Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek valaha, hogy rossz...

Éreztétek valaha, hogy rossz anyák vagytok?

Figyelt kérdés

Ez csak egy álom miatt fogalmazódott meg bennem. Tegnap éjjel azt álmodtam, hogy a most 10 hetes kisfiamat kórházba kellett vinni, annyira beteg volt. Súlyos tüdőgyulladása volt és ott mondták az orvosok, hogy már régen el kellett volna vinnem dokihoz, milyen anya vagyok. Hihetetlen bűntudatot éreztem, hogy nem vettem észre, hogy a gyerekem ennyire beteg.

Nagyon rossz volt, felkelés után is éreztem azt a bűntudatot, pedig szerencsére teljesen egészséges a babám.

Mesélnétek, hogy nektek volt-e valaha olyan érzésetek, hogy rossz anyák vagytok?


2017. jún. 9. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, volt már. Mostanában egyre sűrűbben. 10 hónapos a fiam, és 9 hónapos kora óta nagyon nehéz vele. Előtte egy álom baba volt, éjjel egyszer kelt csak enni, nappal eljátszott egyedül is, de velem is. Nem sírt soha, akkor se ha éhes volt. Most viszont ahogy 9 hónapos lett, egy rémálom. Nem bírok vele. Éjjel jó ha 4 órát tudok aludni, azt is több részletben. Állandóan felkel éjjel, sír. Nappal mindenbe belemászik, az érdekli csak mit nem lehet, pedig van millió játéka. Nem jó neki semmi, nem érdekli semmi, egész nap csak bőg, mindent megun 5 perc után. Az etetése rémálom, alig bírom etetni mert mindig próbál kimászni a székéből, ha meg visszarakom akkor rögtön megy a bőgés. Már ott tartok, hogy néha úgy érzem, hogy legszívesebben megfojtanám, csak hagyja már abba a bőgést meg az állandó nyöszögést. Ilyenkor persze inkább lerakom és otthagyom az ágyában, akkor is ha sír, mert nem fogom bántani, de nagyon szar érzés. De már teljesen ki vagyok merülve, egyedül nevelem, segítségem nincs, egy perc pihenőm sincs. Kiégtem. Elfáradtam.
2017. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Kedves első w számból vetted ki a szót csak annyi hogy nekem nem fordult meg sosem a fejemben hogy megfojtanám. 10hónapos a bábám
2017. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy volt, szerintem minden szülővel előfordult már.:-) Emberek vagyunk, nem tökéletesen működő gépek. Kamaszkorban pedig a gyerek is tesz róla időnként, hogy sz@r anyának érezd magad.:-)
2017. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen éreztem,sokáig folyamatosan. Ha nem ugrottam egyből,ha épp mást csináltam és nem vele foglalkoztam,ha épp beteg volt magamat okoltam miatta stb stb nem igazán voltam boldog mert úgy gondoltam,hogy sokkal jobb anyát érdemelne nálam. A pszichológus sokat segített :)
2017. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, minden alkalommal, amikor utólag úgy gondolom, hogy sokkal jobban is meg lehetett volna oldani a helyzetet.
2017. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Éreztem már, de konkrétan az, hogy időszakosan folyamatosan annak éreztem volna magam olyan soha nem volt. Azt volt, hogy sírva, vagy nevetve mondtam neki, hogy "Jó hülye anyád van", de azért ez az érzés nem tartott sokáig. Ha valamit elrontottam próbáltam azonnal okulni. Az első lányom egy álom és azóta is az. Eleinte nem gondoltam, hogy milyen angyal, bár már akkor is értékeltem, hogy a többi gyerekhez képes nyugis volt és az is, lassan 5 éves. Nála olyan apró hibákat követtem el, amiknek jelentőségük igazán nem volt, inkább bénázás volt. Olyankor előfordult, hogy rosszul éreztem magam, amiért rajta gyakoroltam, mellette tanultam meg a dolgokat, de mivel boldog baba volt, ezeket a dolgokat annyira komolyan nem vettem.

Aztán amikor 2 éves volt megszületett a második lányom. Na ő... Nehéz leírni, hogy mennyire pörgős és akkor ez a szó még nagyon nem írja le, hogy milyen is ő. Akaratos, hisztis, rossz alvó. Mindig is ilyen volt. Kötözködik más gyerekekkel és a nővérével, imádja nézni, hogyha engem felhúzhat (ezért is próbálok nem így reagálni). Mellette ezért fordult elő, hogy rossz anyának éreztem magam, mert úgy éreztem nem jól reagálom le a helyzetet.

Kiabálni soha nem kiabálok velük, nem is tettem, ráütni még egyikre sem ütöttem, még a fenekükre sem. Emiatt (ismerve magamat) rossznak érezném, tudom más nem, de tudom, hogy én igen. Pedig a kicsi lassan 3 éves, és még most is csinálja azt, hogy éjszaka felébred és közli, hogy nem álmos. Mondjuk ez a mondat különösen jó, amikor negyed kettőkor éppen miután lefeküdtem, 10 perccel utána közli. Nehéz eset a kisebb, de próbálok úgy viselkedni éjszaka, álmosan is, hogy másnap ne kelljen bánnom a viselkedésemet.

2017. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Második hozzászóló vagyok miért kell lepontozni szerintem itt senki nem momdott sértő szavakat
2017. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az álom dolog szerintem sokaknál előfordul a szülés utáni hónapokban. Másoktól is hallottam már hasonlót, én meg rendszeresen azt álmodtam, hogy valahol voltam a férjemmel vagy barátnőimmel és csak akkor kaptam észbe hogy nincs velünk a baba. Eléggé bűntudatom volt mikor felébredtem. Szerintem ilyenkor még szokni kell az anyaságot :)
2017. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen de nem picinek ,hanem most mikor kamasz fiam van na joformán mindig az jár fejembe hogy mit rontotam el ,mi nem sikerült ,mit kellet volna másként csinálnom.
2017. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de még csak 5 éve vagyok anya. Még előfordulhat.
2017. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!