Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha hazudozik a...

Mit tegyek ha hazudozik a hétévesem?

Figyelt kérdés

Most elsős.

Pár órája hívott a tanító, hogy a héten nem volt tolltartója.

Nekem itthon azt mondta, hogy a padjában van, a suliban meg hogy itthon.

Szerdán mondta utoljára, hogy megvan persze, tegnap el is felejtettem (lebetegedett a húga)

Erre ma bukta van.

Buszos, így nem is tudtam leellenőrizni.

Nem értem, miért hazudozik. Büntetés-jutalmazás rendszer van nálunk, nem kap ki soha, de következetes vagyok.

(Ez a hazugság egy a sok közúl)


2018. febr. 23. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fél, hogy büntetést kap amiért elvesztette
2018. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mi az oka hogy nem meri elmondani neked az igazat?
2018. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ilyesmiért maximum megdorgálom, viszont a hazugságért kemény szankciók vannak.

Most például a hétvégi mozi ugrik(ketten mentünk volna) az árán kap egy tolltartót(nem elzásat)

Ez az egyetlen olyan, amiért tudja, hogy nagyon dühös leszek.

A sógornőm mitomániás, azt se lehet elhinni, amit kérdez, még az időjárást is letagadja. Eljátszottam a gondolattal, hogy nem-e örökletes. :(

2018. febr. 23. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hétévessel azért már meg lehet beszélni nyugodt légkörben, hogy miért hazudott, nem?


Szerintem ő adná a pontos választ, és ezzel meg is tudnátok beszélni hogy a hazugság nálad nagyobb bűn mindennél, így inkább mondja meg a jövőben, bármit tesz, vagy történik vele.

2018. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért egy ilyenért még ne feltételezz rögtön örökletes mentális problémát :) Nekem 10 éves a fiam, ilyeneket ő is simán letagad, mert nincs kedve hallgatni, hogy utána lecseszem. Hagyott már el tolltartót ő is, meg üzenő füzetet, meg mondta már, hogy kihegyezte a ceruzáit, közben meg nem, meg "mindenki egyest kapott, nem csak én", meg "arról nem is volt szó, hogy ezt is meg kell tanulni a dolgozatra", és társai. Én is mérges vagyok, ha át akar verni, de ez nem kóros, a gyerekek egy (elég nagy) része ilyen, tudják, hogy hibáztak, de büntetést kapni, szidást meghallgatni nem szeretnek, ezért bíznak benne, hogy nem derül ki a disznóság, ami néha teljesen elrugaszkodott gondolat, mert nyilván előbb-utóbb kiderül, de legalább el lehet odázni a következményeket.

Félre ne érts, nem szoktam én se legyinteni az ilyen kamuzásokra, de ekkora ügyet nem csinálnék belőle (nem a büntetésre értem, az jogos), teljesen normális a gyereked, csak még meg kell tanulnia, hogy a hazugság nem fogja megoldani a problémáját, az csak további gondokat szül.

2018. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem a nevemen szólítottak a vasút "Talált tárgyak osztályán", egyszer egyszer szakadó hóban fennhagytam a kabátom.

Azon pörgök inkább, hogy miért nem bízik bennem, miért nem szól időben, miközben tényleg nem bántom, inkább megbeszélős vagyok.

2018. febr. 23. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:
7 évesen normális, de beszéld meg vele, miért nem szabad hazudni, és büntesd meg. :)
2018. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egy olyan dolog történt a tolltartóval, amit nem mert elmondani (pl. ellopták vagy elcserélte)?
2018. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menjél vissza az időbe és kezeld egyenlőként, ahogyan azt kellett volna.

Várjál, ez nem opció. Akkooor. Kezd el nevelni, és normálisan.

2018. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!