Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tetszenek nektek...

Mennyire tetszenek nektek ezek a nevek? Milyen gyakoriak a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Fiú nevek: Maximilián, Alexander, Ezékiel, Nataniel, Szebasztián

Lány nevek: Annaléna, Emerencia, Annaróza, Eleonóra, Adrianna

A vezetéknév Mór


2018. márc. 4. 16:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%
Nekem mind tetszik, szép, előkelő nevek.
2018. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
5%

Maximilian, alexander mediterran nev

Ezekiel torok ( es halalt jelent..)

Sebastian eredetileg ez a legjobb ha valasztani.kell

A noi meg talan Adrianna ami.tetszik

2018. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%
19es, baranyában a többség cigány. Itt nállunk csak ilyen nemzetiségű Kállait ismerek. És a cigány az cigány, a magyar meg magyar. Nem nem vagyok rasszista, de ez a tapasztalatom.
2018. márc. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%
Borzalmas.... Mind.... Ez a magyarositott kulfopdi nev a halalom. Undorito. Vannak szep magyar neveink. Miert kell ezt eroltetni?
2018. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nem olyan borzasztó nevek ezek, csak picit jobban meg kell nézni. Pl. a Maximilián és az Alexander azért hangozhat "kisebbséginek", mert ezek magyarul Miksa és Sándor...ugye, így már nem hangzik olyan jól. Szóval ez az erőltetett külföldi forma, ami kisebbséginek hat, mint az Elizabeth és társai. Mert egyébként normális nevek :D

A Szebasztián nekem nem tetszik, felénk elég gyakori.

Ezékielről egy angyal jut eszembe.

A Nataniel nekem tetszik, bár inkább külföldön tudom elképzelni. Mindenesetre ez tetszik a legjobban.

A lánynevek közül az Eleonóra tetszik, nem tudom, mi a gond vele, normális név és szépen is hangzik.

Viszont a többi elég fura. Az Emerencia már-már túlzottan "előkelő", az Annaléna és az Annaróza ilyen új divatnévnek hangzik, az Adrianna meg ugyanaz, mint a Maximilián és társai, mondjuk nekem eleve nem tetszik ez a név bármilyen formában (Adrienn lenne ugyebár).

2018. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbbje giccses: Maximilián, Szebasztián, Annaléna, Annaróza, Adrianna...

Szebasztián helyett a normális magyar megfelelője, a Sebestyén mennyivel szebb!

Emerencia - mint valami betegség

Ezekiel, Nataniel - ha zsidó a család, akkor egyébként teljesen rendben van.

Még az Eleonóra a legtűrhetőbb. Ismerek egy 4 éves kislányt ezzel a névvel.

2018. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 p.szabina1223 ***** válasza:
Erőltetettek.
2018. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem cigány nevek, nem is értem miért mondják azt.


Azokról, amiknek megvan a magyar megfelelője, én inkább azt adnám. Sándort, Sebestyént. Idegen hangzású nevet nem adnék.


Az összetett lánynevekből szerintem elég az egyik fele is; Anna, Róza. A Léna nem a Magdaléna vége lenne?


Az Emerencia meg az Eleonóra érdekes, különleges; ha nem adtam volna más stílusú neveket, még szóba is jöhetne nekem is.

2018. ápr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ismerek egy Annaróza nevű kislányt és egy Szebásztián kisfiút és volt egy Emerencia nevű iskolatársam.
2018. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!