Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon keveset eszik a 2,5...

Nagyon keveset eszik a 2,5 éves lányom. Lehet azért mert a feleségem is olyan h utál enni, alig eszik? A kislány is ilyen lesz?

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 11:58
1 2
 1/11 Szanyú válasza:
78%
Hát ha a feleséged hangot is ad annak h nem eszik, pl fogyókúra végett akkor elképzelhető szerintem h a kicsi utánozza...példát vesz úgymond!De az is lehet rossz evő alapból
2018. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen sok gyerek válogatós. Én imádok enni, de a nagyobbik fiam mégis volt, hogy egy hétig üres kenyéren élt ennyi idősen, mert semmi nem kellett neki.

A feleséged konkrétan utál enni, vagy csak egyszerűen kisétkű? Mert az utóbbit örökölheti a gyerek is, előbbit viszont inkább eltanulhatja, és az a nagyobbik baj.

2018. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

annyi biztos, hogy a szülőt utánozza a gyerek. mi pl nagy gourmanok vagyok, imádunk enni és mindkét gyerekünk imád enni.

a sógornőm utál enni, mindig mondja is, hogy csak anynit kell enni ami a szervezetnek feltétlenül szükséges a fennmaradáshoz, a két gyermeke se jó evő ráadásul mindenre allergiás is mindkettő. Nem bántani akarom őket, csak arra akarok kilukadni, hogy igen, a szülő hozzáállása hatással van a gyermekre.

Szerintem az sem jó ha a zabálást látja a gyerek (én pl bár jó magam sokszor étkezések között is eszek, figyelek hogy ne vegye észre és törekszem rá hogy ők betartsák az étkezések közötti rendszert) de az sem jó ha a szülő nem szeretteti meg vele az evést, hiszen enni jó :)

2018. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy azt előttem is írták: eltanulja a gyerek. Ha Te szeretsz enni akkor igyekezz többször együtt enni a kislánnyal és nem túljátszva élvezni az evést.


Ha már eltanulta anyukától a rossz evést akkor arra figyelj, hogy az a kevés a lehető legjobb minőségű legyen és minden tápanyag bejusson a szervezetébe.

2018. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy eltanulja. Én imádok enni, férjem szintén, a lányunk meg épphogy csipeget. Egyébként szintén 2,5 éves, de most már egész jó, mert minden nap sikerül beleimádkozni valamennyi főtt ételt. 1 éve még ez se mindig sikerült... Ha jól eszik éppen, akkor is egy normál adag felét eszi meg, ő ilyen. És teljesen hidegen hagyja, hogy mi milyen jó étvággyal tömjük a fejünket mellette, ő sajnálja az időt arra, hogy egyen.
2018. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kisétkű :D
2018. febr. 22. 18:26
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 Hétköznap én dolgozom 8-ig . A feleségem van vele egésznap.

De szombaton és vasárnap együtt eszünk

2018. febr. 22. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan vicces azon, hogy kisétkű?
2018. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az hogy a férje meg nagyétkű
2018. febr. 22. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:

az hogy kisétkű egy dolog. az hogy nem szeret enni megint egy másik dolog. élvezettel meg lehet enni egy evőkanálnyi ételt is. És be lehet vágni utálattal egy bazi nagy tál brutál adagot. itt az a lényeg hogy az étkezés közösen, nyugodtan, jó kedvűen és jó ízűen történjen. Egyébként azt is eltudom képzelni - ne vedd sértésnek és bocs ha nem így van - hogy nem főz valami jól a feleséged. Mármint mondják hogy aki szeret enni az jól is főz, mint ugye általában aki szeret valamit csinálni sokat csinálja tehát ügyes benne...lehet hogy mivel utál enni főzni is utál és nem is sikerülnek túl jól az ételek..ezzel mi a helyzet? Lehet hogy a hétvégi menünél azért odateszi magát, de hétköznap csak összedob valamit, és ez a gond?


csak mert az én lányom pl olyan, hogy ha megkérdem mit szeretne enni és azt jól elkészítem (általában ilyennel csak akkor ajándékozom meg ha beteg..), abból repetát si eszik, míg ha elé rakok egy adag kaját amihez épp nem tudom van e kedve, de aránylag jól elkészítettem (mert szeretek főzni és tudok is emiatt) akkor sem biztos hogy megeszi..

2018. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!