Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összenőtt nemiszerv kislánynál?

Összenőtt nemiszerv kislánynál?

Figyelt kérdés
Nos helyzet a következő. Még régebben, kb 6 hós kora körül észrevettük, hogy a kislányom kisajkai közt közvetlen a hüvelybemenetnél egy kis hártya képződött, már majdnem teljes hosszában. Megmutattuk dokinak aki szétválasztotta neki, meg sem mukkant, nem fájt neki. Azt mondták, gyakran előfordul ezektől a nagyon jó hámosító krémektől mint a sudocrem. Azóta nagyon óvatosan krémezzük, leginkább csak kakilás után és csak a popsiját, azonban azóta is több alkalommal kellett nekem széthúzni (fültisztító+betadine-nal), a doki elmondta hogy kell. Viszont már fájhat neki, mert ellenkezik, sír. Most 17 hós, de 6-7 alkalommal féléves kora óta már meg kellett ezt csinálnunk.. akinél volt ilyen gond, meddig "normális", egyáltalán az?
2018. febr. 14. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Èn ezt csak hallottam, és megkérdeztem a dokit miért van így, és azt mondta a nem helyes tisztítás. A nagyajkak és kisajkaknál is ki kell midnig törölni, minden alkalommal. Nem kell más csak sima vizes rongy vagy popsitörlö és széthúzod nagyon nagyon enyhén és megtörlöd. Ennyi.
2018. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mindig megmossuk, megtöröljük, én rá is kérdeztem a dokinál (fiatal 40es drnő amúgy), h mi cses.tünk el valamit, vagy miért van ez, első baba, nem tudtam, hogy mi van, annyit mondott, hogy van akinek hajlama van erre, csak annyit tudunk csinálni, hogy figyeljük, illetve nagyon vigyázunk, ne menjen bele a popsikenőcs
2018. febr. 14. 14:54
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk nem volt ilyen, de hallottam róla. Az az igazság (nem szeretnélek megbántani, ne vedd annak), hogy én sem tudom elképzelni, hogy rendes tisztításnál ez hogy történhet meg. Merthogy elvileg, ha mindenhol rendesen megmosod, megtörlöd, akkor az a terület "mozgatva" van, kitörlöd ott napi szinten, úgy nem nőhet össze. Szóval én is azt gondolom, hogy valahol itt lehet a bibi, esetleg nem meritek neki úgy megmosni, megtörölni, ahogyan kellene (én pont úgy tisztítom a lányomnak, ahogy magamnak, tehát minden területen átmosom fürdéskor, ahol magamnak is mosnám, ebbe pedig az is beleesik, ahol összenőne).
2018. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Muszáj a popsikenőcs? Nekünk HUTI hajlam miatt nem javasolták a használatát, de jól elvagyunk nélküle. Illatmentes pelenka és törlő, sok szellőztetés mellett sose piros.
2018. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk volt ilyen, az első évben vagy 3x vittem emiatt nőgyógyászhoz, nagyon összetapadt a nagyajka. Utána elmúlt a dolog, most 3,5 éves a kislányom. Nem rontottál el semmit, hajlam kérdése, szorítok, hogy a te kicsid is kinöje hamar. Az orvosom szerint lekésőbb 2-3 éves korban meg szokott szűnni ez a probléma.
2018. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Hihetetlenek vagytok komolyan! Itt egy anyuka akik küzdenek ezzel a gondolom elég kellemetlen problémával aztán két embertől is megkapja,hogy biztos rosszul törli ki.Már elnézést nem akarok faragatlan lenni,de a kedves anyuka nyilván 20-on,30 éve a sajátját is megtanulta normálisan kitörölni,nehogy már a lányának ne tudja,pláne úgy,hogy nyilván a probléma miatt kb 10szer annyira alaposan odafigyelve csinálja mint azok akiknek sose volt ilyen gondjuk...
2018. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon is erősségem,attól,hogy kiírja valaki hogy nem akarja megbántani attól még bántó.Nem engem kell sértegetni hanem ha érdemben nem tudsz hozzászólni akkor bántani sem kell a kérdezőt.Az,hogy az igazságérzetem nem engedte,hogy szó nélkül elmenjek e mellett már más tészta.Itt zártam le,nem veszekszem,sértegetni nem kell,a véleményemhez meg jogom van.Szia
2018. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Hiába berzenkedsz, igenis sokan nem tudják rendesen kitörölni a kislányukat. Nem mernek odanyúlni, mert "biztos fáj". Nem azt mondom, hogy a kérdezőnél emiatt nő össze. De pl. anyósom, két barátnőm se tudja helyesen, még a kaki is ott maradt a hüvelybemenetnél, amikor pelenkáznak. Borzasztó. :(
2018. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan, én is láttam olyat, hogy még a kaki is ott maradt, mert nem mert anyuka rendesen odanyúlni a törlés során. Hiába magának mossa 20-30 éve rendesen, ilyen picinél sokan aggódnak, hogy véletlenl fájdalmat okoznak. Egyikünk sem állította, hogy a kérdezőnél is ez van, sőt, azt se mondta senki, hogy biztos igénytelen, és azért nem törli ki rendesen.

Igenis van olyan, hogy ez nem megy úgy, ahogy kellene, és leírtuk, mint egy lehetőséget. Itt egyedül te kezdtél el pattogni és veszekedni. Az meg, hogy nem tudtunk érdemben hozzászólni... khm... te talán érdemben szóltál hozzá? Még csak nem is arról írtál, ami a kérdés volt, csak velünk kezdtél el kötekedni.

2018. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Én a lányomnál és a fiamnál is odamentem a csecsemősökhöz, hogy valaki mutassa meg mit kell csinálni.

Akkor mondta nekem a csecsemős, hogy néha érdemes finoman széthúzni mert összenőhet. Akkor Hallottam először erről.

Egyáltalán nem volt ciki, hogy Megmutatták mit kell csinálni. Pedig nekem is van, de pl. magamnak nem krémezem és a kaki se kenődik szét.

Szóval nem hiszem, hogy sértő lenne felhívni a figyelmet arra, hogy lehet valamit nem csinál jól.

2018. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!