Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a sok kérdés mostanában...

Mi ez a sok kérdés mostanában a nem szerető, nem segítő férjekről/apákról?

Figyelt kérdés
Nálunk a munkamegosztás alap, hiszen felnőttek vagyunk és el tudjuk magunk után mosogatni a tányért. Sőt, mikor nagymamámhoz is megyünk ebédre, ott is simán elmosogat. Felváltva rakunk be mosást, megbeszéljük, melyikünk tereget, hajtogat, felváltva hasgatunk és hozunk be fát, tavasszal is ő robikapázik, én gereblyézek etc. Amikor dolgozik, én kelek a gyerekhez, amikor itthon van, Ő (is). Sokszor olvasom azt az álszent szöveget, hogy ez a dolgod, ezért kapod a pénzt, meghogy neked ez a dolgod. Imádom, mikor ilyet olvasok! Tudtommal nem írtam alá semmi olyat, hogy nincs apja a gyereknek és mivel van, tehát közös gyerek, közös ház, közös házimunka, közös kelések. Mert ugye valamikor mi is visszamegyünk dolgozni és én biztos nem vinnék egyedül egy házat, egy gyereket és a munkát is. Nekem is ez a munkám, ez a dolgom. Ezért pénzt kapok, tehát dolgozom. Az, hogy otthon, más kérdés. De itt nincs pihenés, van, hogy éjjel is többször kelni kell. Én sose panaszkodok ezek miat. Vagy nekem van túl jó férjem vagy csak szerencsés voltam, de mostanában egyre többször hallom, olvasom, hogy ez a dolgod, ezt kell csinálnod, mert anya vagy. Csak én látom így vagy tényleg sok anyám asszony katonája férfi és mártír nő van?
2018. febr. 4. 12:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak inkább mi vagyunk csendben. Bár nálunk van amit szinte csak én vagy szinte csak a férjem csinál, úgy osztottuk be, ahogy nekünk jó. De én se csinálok mindent egyedül. Viszont panaszkodni valónk sincs nem? :) azok fognak kérdést kiírni, akiknél apuka semmit se csinál. Ismerek ilyet én is.
2018. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Annak a sok anyámasszony katonájának (legalábbis nagy részüknek, amennyire látom) van egy munkahelye, ahol annyit nem fizetnek, hogy a család minden tagja egészségesen tudjon étkezni, az erőlködés meg alapelvárás, nagyon tartalékok nincsenek, tehát a munkahelyváltás, főleg ha egészen nem ritka módon éves átfutású, nem járható megoldás. Nem nyavalyog lépten-nyomon, hogy hol fáj épp jobban, vagy hogy mennyire hulla. Csak lerakja magát, dob egy sört, és lehet, hogy már be is aludt. Lusta féreg, igaz?


Válaszom: azért írják ki kérdésbe, mert valamiért el se tudják képzelni, milyen lehet a másik oldalnak. Hiába mondta már el nekik több férfi többször is, nekik csak a saját meseviláguk marad a fejükben. Érdekes, hogy azok a hölgyek, akik olykor felássák a kertet, hordják-darabolják a tüzelőt, esetleg összedobnak egy teraszt maguknak vasbetonszerkezetből, azok nem nagyon vonogatják felelősségre a szemmel láthatóan hulla férjüket.

2018. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi felpontoztalak
2018. febr. 4. 12:48
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, ahol minden rendben van, fel se merül egy kérdés kiirasa ide. Nyilván ahol probléma van, ott keresi(k) a megoldást.
2018. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

2, "akik olykor felássák a kertet, hordják-darabolják a tüzelőt, esetleg összedobnak egy teraszt maguknak vasbetonszerkezetből..."


Ezek közül a férjem se csinált még az életben semmit. Akkor most van jogom ba.. ni, vagy sem? :) Nem kell, mert tudja a dolgát enélkül is. Nem. mindenki lakik kertesben.

2018. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindenki párja fárad el a munkában majd ezért pihen otthon! Az enyém pl sokszor mondja, hogy már megint elaludt munkában, nagyobb mobilnet kellett neki annyit telefonozik bent, meccseket néz stb... Itthon játszik kicsit a gyerekekkel, hetente 1x kiviszi a szemetet - miután vagy 40x szólok neki és kb 3 hetente 1x felporszívózza a szobát (ha én csinálom ezeket abból botrány van, attól retteg, hogy kidobok/felszívok valamit amit nem kellene, így pl akkor tudok csak porszívózni ha nincs itthon - titokban)

Tegnap de.ö volt, hazajött, 3-9ig aludt, majd reggel 8ig gépezett, még mindig alszik, ma szabadnapos. Persze ebből este megint nem lesz időben alvás, holnap majd felkel a busz indulás előtt 10-20 perccel, mikor hazaér munkából leül a gép elé majd hajnalig.... Persze ha ezeket felhozom neki mindig előjön azzal a havi pár alkalommal amikor nem ez van, vagy hogy éppen nekik kell a kikapcsolódás... Nekem nem kéne? Most is azért tudok itt lenni mert eszek, ilykor 'kapcsolódok ki' Ő is abban a hitben van, hogy én azért kapom a pénzt, mert itthon vagyok és így tudom csinálni a dolgokat, de nem fogja fel, hogy nem azért kapom a pénzt, hogy egyedül tartsam rendben a házat-- Persze ha én is dolgozni fogok akkor segíteni fog... peeersze! Próbsltam sztrájkolni, hátha magától odaáll elmosogatni, de marhára nem érdekli hogy van-e tiszta tányér vagy nincs, eszik abból, miből előzőleg...

2018. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Szomorúan olvasom az ilyen kérdéseket és válaszokat. Szerintem gyerekkel már alapból egyik szülő sem kipihent, és nem vàrható el hogy csak az egyik fél végezzen házimunkát. Pont hogy össze kellene dolgozni a takarításban, hogy lehessen még hétvégén minőségi időt együtt tölteni egy családnak.
2018. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

nem tudom, nem nagyon foglalkozom masok munkamegosztasaval, csak a sajatombol tudok kiindulni . az en ferjem 100%os allasban dolgozik, en csak 30%ban ( sajnos), igy teljesen evidens, hogy minden hazimunkat en vegzek el itthon ( tarsashazban lakunk, nincs kerti munka). A kis bevasarlast en intezem gyalog, mert itt a bolt par szaz meterre, de a nagybevasarlast havonta 1-2 alkalommal kozosen csinaljuk, mert ahhoz messzebbre kell menni autoval.

nalunk evidens, hogy elpakol maga utan, ha evett, hogy nem hagyja szanaszet a szennyes holmit, hogy ha valamit szetpakol, akkor azt vissza is rakja.

2018. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is munkamegosztás van, a kezdetektől így volt. Anyósomék falun laktak, ha ott voltunk náluk, az első alkalomtól beálltam segíteni, nem esett le a korona a fejemről, ahogy a férjem is jött pl. tesómék építkezéséhez, pedig még nem került szóba az esküvő. Amikor összeköltöztünk, evidens volt, hogy együtt takarítunk, ő főzni is szeret, húsokat néha jobban készít el, mint én.:-) Gyes alatt pedig egyetemre jártam, ugyanúgy pelenkázott, fürdetett, etetett, kivitte sétálni, játszani a kicsit, ha tanulnom kellett. Van barátnőm, akinek azért van bejárónője és rendeli hétköznap a kaját, mert a férje semmit nem csinál otthon, de ez már a megismerkedésük után nyilvánvaló volt, hogy házimunkában nem számíthat rá. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy férfi e tekintetben gyökeresen megváltozik attól, hogy apa lesz, ezért nem értem néha az ilyen kérdéseket.
2018. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Az én férjem rengeteget dolgozik.2 műszakban.én el sem várnám tőle a házimunkát.a gyerekekkel szokott játszani viszont.Én így segítem őt, ő pedig úgy,hogy átlagon felüli színvonalon élhetünk.
2018. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!