Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha nincs kit...

Mi a teendő ha nincs kit keresztszülőnek választani?

Figyelt kérdés
Lehet keresztelőt csinalni keresztszülő nélkül?

2018. febr. 25. 01:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Bocs, nem ellető :D Illető akart lenni....
2018. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

U.i.: felnőtt keresztelés esetén nincs keresztszülő külön. Ebben a korban már az összes beavató szentséget megkapják egyszerre: a keresztséget, az elsőáldozás és a bérmálást.


"Az, hogy valaki esküvő miatt keresztelkedik, alapvetően nevetséges, és szánalmasnak tartom, hogy hajlandók azért megkeresztelni valakit, mert „menő” a templomi esküvő."

Szó sincs ilyesmiről. Ugyanis egy nem megkeresztelt személy is köthet templomban házasságot, ha a párja meg van keresztelve. Az egyház felajánlja, hogy esküvő előtt a nem megkeresztelt fél felkészülés után rendezheti ezt a részét, de ha nem hívő és nem akar elköteleződni, akkor nem muszáj.


"Node az egyház sosem a gerincességéről volt híres. :)"

És te sem vagy az előítéletektől és a sztereotípiáktól mentes... :))

2018. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a részletes válaszokat. Akkor ez szerintem hamarabb plébánosfüggő kérdés lesz, hogy bele megy-e keresztszülők nélkül. :)
2018. febr. 26. 10:49
 14/15 anonim ***** válasza:

(Bocs, kérdező, kicsit eltérek a témától.)


„Szó sincs ilyesmiről. Ugyanis egy nem megkeresztelt személy is köthet templomban házasságot, ha a párja meg van keresztelve. Az egyház felajánlja, hogy esküvő előtt a nem megkeresztelt fél felkészülés után rendezheti ezt a részét, de ha nem hívő és nem akar elköteleződni, akkor nem muszáj.”


Látod ezt nem tudtam. Egy kollégám mesélte, hogy neki nem ajánlottak fel olyat, hogy nem kell megkeresztelkedni az esküvő miatt, vele megígértették esküvő előtt, hogy utána megkeresztelkedik, de végül nem volt kedve, így „ellógta”.

Viszont akkor hogy van ez a válásnál? Kicsit igazságtalan felállás ez (bár persze ilyenkor nyilván a katolikus fél erőlteti az egyházi eskövőt, így talán mégsem annyira). Mert ugye a katolikusoknál nem lehet válni (csak az egyházi bíróságnál bizonyítva, hogy alapból nem akarták a házasságot) – de így a katolikus fél szegény ki lesz közösítve váláskor, a másik pedig vígan él tovább.


„És te sem vagy az előítéletektől és a sztereotípiáktól mentes... :))”

Katolikusnak neveltek (és nem csak mondták a szüleim, hogy azok vagyunk, hanem tartottunk minden vallási szabályt az evés előtti imádkozástól az áldozásig), de mikor felnőttem, és láttam, mennyi a hazug, képmutató a papok közt és a „nyájban”, rájöttem, nem akarok ilyen emberek közé tartozni. Persze keresztanyám a mai napig próbál visszaterelgetni a nyájba, csak egyet nem lát: így, az egyházon kívül sokkalta keresztényibb életet élek, mint sokan, akik üvöltik, hogy azok, ám közben nagyon nem úgy cselekednek.

Természetesen tudom, hogy vannak nagyon jó emberek is, de sajnos én azt tapasztaltam, kb. 10-ből 1.

A lényeg, hogy igen, vannak előítéleteim – azok a tapasztalataimból táplálkoznak. Az egyház köpönyegforgatására pedig a történelemben is számtalan példát láttunk, így azt bizonygatni nem szükséges, aki nem húny szemet, látja. :)

2018. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog, ha van a gyereknek keresztszülője: többen tartják őt számon, többekhez van kapcsolódása a világban. - A plébániáról nem lehetne valakit megkérni?
2018. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!