Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján döntöttetek a...

Mi alapján döntöttetek a gyermeketek nevét illetően?

Figyelt kérdés
Ki után kapta? Vagy, ha csak hallottad és megtetszett mi alapján hallottad? Mi a jelentése? És ha idősebb a gyermek akkor neki tetszik?

2018. febr. 15. 21:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem lehet tudni előre, hogy a gyereknek fog-e tetszeni, amikor idősebb lesz.
2018. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan nekem még nincs gyermekem, de párom és én eldöntöttük ha lesz egy lányunk ő mindenképp Bora lesz. Ezt a nevet még én találtam az anyakönyveztethető nevek listáján és azonnal megtetszett. Plusz a párom külföldi és az ő országukban is van ugyan ez a név, így a gyermeknek se lesz gondja függetlenül hogy hol élünk. A magyar jelentését nem tudom de a külföldi jelentése "Viola vagy lila".

Azért is ez a név mert szeretném ha felnőtt korában sem lenne túl kislanyos neve hanem komoly de mégis szép. :)

2018. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Sose hagyd hogy az anyósod vagy az anyád döntsön.
2018. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Én mint gyerek írok.Anya E betűs a tesóim voltak a főfejesek a nevem illetően anya nevét nem akarta anya maga ezért egy másik e betűs nevét kaptam.Szeretem de már tucatnévnek számít.Történelmi eredetű ami különösen fontos számomra hisz magam is a történelem nagy szerelmese vagyok.
2018. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Mi 2 név között vaciláltunk a kislányomnál, most 2 éves nem tudom tetszik-e neki, később kiderül 😊 Dorka nevet kapta a jelentése:isten ajándéka. Amikor választottuk a nevet nem néztem a jelentését, nekünk ez tetszett igy ez maradt. Amit viszont néztünk hogy passzol-e a vezetéknévhez. 😊
2018. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

10 nevet kiválasztottam, mivel a férjem nem díjazta az ötletet, hogy az MTA által engedélyezett összes nevet átnézzük.

Nagyon bizonytalan voltam, amelyek évekig kedvencek voltak azok hirtelen feledésbe merültek, egyszerűen nem tudtam dönteni. Viszont nagyon szerettem volna magyar eredetű nevet adni a fiamnak, a férjem benne lett volna, hogy az övét adjuk, de én azt nem akartam . Így maradt a Levente, Nimród, Hunor. Mind idegen volt továbbra is a számomra. Aztán a férjem megkérdezte, hogy mit szólok a Botondhoz..., hogy tökéletes. Mellesleg megjegyezném, ha lányunk lett volna szegénynek szörnyű nevet adtam volna, na de a hormonok :)

2018. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk még nincs gyerekünk, de szempont, hogy ne önállósult becenév legyen, mint pl. Niki, Lia, Dorka, stb. Szép nevek ezek is, de bemutatkozásnál elég fura lenne, mintha becenéven mutatkozna be, ráadásul hivatalos helyeken, iskolában is gond lenne belőle, hogy pl. Niki helyett Nikolettát írnak, mert azt feltételezik, hogy becenév.


Másik szempont, hogy ne legyen egyértelmű jelentéssel bíró név, mert párom vezetékneve egy gyümölcs, így elég hülyén jönne ki az Alma Piros, Alma Virág, Alma Lea (fáról) és társai.


Családtagról/ismerősről nem szeretnénk elnevezni.


Konkrét név még nincs választva, de eddig ezek a szempontok.

2018. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Mindketten kiírtuk a létező összes nevet az MTA listájáról, amik tetszettek. Aztán a két listát összevetettük. Egyetlenegy fiú név volt rajta mindkettőn, az Alex (még jó, hogy nem lett 2 fiunk...) lányból pedig 5 egyezett. Ezek közül már nem volt túl nehéz választani, Maja lett a lányunk.

Ami szempont volt egyébként: ne legyen ilyen név a környezetünkben és külföldön is használható legyen. A jelentésüket a mai napig nem tudom, sosem érdekelt.

2018. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Fogtuk a naptárat, végiglapoztuk, ha valamelyikünknek egy név tetszett, mondta, a másik reagált, így vagy elveztettük, vagy maradt a kalapban. Elsőre két lánynév volt, de az egyik nagyon gyakori, minden második kislányz így hívnak a környéken, az kiesett. Így lett Mira (errefele egy sincs). Fiú nevet nem sikerült választani, aztán 16 hetesen megtudtuk, hogy lány, akkor fel is adtuk. Most tervben van a második, ugyanez volt a módszer. Lánynév ismét van, Lilla, ez az egy kedvenc egyezett. Fiú most sincs, ízlelgetünk néhányat, de valahogy egyik sem az igazi, vagy csak egyikünknek tetszik.
2018. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Összegyűjtöttük, hogy kinek mi tetszik. Igen, de aztán nem volt egyezés.


Ilyenkor jön a pánik, hogy na ebből aztán majd vita lesz, meg hogy hogy fogjuk eldönteni? :D


Végül győzött az idő. Legalábbis nálunk. Körülbelül 7 hónapos terhes voltam, amikor a párom kedvenc nevét annyiszor emlegette, hogy végül rájöttem, kedves név és legyen akkor az. Nem bántam meg. Illik most is a fiamra. :)


A jelentése: Bátor, kitartó.

2018. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!