Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összenőtt nemiszerv kislánynál?

Összenőtt nemiszerv kislánynál?

Figyelt kérdés
Nos helyzet a következő. Még régebben, kb 6 hós kora körül észrevettük, hogy a kislányom kisajkai közt közvetlen a hüvelybemenetnél egy kis hártya képződött, már majdnem teljes hosszában. Megmutattuk dokinak aki szétválasztotta neki, meg sem mukkant, nem fájt neki. Azt mondták, gyakran előfordul ezektől a nagyon jó hámosító krémektől mint a sudocrem. Azóta nagyon óvatosan krémezzük, leginkább csak kakilás után és csak a popsiját, azonban azóta is több alkalommal kellett nekem széthúzni (fültisztító+betadine-nal), a doki elmondta hogy kell. Viszont már fájhat neki, mert ellenkezik, sír. Most 17 hós, de 6-7 alkalommal féléves kora óta már meg kellett ezt csinálnunk.. akinél volt ilyen gond, meddig "normális", egyáltalán az?
2018. febr. 14. 14:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ritkán krémezzük már, piros se volt szinte sosem a feneke.


Igen, tudom, hogy hogy kell kitörölni, előtte is tudtam, és nyilván azóta sokkal sokkal jobban figyelek, soha nem marad ott semmi, mozgatva van, és mégis. Ez egy hajlam sajnos, arra lennék kíváncsi, mennyire gyakori ez (erről sosem olvastam, a fiúknál a fitymagondokról gyakrabban, az gondolom gyakoribb is), illetve meddig 'normális'.

2018. febr. 14. 17:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom meddig tart,de hajlam az biztos,mert nekünk 3 lányunk van és sosem volt ilyen gondunk,pedig sosem huzogattam szét nekik( extrán,nyilván kitöröltem) de az oviban több kislány is küzdött ezzel.


Jo hir,hogy mire ovisok lettek kinötték...

2018. febr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lányomnak 10 hós korában vettük észre, 1 mm rés volt csak. Nem a tisztítás helyességétôl vagy helytelenségétől, aki nem tudja, nem értem miért szól hozzá.. Volt olyan, hogy reggel még semmi, délután már össze hártyásodott, de nem annyira mint először. Nem fáj a szétválasztás, utána a pisi csíp piszkosul, ordított tőle fél napig, amikor nagyobb volt, vele együtt sírtam, nem mert pisilni. Nagyon be kell krémezni szétválasztás után.

Minden este fürdés után “tornáztattam” neki, nődoki mutatta, ellentétes irányban kell óvatosan húzogatni neki. 2 évig tartott durván, 4x választották szét. Amikor már szobatiszta, nagyon kell rá figyelni, hogy jól legyen megtörölve pisilés után, én orvos tanácsára nedves wc papírt használtam neki. Szerencsére nála úgy néz ki elmúlt (kop-kop.)

De ismerek olyat, akinek egyszer volt, illetve olyat akinek csak 2x.

2018. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen. Akkor nem tudok mit tenni vele, ezek szerint :(

Ti is betadine-nal krémeztétek?

2018. febr. 15. 09:33
 15/15 anonim ***** válasza:

Hajlam kérdése.

A nagylányomnál nem volt ilyen, de a kicsinek négyszer választotta szét a nőgyógyász.

Pedig naponta többször mostam a popsiját, és a nunit is(de fura így leírni)

Volt, hogy este fürdés után még rendben volt, reggelre félig összetapadt.

Aztán elsírtam anyunak, ő meg mondta, hogy "ja, nálad is ez ment"

Nekem negyedjére megmutatta a doki, hogy hogyan húzzam szét óvatosan, mikor elkezdődik a tapadás.

Aztán egyszercsak megszűnt.

2018. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!