Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyereknek tényleg nem...

Második gyereknek tényleg nem kell szinte semmit venni, vagy én felejtek el valamit?

Figyelt kérdés

A lányom most 15 hónapos, 20 hetes terhes vagyok a kistesójával. Most gondoltam összeírom amiket kell venni a kicsinek, hogy még kényelmesen legyen idő mindent beszerezni, de arra jutottam hogy igazából szinte semmi sem kell. Lehetséges ez?


Ti miket vettetek a második babának?


Én ezeket tudtam összeírni:

- Hálózsák (a lányom még mindig azt használja amit születése előtt vettünk neki)

- Cumisüveg szükség esetére

- 1-es méretű pelenka

- 1 kis Plüssállat vagy rongyi-kendő


2018. márc. 26. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
En se vettem szinte semmit mint hogy a masodik is lany lett...csak ami amortizalodott: cumi, cumisuveg.
2018. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ruhákat kellett venni mert az egyik téli volt a másik meg nyári
2018. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hàt....mi eladtuk a babakocsit ès vettünk egy testvèrkocsit, nàlunk is kicsi a korkülönbsèg a kèt kicsi között, 18 hònap. Èppen ezèrt vettem mèg egy kisàgyat is, mert mèg abban aludt a nagyobb, illetve ùgy gondoltam, hogy ha ki kell szaladnom egy percre (csalàdi hàzban lakunk) pl. kivinni a szemetet, akkor külön tudjam tenni őket. Ez jò döntès volt.

Kisebb dolgokat? Àgyneműt, törölközőt, cumit, cumusüveget vettem.

2018. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt a zsákot használja 15 hónapja? Azt meg hogy csinálja? :)

Képesek voltatok újszülöttként 92 centis zsákba beletenni?


Nekünk elég sok mindent kellett venni. Egyrészt refluxos gyerekről nem sok ruha maradt foltmentesen épen, másrészt se az évszak, se a nem nem stimmelt.

2018. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Az első lány, a második fiú, úgyhogy ruhákra szükség volt...

Vettünk egy merev pelenkázólapot, egy cumisüveget amit végül talán 5x használt, anyukám varrt neki új ágyneműhuzatot, hogy mégse a nővére rózsaszínjét használja, 1 éves kora után pedig autósülést

2018. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pelenkázo lapot,textil cuccokat ,cumisüveget, cumit, bimbovedöt szoptatáshoz vettem.


Ruhát kapott mindegyik lányom egy új hazahozos szettet, meg a használodottak helyett is.


Én mindig vettem ami megtetszett, pl csak a 3.-nál van elektromos hintánk, mert most találkoztam a hasznosságával.

2018. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
Ha lett volna második gyerekünk kis korkülönbséggel(de nem lesz második), akkor én is elektromos hintát vagy adamó hintát vettem volna.De olyat amibe a nagy is beleülhet!illetve testvérkocsit, vagy fellépőt.Ha másik nemű, akkor nemének megfelelő ruhákat.
2018. márc. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem egyneműek, így ruhából nem sokat örökölt a kicsi, azaz szinte semmit. Gondolkoztam a testvérbabakocsin, igazából csak pár hétig, mert a nagy döntött: egyáltalán nem volt hajlandó megülni az egyszerű esernyőkocsiban a 2. trimeszterre. A kicsinek vettünk új babakocsit beépített tesófellépővel, ágynemű garnitúrát, a nagynak új ágyat, ruhásszekrényt. A pelekázós kiságy és bababútor öröklődött. Egy szobában vannak, így a sima bébiőrt leváltottuk kamerásra, újra dekoráltam a falakat. Elsőt nem hordoztam, másodikat itthon igen, így jelentősen könnyebb összehangolni a napi teendőket a babázással és a nagy lefoglalásával. Ápolási cuccok, cumisüvegek, játékok, hinta, pihiszék stb mind adott volt.
2018. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónap van a két lányom között. Mivel a nagyobb tavaszi a kisebb őszi venni kellett vastagabb ruhákat,bundazsákot. Kiságyat vettünk,rácsvédőt,lepedőt én varrtam.Azon felül pár új textilpelenkát,két kifogót vettünk.
2018. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ágynemű, pelenkázólap, lepedők, ruhák (nagyobb a masodik babám), rongyik, meg hát minden tisztasági cucc: orrszívó, manikűrkészlet, textilpelik, stb. Ruhásszekrényke, polcok, szobadíszek (mindkettőnek saját szobája van) Kismotor, cipők.


Huh egyszerűbb amit nem kellett: ágy, pelenkázó, babakocsi, etetőszék, járóka. Ennyi.

2018. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!