Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez normális? Valami gond van...

Ez normális? Valami gond van velem? Talán még nem teljesen vagyok kész az anyaságra?

Figyelt kérdés

A ciklusom második felében, a peteérésem után másra se tudok gondolni, mint, hogy mennyire szeretnék már terhes lenni. Naponta többször elsírom magam, elképzelem, milyen lenne a gyermekemet a karjaimban tartani, úgy érzem, ez tenné teljessé az életemet. Ilyenkor el sem tudom képzelni az életünket gyermek nélkül. Reménykedem, hogy most talán nem jön meg... Amikor megjön a menzeszem, csalódott vagyok.

Aztán mire elmúlik, és jön ismét a termékeny időszak, lecsillapodnak a hormonjaim, és kicsit elbizonytalanodom. Mármint olyan szempontból, hogy nem tudom, képes leszek-e rá, félek, milyen lesz... Mi lesz, ha nem leszek jó anya, ha nem fogom tudni megfelelően gondozni a gyerekemet stb. Ilyenkor tele vagyok kérdésekkel, aggodalommal, kétségekkel. Ilyenkor a félelem az ismeretlentől kicsit átveszi a hatalmat. És 1 héttel később megint másra sem tudok gondolni, és az minden vágyam, hogy végre összejöjjön.

Hónapok óta figyelem önmagam, és észrevettem, hogy az érzéseim szinte szabályszerűen így hullámzanak a ciklusom alatt.


2018. febr. 19. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy hobbit, próbálkozzatok, de így begolyózol
2018. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van hobbim, van életem, van munkám, ami leköt. Amit leírtam, légyszi, ne úgy képzeld el, hogy reggeltől estig ülök egy sötét sarokban, és csak ezen gondolkodom :D
2018. febr. 19. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha aggodsz hogy nem leszel jo anya, akkor miert akarsz gyereket?kísérletezni?
2018. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne aggódj,attól még,hogy az ember gyermekre vágyik természetes,ha kétségei támadnak,hiszen eddig ismeretlen utakra lép (saját gyereket nevelni és más gyerekeivel tapasztalatot szerezni 2 teljesen különböző dolog...). Nem vagy egyedül az aggodalmaiddal és a kétségeid nem függnek össze azzal,hogy készen állsz e,természetes,ha nem vagy nehezen tudod elképzelni olyan helyzetekben,amiben még sosem voltál. Nem azon filózól,hogy szeretnél e gyereket,hanem hogy jó anyukája leszel e,ez szerintem inkább pont azt jelenti,hogy már most a legjobbat szeretnéd a leendő babádnak,de az is normális,ha kicsit tartassz a babás jövőtől,hiszen nem tudhatod pontosan mi is vár Rád,az ismeretlen pedig gyakra ijesztő. Elmondásod alapján minden vágyad egy gyermek,vele lenne teljes az életed,akkor hajrá,a legjobbakat kívánom!! Majd a gyereknevelésben is tele leszet kétségekkel/félelmekkel/kérdésekkel,ennek ez a rendje,csak meg kell tanulni a helyén kezelni ezeket az aggodalmakat! Minden rendben lesz!!!
2018. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!