Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek az anyja...

Anyukák, akiknek az anyja tobb gyereket szült mint ti, nincs ebből feszültség néha?

Figyelt kérdés

Ugy erzem, nincs jogom fáradtnak lenni olykor, mert csak egy gyerekem van, míg anyukam négyet szült. Kozel lakunk egymáshoz, de nem nagyon ajánlja fel, hogy vigyáz az unokakra. Nővéremnek is "csak" kettő lett, rengeteget dolgozik, gyakran nagyon fáradt, de inkább csak jo tanácsot kap.

Mielőtt támadnának a "magadnak szülted" című hozzászolók, ezzel tisztában vagyok (meg ha anyám szerint az unokái az elsők is - elvben).

Kérdésem: akik hasonló helyzetben vagytok, nektek mennyire segít anyukátok, ill.mennyire érezteti, hogy jobban kene tartani magatokat mert o többel is simán elbírt.

(Az az apropó, hogy a lányom alig alszik mostanában es baromira kimerült vagyok.)


2018. márc. 10. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Én egyke vagyok, nekem két fiam van. Anyukám szokott segíteni. Nem nincs vita ebből.
2018. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi 3-an voltunk lányok, nekem 2 fiam van. Ég és föld a különbség, mi amilyen nyugisak voltunk, fél napig rajzolgattunk, babáztunk egy hang nélkül, a fiaim viszont igazi eleven srácok, nehéz velük néha, mert sokkal több energiájuk van, mint nekem :) Nincs feszültség, inkább azt mondja, hogy ha ilyenek lettünk volna biztos nem vállal hármat :D Meg nem érti a " mai" gyerekek miért ilyen elevenek ! Segítséget igazából nem vàrok el, én magamnak úgy tudok megfelelni, ha magam oldom meg a helyzetet (vagyis apával)!
2018. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyukám egyikünknek sem rója fel azt h miért vagyunk fáradtak?bár én nem is szoktam neki mondani mivel a gyerekvallalas ezzel jár tehát felesleges mondani.

Szívesen segít ha kell hiszen nem dolgozik,volt már h gyesen volt unokával.tehát nálunk nincs ilyen probléma.régen nem volt olyan nehéz anyagilag sem bírni a több gyermeket!azért Mostmár sokba kerül megélni is nemhogy még gyermeket nevelni!

Ne foglalkozz edesanyaddal,vagy ha már annyira kiakaszt akkor törj ki és mond el a te álláspontod

2018. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Anyukám 3, én eddig egy gyereket nevelek, mégis segít. Más világ van manapság, főleg munkahely tekintetében. És neki is ott volt a mamám, papám. Nincs ebből soha konfliktus. Egyébként nálunk is anyunak 3 jókislány jutott, az én fiam meg elég eleven (rossznak vagy szófogadatlannak nem mondanám, de iszonyat mozgékony, nagydumás).
2018. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anya kettőt szült, nekem egy van.


Nem segít, csak tanácsot adna, de amilyen gyerekkorunk nekünk volt, nem nagyon hallgatom meg. Segítségben sem a gyereket bíznám rá,(bár sosem mondtam neki,de nem is szól, hogy na most unokázna), hanem egy kis főttétel jönne jól nagyritkán, vagy egy vasalás, de semmi.


Ha te példás gyerekkorra emlékszel vissza annak ellenére, hogy négyen voltatok, akkor lehet, hogy anyukád tényleg normális, csak nem merül fel benne, hogy mást egy gyerek is leterhelhet.


Szerintem kicsit megkoptak az emlékeid, mert normális ember magától ajánlja fel a gyerekének a segítségét, vagy akármit, pláne, hogy többet lehessen az unokája közelében.

2018. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Normálisan nevelt minket, igen.

A férjem most külföldön dolgozik, szoval o nincs.

Különösebb bajom nem lenne, ha alhatnek. Ennyi. A gyerek nincs tul jól, 1-2 óránként kelt éjjel, napkozben max. 1 orat alszik, de ma csak félóra lett.

Mondtam anyukamnak a telefonba hogy nagyon fáradt vagyok, mire ő: en is, el is megyek aludni. 😀

2018. márc. 10. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyelőre még csak egy gyerekünl van, anyukám 2 gyereket nevelt fel. Soha nem volt ebből feszültség. Én nem panaszkodom, hogy fáradt lennék ő mégis magától ajánlkozik, hogy segít takarítani vagy vigyáz a gyerekre mi pedig legyünk kettesben a férjemmel, kapcsolódjunk ki. Ők is dolgoznak apukámmal, de sosem éreztetik, hogy nekünk nem szabad fáradtnak lenni mert még csak 1 gyerek van nekik meg kettő volt. Ők is voltak fáradtak, nekik is segítettek a nagyszülők.

Hallottam már olyat nagymamától, hogy nekem sem segített senki én sem segítek a gyerekeknek. Nem lehet, hogy ilyesmi áll a háttérben anyudnál?

2018. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem mond ilyet, utolso, de teny, hogy emberfeletti lehetett, amit o végigcsinált...

A munkájából kifolyólag apukámra gyakorlatilag nem számíthatott, az anyja korán meghalt, anyós pedig tobb száz kilométerre élt.

2018. márc. 13. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!