az Apa? A legfontosabb, hogy beszelj a szuleiddel, mert egyedul nagyon nehez lesz megoldani!!! Mast nehez irni, mert nem irtal reszleteket.

2018. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Apuka merre van? Hány éves vagy?
2018. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

22, apukaval egyutt vagyunk es dolgozik de egy fizetesbol nem lehet megoldani hogy eltartson engem is es a gyereket is.

Meg nemtudom milegyen de tobbszor kertem munkavalalom hagy mehessek vissza dolgozni de nem engedtek.

2018. jan. 31. 08:44
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Hát van egy másik lehetőség is, de ahhoz mindennek kell klappolnia.

Ha a férjed is szeretné a babát és jelen helyzetben bevállaljátok, és a szüleid valamilyen csekély szintű támogatására is számíthattok, akkor lehetne azt csinálni, hogy megszülöd és (tudom csúnyán hangzik), de fél évesen beadod bölcsibe, te pedig elmész akár 4-6 órára is dolgozni, ha 8 órásat nem találnál hirtelen.


Igaz, hogy nehéz időszak lenne, de utána lassan de biztosan rendeződhetne a helyzetetek, de ehhez az kell, hogy a férjed ne gondolja meg magát és hagyjon el terhesen (és később se), plusz a szüleid támogatása is szükséges, akármilyen csekély.


Én elmondanám nekik. Amúgy a férjednek mi az álláspontja a babával kapcsolatban? Szeretné amúgy?

2018. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnéd a babát?

Ha igen akár próbálkozhatsz olyan munkát találni ahol határozott időre felvesznek és akkor jogosult lehetsz a csedre. Tuti nem álommeló lesz, de jobb, mint a semmi.

2018. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen szeretne ha megtartanank, csak ugye penz nelkul nemtudom elkepzelni hogy lenne es ugye kettonket kene ameg terhes vagyok eltartani. Meg munkavalallo sem fizet 3honap utan. De terhesen meg ugye nemvesznek fel sehova. Ezert gondoltam hogy elvetetem. Azt sem engedtek hogy 1-2 honapig dolgozzak kilatastalan vagyok.
2018. jan. 31. 09:05
 8/18 anonim ***** válasza:

"Meg munkavalallo sem fizet 3honap utan." -- ez most mit jelent?


Ha 2-3 hónapot dolgozol pluszban azzal mire mész?


Szüleid vagy a fiú szülei tudnak támogatni? Lenne hol laknotok?

2018. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen van lakasunk. Csak a munkam miatt aggodok..
2018. jan. 31. 09:43
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Lassan csak kiszedjük belőled a lényeges infókat...


El kéne dönteni, hogy a gyerek a fontosabb vagy a munkahelyed, ami színvonalban nyilván nem veri ki a biztosítékot ha nehéz fizikai munkát kell végezni.

Mivel próbaidős vagy és nehéz fizikai munka + terhes vagy, így nyilván nem fognak hosszabbítani.

Feketén elmehetsz dolgozni, a kérdés az, hogy a párod fizujából és esetleg szülők segítségével kihúzzátok-e azt az időszakot, amíg vissza tudsz menni a munkába amikor a gyerek 1 éves.

Bár én nem támogatom ezt a dolgot, hogy szül valaki gyereket és pici baba korában bedugja a bölcsibe mert dolgozni kell. Az első 3 év a legfontosabb, akkor vele kell lenni.

2018. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!