Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden szülő szépnek látja a...

Minden szülő szépnek látja a gyermekét?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem csak eszembe jutott,hogy vajon ez tényleg ígyvan? Mert azért látni csodaszép kisgyerekeket is meg szépen fogalmazva kevésbé szép gyermekeket is. Van olyan aki azt gondolja a gyerekéről hogy "nem valami szép"?

2017. jún. 6. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok elfogult, láttam már olyan babát és kisgyereket, akire egyértelműen rámondom, hogy szebb a lányomnál, de ő számomra mégis gyönyörű :)
2017. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem értettem azt a mondást, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb.

Mindenki azt mondta ha majd lesz gyerekem megértem.

Két gyerekem van. Bizonyos értelemben igaz az állítás.Talán a szerelemhez tudnám hasonlítani.

Szépnek látom a gyerekeimet mert szeretem őket. Más gyereket csak a külseje alapján tudok megítélni.

Így természetesen látom ha egy gyerek szebb vagy csúnyább az én gyerekeimnél,ha szigorúan a külsőségeket vesszük figyelembe.

2017. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%
Hát nem tudom...anyukám folyton azt mondja,hogy milyen ronda vagyok.
2017. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden szülő. Ismerek olyan szülőket, akik kifejezetten rondának találják a gyerekeiket, mert szeplősek és vörösek, mint a pulykatojások, és nem értik, hogy miért lettek ilyen csúnyák. Pedig elég a szülőkre nézni, és egyből rájön az ember.

Örökbe is fogadtak egy kislányt a két csúnya fiú mellé, hogy legyen egy szép gyerekük is.

2017. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nemcsak a gyerekemet, de minden embert szépnek látok, akit szeretek vagy akár csak szimpatikus. Mondjuk úgy, hogy azt látom hangsúlyosabban, ami szép bennük. Viszont az ellenszenves embereknek sem tudok elvonatkoztatni a jellemüktől, még ha más szépnek látja is őket. Épp ezért pl sose tudtam vonzónak találni olyan férfit, akit nem ismerek, pl színészek. Evvan.
2017. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Olyan sokszor mondják rájuk, hogy már én is elhiszem :)
2017. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy nőttem fel, hogy mindig mindenki (főleg anyukám) azt mondogatta nekem hogy én vagyok a "legszebb", "legokosabb", leg leg leg-ebb. Ez se jó szerintem, ezzel iszonyú nagyképűvé teheted a gyereket. Szerencsére nem lettem az, de lehettem volna... Biztos majd ha lesz gyerekem, szépnek fogom látni, de én nem fogom neki folyton azt mondogatni hogy nála senki se szebb, jobb, okosabb. Reális leszek vele, hogy megtanulja, az életben nem minden hullhat az ölébe.
2017. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én látom az enyémen hogy szép de látom más babákon is ha szép...miért ne látnám akkor ha nem lenne az az enyém?? a második szülött lányomnak is gyönyörűek a szemei, de ősszességében nagyon fiús a feje és a nővére sokkal szebb volt babaként (nyilván ezt sose fogom mondani neki éreztetni vele stb hiszen nem ez számít - sőt csodálkozom hogy ilyen szép a nővére, mert hát én meg a férjem....ha nem tudnám hogy mi vagyunk a szülei azt hinném elcseréltük :D
2017. jún. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem is szabad hangoztatni, kapjä eleget ha megyek vele az utcán, megállítják milyen gyonyorű...remélem mire akisebb akkora lesz hogy felfogja ennek a jelentését, illetve mire a nagy akkora lesz hogy fejébe szállhat a dicsőség -leszok ak rola hogy megallotjak az utcan..
2017. jún. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Engem kicsinek sokat dicsértek, majd szemüveges lett oviban és anyukám konkrétan Betti a csúnya lánynak öltöztetett, hatalmas frufruval, rengeteg csattal, óriási szemüveggel és fiús ruhákkal. Hát elég sokan csúfoltak, pedig alapvetően nem voltam csúnya. Ehhez hozzájött hogy a nővéremnek nem volt szemüvege, ő volt mindenki szeme fénye, az igazi lányos lány, akit folyton csak dicsértek.

Szóval én azt mondom nem csak a genetikán múlik. Sokat számít a szülők hozzáállása is.

2017. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!