Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A "szigorú" vagy az "engedéken...

A "szigorú" vagy az "engedékeny" nevelési elvek célravezetők? Mi a helyzet az indulatból adott ill. a büntetésként alkalmazott pofonnal, veréssel?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

9.49-es vagyok. A 10-essel egyetértek teljes mértékben. OLyan nincs, hogy CSAK! Van olyan, hogy nincs pénz a kirándulásra, de egy kirándulásra érett gyermeknek már el lehet magyarázni, hogy fisfiam, most nincs pénzünk, ha elmész kirándulni, akkor hétfőn nem tudok kenyeret venni.

És tudni kell mindent megbeszélni vele. HA a szexről van szó, én inkább lenyelném, ha hamar elkezdi, csak mondja el, és legyen velem nyílt. Inkább, minthogy évekig titkolja, és ha valami baj van, ne tudjak rajta segíteni. Ha kérdez valamit, vagy elmondja, hogy egy lánnyal mit csinált, nem szabad pofákat vágni, és kioktatni, lehülyézni, bármi. Segíteni kell őt, időben magyarázni neki, esetleg megelőzni. De inkább mondja el, minthogy titkolózzon. Én soha semmit nem tudtam az anyukámmal megbeszélni, ő nem is erőltette, tabu volt az ilyen téma. Utánaolvastam, ez volt a tájékoztatás. A 16 éves öcsémnek is szeretnék segíteni ilyen téren, tanácsokat adni, bármi, mert ő is nagyon gátlásos, de azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá...

2010. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ha jó a viszonyod az öcséddel, úgyis bemutatja neked a barátnőit, esetleg finoman érdeklődhetsz. Én úgy lettem a húgom bizalmasa, hogy mikor a szüleink láthatóan hárították a húgom nemi életének a kérdését, csak annyit kérdeztem, hogy "kell óvszer?". Most nyáron lesz 18 éves, de még mindig mindent megbeszélünk...
2010. jún. 11. 14:28
 13/13 anonim ***** válasza:
48%
Az en lanyom meg pici,de ha a helyzet ugy hozza tuti ra fogok utni a kezere.Engem is igy neveltek,semmilyen rosz erzesem nem maradt,kivalo a kapcsolatom a szuleimmel.
2010. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!