Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lényeg, hogy ki kérdez, és...

A lényeg, hogy ki kérdez, és nem pedig, hogy mit?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem azt a kérdéseket, vagyis inkább a válaszokat olvasva, hogy a cél, hogyan szóljanak be a kérdezőnek, függetlenül attól, mi a válaszolók valódi álláspontja. Sok ilyen van, de most leginkább 1 téma, ami elgondolkodtatott.

A gyerek (vagyis leginkább kamaszokra jellemző) kiírja a kérdést, amiben sérelmezi, hogy nem kaphat meg x dolgot/nem engedik el valahova/nincs biztosítva neki ez, az, amaz. Vagy csak szimplán a szülei viselkedésével van valami gáz.


Válaszok:

Takarodjon diákmunkára, ne a szüleitől várja a megoldást, örüljön, hogy tető van a feje fölött, és kap enni, a szülőnek csak ez a kötelessége, egyébként is az ő házukban lakik.

_____


És most fordítsuk meg a dolgot.

Ha a szülő ír ki kérdést, jön az egymás ba$zogatása, miszerint olyan ember minek vállal gyereket, aki nem tud életkezdési támogatást nyújtani lakás, kocsi, vagy x millió ft-nyi induló összeggel a gyerekének, valamint mi jogon szól bele a dolgaiba, semmi köze hozzá, és húzza le magát, ha nem tudja a gyereket egyenrangú félként kezelni.


Tudom, tudom, biztos a 2 esetnél teljesen különböző emberek válaszolnak, nyilván... Na de szinte mindig? Az egyik tábor sosincs jelen a másik szemszögnél, és ugyanez fordítva? Vagy inkább tényleg arról van szó, hogy a kérdezőt alázgassák kedvükre, nincs is valódi álláspontjuk, csak itt élik ki magukat mások nyomorán?



2018. febr. 27. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Csak a magam szempontjából tudok válaszolni. A kamaszok kategóriát sosem olvasom, tehát kvázi nem is találkozom az ő kérdéseikkel. Egyszerűen azért, mert nekem kisgyerekem van, illetve tervezem a kistesót, így a babák, kisgyerekek, terhesség, szülés kategóriák érdekesek számomra. Be szoktam nézni a szoptatás kategóriába, mert 2 évig szoptattam a lányomat, sokszor tudok adni tanácsot. Meg ebbe ha unatkozom. Szóval a magam részéről valóban csak szülős kérdésekre válaszolok.
2018. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Van igazság abban, amit írsz, de sok függ a szitutól is.


Ha a gyerek felháborodott hangon hisztizik, hogy neki milyen sz@r élete van, és mindenki igazságtalan vele, holott valami tök alapvető dologról van szó (csak nyilván egy kamasz másképp látja), ott mindenki azt fogja mondani, hogy ne rinyáljon, csak nyilván a hangnemtől függ, hogy előjönnek-e az általad felsoroltak.

De attól még, hogy vannak ilyen idióta kamaszok, vannak idióta szülők is, és szintén, ha arról szól a kérdés, hogy egyértelműen nincs igaza, akkor simán nem ért egyet az se, aki amúgy szülőpárti.

2018. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen jól látod, a legjobb a "ha nem tetszik költözz el, valahogy csak megoldod, az unokatestvérem nagybátyjának a volt szobatársa is [szívszorító történet nehézségekről és egy elesett fiatalról aki a saját lábára áll igaz ez 100 esetből 1x sikerül] szóval kuss a neved, otthon nincs jogod arra hogy emberként bánjanak veled, az hogy ezt teszik a te hibád" komolyan, ezen az oldalon valami "verjük más f..zával a csalánt" olimpia van amiről én nem tudtam.
2018. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Azok nem válaszolnak akik egyet értenek. Mert a nagyokos fusztráltak egyből lepontozzák (tudom semmit sem számít, de akkor is).
2018. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve is gyakorikoztam már. Nem volt (ennyi) beszólogatás, szapolulás. Kérdeztünk valamit, többnyire normális válaszokat kaptunk. Ha valami nem tetszett továbbgörgettünk. De most ami megy szánalmas. Felnőtt emberek ennyire rossz indulatúak hihetetlen. Már már őszintén nem is mer az ember válaszolni mert azonnal jön a leosztás. :(
2018. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*szapulás
2018. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pontosan a 3-as által leírt dolgokra gondolok, meg a "bezzeg én"... Egy 18 éves pl, aki még tanul, ha el is megy diákmunkára, nem fog annyit keresni, hogy elköltözhessen, eltartsa magát, és még tanulni is tudjon mellette. Na mind1 is.


De akkor hagyjuk a kamaszokat, gyerektartásos téma detto.

Kérdés e/3 megfogalmazásban, pl "Mennyi gyerektartás jár x esetben?", nem derül ki, ki írja, se egyéb körülmény. A válaszok 3 félék:

"Szemét köc$ög, lelépsz aztán sajnálod a saját gyerekedtől a pénzt" (nyilván az apára értve.)

"Bebiztosítottad magad a gyerekkel, most meg abból akarsz megélni, hogy a gyereken keresztül lehúzod a bőrt a volt férjedről, nem érdemelsz 1 fillért se" (itt az anya a célpont.)

"Mielőtt összeálltál gyerekes férfival, gondolkozni kellett volna, hogy nem te leszel az első, és fizetnie kell a gyerekre" (mert biztos az új nő írta ki a kérdést...)


Ez utóbbi témában még személyes tapasztalatom is van, a válaszokon én röhögtem a legjobban...

2018. febr. 27. 13:58
 8/13 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Jól tetted fel a kérdésedet, ugyanis (mint sokszor) a kérdésben el van rejtve a válasz is. Ime:

"...arról van szó, hogy a kérdezőt alázgassák kedvükre, nincs is valódi álláspontjuk, csak itt élik ki magukat mások nyomorán?" Csak a "?" helyére most tegyél pontot.


Azt nem állítom, hogy 100%-ban mindenkire helytálló, de... ha nálad 90%-ban igen, akkor nyugodtan konstatálhatod, jól tetted fel a kérdést. S ha ilyen jó megfigyelő vagy, hogy helyesen veszed észre az azonosságokat és különbözőségeket is a válaszokban, állítom, elérheted a 99%-ot is. Tehát érdemes gyakorlásként a kérdéseket jól(!) feltenni (akár magadnak is), s előbb-utóbb be fog ugrani a helyes válasz. Kitartással fejlesztheted ezen képességedet.

Az ok: Nehezen képes az ember beleélni magát Más helyzetébe. Főleg, ha hiányosak az információi. Annál sokkal egyszerűbb 'okosnak' lenni. Én meg azt mondom, ne okos legyen az ember, hanem inkább bölcs. Lehet bölcsen megnyilatkozni, de hallgatni is.


Csak kérdezz nyugodtan!

No, az ERŐ legyen Veletek!

2018. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát vannak cifra kérdések és válaszok.

Sokszor van az,hogy odaírja a kérdező a korát vagy ha nem is de a kérdésből kiderül a kora.Már ezért is szapulják.

Ebből is adódik,hogy lehülyézik sőt ribizlinek is írják.

Csak nézz szét a teherbeesés,terhesség megszakítás kategóriába.

Vannak idióta kérdések amire sok esetbe nem is tudom hogyan lehet normális válaszokat adni.

Egyre durvább kérdések és válaszok jönnek.

Én se most kezdtem gyk ra járni de régen nem volt ilyen.

A normális kérdésre csak pár válasz jön.

Sokszor van az is,hogy nem pontos a kérdés és úgy kell kiszedni a kérdezőből a válaszokat,hogy lehessen valós választ adni.

És meglepődik ha jobban tudja a válaszoló a kérdésre a választ.

Nincs empátia.itt éli ki magát és bunkózók.jelzem úgy,hogy normális kérdés volt.

2018. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, ha nem tetszik valakinek 1 kérdés, akkor minek szól hozzá? Én ilyen esetben tobábbgörgetek nem adom ki a feszültségemet máson.
2018. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!