Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Végbélkúp felhelyezése gyereknek?

Végbélkúp felhelyezése gyereknek?

Figyelt kérdés
5 és fél éves kislányom nagyon székrekedéses. Az utóbbi székletürítés után kijött az aranyere elég csúnyán. Elvittem orvoshoz, aki kúpot írt fel. Egy hétig minden este 1db-t kell a végbelébe helyezni. Tegnap felhelyeztem neki és utána nagyon sírt, hogy fáj. Hogyan lehetne kíméletesen beadni neki? Most kellene beadnom neki a másodikat, de sír, hogy nem szeretné, mert fáj neki. Pedig óvatosan csináltam. Lehet azért fáj neki, mert három napja nem kakilt. Ma mondta nekem, hogy kakilnia kell, elment vécére, de de nem kakilt, mert azt mondta, hogy már nem kell. Panaszkodik is hogy fáj a hasa. Egyszer kisebb korában 3 napig nem kakilt, nagyon fájt a hasa, ezért adtam neki glicerines kúpot ami megoldta a problémát. Adjak neki most is azt? Hogyan adjam be az aranyerére a kúpot, hogy ne hisztizzen?

2018. febr. 17. 18:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem adnék adnék újabb kúpot, amíg az előző ki nem jött. Szóval kakiltatás és utána kezelés, ne gyűjtögesse odabent a kúpokat is...

Belső aranyérre egyébként muszáj, nem elég a krém (max. van csőrös, de az meg ugyanez lenne) és sajnos fájhat a beadás, logikusan ugyanazért, mint a kakilás, de ha feloldódik, jobb lesz (főleg, ha olyan, amiben van fájdalomcsillapító) és meggyógyítja. Ezt ekkora korban azért már el lehet magyarázni.

2018. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%
A fiamnél soha nem vált be. Én nem kínoznám vele. Laevolac szirup segít, hosszú távon is szedhető. Aranyérre meg van tabletta is, nem csak krém.
2018. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy ez a székrekedés pszichés? Unokahúgomnál volt ilyen, elképesztően kínlódott szegény, a szülei pszichológushoz fordultak. Esetleg érdemes lenne. Ő egyébként kb. 6 éves korára "nőtte ki". Én nem kínoznám a kúppal, csak ront a helyzeten, ha stresszel rajta. Inkább próbáljátok ennek a témának a görcsösségét oldani magatokban is és benne is. Krémeket használjatok inkább, és ha megnyugodott, és együttműködő és nem javul próbálkozzatok újra a kúppal. De szerintem van olyan krém is, ami ilyen csőrős, és belülre is lehet nyomni belőle, így a hatóanyag bejut, és kevéssé kellemetlen.
2018. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Vettünk csőrös krémet, de a lányom azt mondta, hogyha nagyon muszály lenne, inkább a kúpot választaná.
2018. febr. 17. 21:45
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

5 éves lányom szintén évek óta küszködik a széklettel.

Általában 3-4 naponta, de volt, hogy 5-6 napig se volt semmi, úgy félt kinyomni, aztán persze, hogy a végén olyan kemény és nagy volt, hogy vérzett is a feneke :(

Utáltam én is glicerines kúppal kínozni, de sajnos csak ez használt.

Viszont olvastam a makrogol porról, ez fellazítja a székletet.

Írattam gyerekorvossal és a napi adag tasak felét adtam neki, azóta már heti 7 napból 6 alkalommal van széklete!! :D

Már nem is adom neki mindig a port csak ha úgy látom, ismét kezd probléma lenni.

Ő nem is tud arról, hogy adom neki, teába, gyümölcslébe keverve teljesen íztelen, szagtalan, így pszichésen sem befolyásolom az ürítését.

Egy próbát megér, hátha nektek is beválik.

Szörnyű a kúpozás egy ilyen idős gyereknél, már túl nagy hozzá, rettegett, utálta, nálunk is 2 emberes feladat volt úgy szorította a kezét szegénykém a fenekéhez miközben visítva sírt, hogy nem akarja.

Ez a makrogol por nagy áldás volt a hosszú ideig tartó problémára. Emellett persze nyomom belé a rengeteg folyadékot, szilvalekvárt, gyümölcsöket, már amennyire lehet.

2018. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem a kislányommal és azt mondta, hogy megengedi a kúpot, de kakilni nem akar. Van egy gyeremekorvos ismerősöm aki az tanácsolta, hogy egymás után két glicerines kúpot adjak be, az hátha kihozza a székletet. Ha nem, akkor beöntést kell neki adni. Én ezt nem szeretném, mert hatalmas trauma lenne neki. Próbáljam ki a két kúpot egymás után?
2018. febr. 18. 08:58
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem minek erőlteted a kúpot, ha ennyire retteg tőle, és ennyire rossz neki?Már nagy is ahhoz, hogy folyton kiterítsétek ráadásul ketten, lefogjátok, kapar szegény és kínozzátok.Belegondolni is rettenetes, képzeld el már magadat!

Egyáltalán miért hagytad hogy idáig fajuljon a dolog, hogy 5 évesen aranyere legyen?

Keresni kell sürgősen bárhol az országban olyan szakrendelést, ahol aranyérrel foglalkoznak speciálisan!Mert nemcsak kúp létezik.

De addig is vegyél Laevolac szirupot, a legnagyobb dózist amit ír adjál neki belőle, lehet adni űtifűmaghéjat belekeverni valamibe, szilvalekvárt kanállal, vagy aszalt szilvát, gyerekeknek adható hashajtót, stb.Persze ezeket nem egyszerre.Most lényeges, hogy legyen lágy széklete!

Ez nem hiszti, egy ekkora gyereknek már van szégyenérzete is, egész életére kiható trauma lesz neki a lefogás, pucér fenékkel kiterítés.

Én biztos keresnék egy jó belgyógyászt, akinek elmondanám a problémát, és bódításban beöntést kapna, hogy ne is tudja mi történik vele.Az kitisztítaná, onnantól nagyon ügyelnék arra, mit eszik, adnék neki fent említett természetes hashajtókat mindennap, hogy folyton lágy legyen a széklete, és keresnék jó aranyér szakrendelést.De mindezt sürgősen!

2018. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy a kúpról annyit, én is aranyeres vagyok, néha iszonyat durván.


Na, akkor sokszor még hozzáérni is fáj, csak lemosom, nem is törlöm, de ha nekem akkor akarnának kúpot adni, mondván segít, lendületből fejberúgnám az illetőt.

2018. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

De hagyd már azt a ro.hadt kúpot!


Vagy akkor jó erősen kötözd ki, hogy ne ellenkezhessen, mert bizony visítani fog!


Te kúp-fetisiszta vagy, jó látni, hogy üvölt a lányod, miközben nyomod neki fel? Én kiröhögném az orvost, aki dupla kúpot javasol, és megmondanám neki, dugja fel ő magának!

2018. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
9%
Én már tegnap is írtam hogy ne tedd. Igen, trauma a beöntés, és az is, hogy lefogtátok... mondjuk el kellene vinni másik orvoshoz is. Ha kell, 3 másikhoz. Hihetetlen vagy, komolyan, az apjával együtt.
2018. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!