Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kisfiammal?

Mit csináljak a kisfiammal?

Figyelt kérdés
26f vagyok. Van egy 4 éves kisfiam, és egyáltalán nem fogad szót. Semmilyen esetben sem csinálja amit mondok. Pl: ha megyünk valahova és fel akarom öltöztetni nem engedi. Hiába ígérek akármit hiába zsarolom, már mindent megpróbáltam de egyszerűen nem engedi. Rúg, csíp, karmol. Amíg a fenekére nem csapok nem lehet vele mit kezdeni. Utána engedi.De nem akarom bántani. Ha fenekére kell csapni utána teljesen magam alatt vagyok, mert nem akarom így nevelni de semmi más nem használ. Kérlek segítsetek. Mit csináljak?

2018. febr. 22. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

5: olvasd még egyszer amit írtam ;) épp ezért amit írsz van választása: vagy elmegy a szobájába játszani egyedül vagy elfogadja hogy a játékot meg kell osztani!


2


egyébként kérdező, a fél órát nyilván nem érti, itt azon van a hangsúly hogy az utolsó dolog amit az indulás előtt csinál, kedve szerint történjen. így sem biztos hogy egyszerű az indulás, de egyszerűbb mintha csak ráparancsolsz.

azon túl érdemes hagyni hogy kihisztizze kisírja magát otthon - legalább útközben nem fog és nem lesz stresszes, ideges. Amíg hisztizik szeresd öleld, fogadd el olyannak a heylzetet amilyen, ne kiabálj vele. Ha lenyugodott, könnyebben indul majd útnak, mint ahogy te is másként látsz mindent egy kiadós sírás után. Mi egyébként barkóbázni szoktunk útközben, míg megyünk valahova. így szívesebben utazik/sétál, mert szereti hogy közben is játék van

2018. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Első válasz :D


Ha magad alatt vagy, akkor valahol Te is érzed, hogy nem jól döntesz. Hallgass a megérzéseidre.

2018. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!