Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehezen viselem a változásokat...

Nehezen viselem a változásokat, ezért jobban aggódom a baba érkezése miatt?

Figyelt kérdés

Hamarosan elkezdjük a babaprojektet.

Nagyon-nagyon vágyom már rá, hogy végre család legyünk, de mivel ezzel minden megváltozik, és alapvetően mindenféle változás stresszel az életben (munkahely váltás, költözés stb) így ezzel kapcsolatban még az eddigieknél is jobban tele vagyok félelmekkel.

Mióta komolyabban szóba került a téma, és már látjuk, hogy akár még 1 év múlva lehet, hogy tényleg 3-an leszünk, azóta folyton kattog az agyam...

Hogy milyen lesz a terhesség, milyen lesz a szülés, milyen lesz utána az életünk...

Kiszámolgattuk, hogyan fogunk kijönni pénzügyileg..

Állandóan azon agyalok, milyen lesz az életünk egy babával, milyen anya leszek.

Már most tele vagyok aggodalommal, pedig még meg sem fogant a babánk.

Egy rakás szakkönyvet is elolvastam már, többet "tudok" a terhességről és a babák gondozásáról, mint azok az ismerőseim, akik már terhesek vagy most próbálnak teherbe esni...


2018. febr. 6. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
A legnagyobb jóindulattal mondom: amíg ezt nem sikerül levetkőznöd, addig inkább ne szülj!
2018. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jótanács: a gyereknevelésről olvasgass inkább, az jóval tovább tart ugyanis, mint a terhesség.

És igaza van az elsőnek, a gyerekkel soksok spontán megoldandó helyzet jár együtt. De majd belejössz reméljük. :)

2018. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapból én is olyan vagyok, hogy kivagyok a változásoktól. A terhességet még tök jól vettem, örültem, csak kicsit ijedtem be, hogy akkor ez már tényleg megtörténik :D de örömmel vártam a babámat, és élveztem a terhességet. Azon viszont sokat aggódtam, hogy mi lesz, ha már itt lesz a baba és helyt kell állni anyaként. Hát, jót tett nekem a gyerek :D végre megtanultam kicsit ösztönösebb lenni, hallgatni magamra, és elfogadni, hogy nem mindig minden úgy van, ahogy elképzelem.

Mi most a másodikat tervezzük, hát, most is félek :D igazából a lányom lelki békéjét meg az otthoni nyugodt légkört féltem, de most már úgy vagyok vele, hogy csak megoldjuk majd ezt is.

2018. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!