Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit léphetek ebben az esetben?

Mit léphetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A gyerekeim apja nem fizet gyerektartást,de mondta hogy hiába jelentem fel,csak a gyerekekkel tolok ki.

30 ezer forint is pénz. Nem tudom mit tegyek. Igyis nehéz az anyagi helyzetünk.


2018. márc. 11. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jelentsd. Már miért tolnál ki a gyerekekkel?
2018. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Ha apámból indulok ki:


Nem fizetett gyerektartást. Anyámnak nem jelentette fel ugyanez miatt, mert mondta, hogy akkor rajtunk veri le, értsd: azt a minimálisat, amit ha kértünk pl. csoki, sem fog venni, sőt nem fog keresni minket és a jövőben semmiben nem számíthatunk rá, és különben sincs bejelentve, meg van félretett pénze, így a bíróság sem fogja tudni behajtani (amit ő hisz), max. ha meghal kárpótol az örökség, ha egyáltalán lesz.


Anyám nem jelentette fel, mert tudta, hogy sokkal többet veszíthetünk, mint 20.000 forint. Apám eléggé szélsőséges, nem iszik, nem dohányzik, de van egy saját világképe, amibe ha valami nem illik bele, akkor elzárkózik és végképp "lezúzza a redőnyt".


Most egy értelmes ember megkérdezi, hogy miért is fontos egy ilyen apával tartani a kapcsolatot. Válasz:

1. a gyerek nem érti meg lelkileg, ha ésszel meg is érti, hiszen nem ver, nem iszik, hogy azt mondja, hogy hát ja...

2. tényleg többet vesztettünk volna, mert azóta sokszor tudtunk számítani rá (pl. amikor sz-rban voltam, hozzáköltözhettem), viszont tényleg képes lett volna csak azért kidobni, hogy anyámat bántsa.


Neked kell tudni, hogy az exed az csak "ugat" vagy "harap" is, és mérlegeld!

2018. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Jav:


*Anyám nem jelentette fel ugyanez miatt, amit írtál...

2018. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De undorito "ferfiak"...


Kerd a gyerektartast, ne hagyd magad!

2018. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ilyen emberrel nem sokat veszítenek a gyerekek sem . Ezt az én apám is eljátszotta .. Úgy ,hogy mikor letiltással vonták tőle a gyerektartást már nem látogatott minket . 3 éven keresztül eszébe nem jutott felénk nézni .. utána is csak akkor hordott el minket vagy vett nekünk valamit ha előtte anyukám adott rá neki pénzt ... A gyerekek is negértik idővel ,hogy felesleges számukra egy ilyen ember ... Én akkor sem és most sem számíthatok apámra .. de jobban is jártam .
2018. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerektartartás nem kívánság műsor, hanem kötelesség ha már máshogy képtelen egy férfi felelösséget vállalni. Természetesen jelentenem a helyedben.
2018. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!