Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Etel allergia elmulhat gyereke...

Etel allergia elmulhat gyerekeknel?

Figyelt kérdés
Kislanyom allergias a mogyorora, diora, mandulara. 3 eves koraban derult ki. Akkor azt mondtak, hogy az etel allergiakat neha kinovik a gyerekek, es ismeteljuk meg a vizsgalatot par ev mulva. Most 8 eves, es iden megyunk ujra allergiavizsgalatra. Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kinotte-e valakinek a gyereke ezt a fajta allergiat?

2018. márc. 1. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Intolerancia kinőhető, allergia nem.

Pl: a tejtermékekkel kapcsolatban gyakori, hogy kicsiként meghajtja, átmegy rajta, bőrtüneteket okoz... stb., később pedig nem.


A diófélékkel kapcsolatban én még nem hallottam, hogy kinőtte volna valaki, de ha szakorvos mondta, biztos jobban tudja.

2018. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvos is azt mondta akkor, hogy kicsi az eselye, hogy kinovi, de azert ismeteljuk meg mert elofordul ilyen is. Allitolag az allergia sulyossagatol fugg. Nalunk arc es ful feldagadas, pirossag jelentkezett mogyoro fogyasztasa utan, viszont a vizsgalat szerint a diora nagyobb szazalekban allergias mint a mogyorora. Ugyhogy ha azt enne akkor valoszinu sulyosabb tunetekkel jarna.
2018. márc. 1. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás a fiam, 8 éve diétázunk vele.

Nem valószínű, hogy valaha is kinövi, viszont most már kitapasztaltuk, hogy mennyit bír a szervezete, pl. sajtot már ehet.

Nyilván nem korlátlanul, tejet nem iszik, de most már gond nélkül ehet néha fagyit vagy tejjel készült ételeket.

2018. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Neke kisebb koromban volt földimogyoró allergiám. Nem durva de ha ettem belőle mindenhol tiszta kiütés lettem. Ujjaim picit be is dagadtak.

Most 19 éves vagyok és bátran megehetek akár egy zacskó földimogyorót is bármilyen következmény nélkül.

2018. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolso, akkor ezek szerint kinotted..? Volt azota allergia vizsgalatod?
2018. márc. 23. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ezek szerint ki. De nem volt vizsgálatom.
2018. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!