Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar, én...

A párom gyereket akar, én viszont nem szeretnék neki szülni. Mi ilyenkor a teendő? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves párkapcsolatom, én 21 éves vagyok, a párom 32.

Az utóbbi időben a párom nagyon rákattant a gyerektémára, szeretne már apa lenni. Csakhogy én jelenleg a hátam közepére nem kívánok egy kisbabát! A párom nem gazdag, tehát anyagilag sincs neki stabil háttere ahhoz, hogy eltudna minket tartani a kicsivel. Az édesanyja is vele él, ami engem természetesen nem zavar, de az ő nyugdíjára egyáltalán nem alapozok. Persze dolgozik a párom, de nem 200-300 ezreket keres havonta.

Tudom hogy sokan bevállalnak gyereket a semmire, de nekem komoly elvárásaim vannak a gyerekhez. Ne értsetek félre, de nem az az álmom, hogy mindenből a legolcsóbbat kapja, nem 10 ezer ft-os használt babakocsiban akarom majd tolni, és nem úgy akarok szülni, hogy egyik napról a másikra élünk.

Arról nem beszélve, hogy én lelkileg sem érzem magam készen az anyaságra. Jelen pillanatban nekem se kedvem, se idegrendszerem nincs ahhoz, hogy 0-24ben egy kisbabával foglalkozzak. Ráadásul sok gonddal jár egy baba. Ami a kapcsolatunkat illeti, jól megvagyunk, de ha mélyen a szívembe nézek, nem a párom az igazi... ezt úgy értsétek, hogy nem vele akarom leélni az életemet...

Én még élni akarok, szórakozni, utazgatni, és nem szegénységben nevelni egy gyereket, akit én nem is szívből szültem meg. Mit csináljak? Nem akarom a párom megbántani, de tényleg nem szeretnék tőle kisbabát. Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. dec. 30. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Hogyhogy mi a teendo ? Elhagyni, hogy talaljon egy korban hozzaillot, aki szul neki.

10 ev ILYENKOR nagyon nagy kulonbseg. O mar erett ferfi, te epphogy felnott, persze, hogy a huszas eved elejen nem szeretnel szulni. Tanulj, utazz, dolgozz. Nincs kozos utatok.

2017. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

"ha mélyen a szívembe nézek, nem a párom az igazi... ezt úgy értsétek, hogy nem vele akarom leélni az életemet."


Ezt kellene közölni vele, és onnantól már nem akarja majd, hogy szülj neki.

2017. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem a problémád... Ha nem ö az igazi és te még élni szeretnél ,sokat sem keres akkor minek vagy vele ? Ezek alapján nem csak gyereket nem akarsz .. arrol meg h nem használt babakocsiba akarod tolni a gyereket .. elérulok neked valamit ... a kutya nem fogja nézni mennyibe került a babakocsi arrol nem beszélve ,hogy nem is sokáig lesz használható mivel a gyerek is nő.. csak jó tanács a jövöre nem mindig az új és a drága a jo ...
2017. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Te jobbra, ő balra.
2017. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Tyűűű. Ezt olyan korrektül és frappánsan leírtad és megfogalmaztad, hogy a kalapomat emelem meg. Ha szóban nem megy, írd ezt meg neki levélben, vagy nyomtasd ki innen és add át neki. Mielőbb tudnia kell ezekről a dolgokról, mert neked tökéletesen igazad van, ő viszont nem 21 már, hanem 32. Ő pont egy olyan korban van, ha most elkezd újból keresgélni, ami vagy össze jön vagy nem rövid időn belül, akkor is kell még abban a kapcsolatban jó pár év mire ott gyerek születik. Lesz szerintem 40 mire ez össze jön neki. Ne húzd az időt sokáig.
2017. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyikőtök idejét se kellene rabolni, mert teljesen mások a céljaitok és igényeitek.
2017. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Szakítás. Minek rabolod az idejét? Vagy akár ő a tiédet.
2017. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem a problémád...


Az, hogy unatkozik. Minden megvan a kérdésben, amire itt ugrani szoktak. Korkülönbség, fiatal csaj, fizetés, anyós, olcsó cuccok a gyereknek, apuka nem tud eltartani... Ennyi.

2017. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
76%
Azt ajánlom neked (ahogy előttem is írták) hogy szakítsatok! Mindketten keressetek egy korban hozzátok illő párt. A párod egy olyan nőt, akit nem érdekel az anyagi háttér, és szívesen szülne gyereket. Te meg egy olyan pasit, aki szívesen utazgat veled, és csak akkor akar gyereket amikor már te is (helyesebben mindketten) készen álltok rá. Egyébként megérthetné ő is, hogy te 21 évesen nem akarod feláldozni magad azért, mert ő már családot akar. Sőt, ha lett volna esze, össze sem jön veled, mert tisztába van vele, hogy te nem fogsz neki még szülni. Neked egy olyan pasi kell, aki a tenyerén hordoz, és megtudja venni majd a gyereketeknek a számodra is megfelelő cuccokat.
2017. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

"A párod egy olyan nőt, akit nem érdekel az anyagi háttér"


Azaz egy felelőtlen hülyét?


"Neked egy olyan pasi kell, aki a tenyerén hordoz, és megtudja venni majd a gyereketeknek a számodra is megfelelő cuccokat."


Miért is? Bőven elég fiatal ahhoz, hogy mire oda jut, megteremtse ő azt az egzisztenciát, ami a gyerekhez kell.


Én is így tettem. Nem szültem volna 21 évesen a semmire, és nem is kerestem cukros bácsit, mert eleve nem akartam olyan fiatalon anya lenni. Szültem 31 évesen jó keresettel, hasonlóan jól kereső férfit választva férjnek, apának.

2017. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!