Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt számotokra a legnagyob...

Mi volt számotokra a legnagyobb meglepetés terhességgel/szüléssel/babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Amire azt mondtátok, hogy "Hú, ezt miért nem mondta senki, hogy ilyen lesz?"

Akár pozitív, akár negatív élmény volt, megosztanátok, mi ért titeket legjobban meglepetésként?


2018. márc. 27. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Terhességgel kapcsolatban az amikor az arcbőrömön megjelentek olyan belső gyulladt aknék ami pubertàs koromban soha és még mindig meg van kiakadok tőle, plusz a szőrösödés. A fiam pedig laktóz és tejfehérje allergiàs. 2hétig sírt szegény éjjel nappal szó szerint. Fogtam bevittem ügyeletre ahol közölték, hogy anyuka hülye gyereket kb meg se nézték biztos nem etettem meg. Ezt követően véres lett a széklete amivel rohantam egy màsik dokihoz. Első szülőként kegyetlen volt főleg hogy hülyének néztek. Pozitív :sejtettem hogy sok boldogsàgot fog hozni. Nagyon jó kedélyű amikor elsőre hangosan nevetett majdnem elsírtam magam annyira jó érzés volt. Illetve imàdom hogy úgy alszik el hogy simogatja a kezem és hozzàm bújik. (4hós kisfiú anyukàja)
2018. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a szoptatás... mindenki azt mondta,hogy milyen csodálatos érzés, de az első időszak rettenetesen fájt, az első napokban olyan volt mintha parázzsal égetnék mikor a baba elkezdte szívni.
2018. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

Én pl. azt hittem hogy a terhesség csak egy hányós, szenvedős időszak lehet amikor az ember bálna és sehogy se jó.

Ehhez képest egyszer sem hánytam, egyszer sem szenvedtem, egyszer sem voltam rosszul és még a hasam is elég kicsike, 8 hónaposan még rám jönnek a farmereim és kényelmesek. Igencsak meglepett engem is szinte vártam a rosszullétet és az óriás hasat mert a nagykönyvbe azt vésték de nem és tök mozgékony vagyok így a 8. hónap végén. Ez nekem egy abszolút pozitív csalódás volt.

Úgyhogy lányok akik félnek a terhességtől nem kell félni mert nem törvényszerű a "szenvedés". :)

2018. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

Az egész egy csoda! Az utóbbi pár évben csak azt olvastam, hogy mennyire szívás az egész, mert nem tudsz elmenni hajatmosni, nem alszol évekig, a szoptatás fáj, a terhesség nehéz...

Hát nekem csodás terhességem volt, energikus és jókedvű voltam végig. Imádok szoptatni, soha egy percig sem fájt. A lányom 6 hetes kora óta átalussza az ékszakát, és eddig egyszer sem fordult elő, h ne tudtam volna fürdeni, wc-re menni, bármi fél óránál rövidebbet csinálni, amikor akartam - hiszen apja is van a gyereknek. 😊

2018. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
A terhességen eleve meglepődtem, mert 4 év próbálkozás és szátalan sikertelen inszemináció után nem hittem, h teherbe eshetek. Következő meglepetés, hogy mennyire könnyű terhességem volt, előtte mindenkit csak szenvedni láttam terhesen. Köv meglepetés, h meg tudtam szülni a gyerekemet, pedig nem volt kicsi. Senki sem hitt bennem, mindenki azt hitte, császá lesz. Kövi meglepetés, hogy mennyire tud hiányozni az "előző" életem, amiben akkor ettem, aludtam, pisiltem stb, amikor akartam. És a legnyagobb meglepetés, hogy ennyire tudok valakit szeretni!
2018. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

A legnagyobb meglepetés az, amikor megszületik a babád és onnantól kezdve rájössz, mekkora nagy szívás anyának lenni.

Sőt, már a terhesség is az.

Hiszen a férfi éli tovább az életét, a nő teste megy tönkre és itt nem a hízásra gondolok, nekem pl. a csípőm csúszott úgy szét, hogy szerintem pár év és protézis kell ami szomorú tekintve, hogy még csak 30 éves múltam :(

Szülés után szintén szívás a folytonos éjszakázás, a fájó, vérző, sebes mellbimbók a szoktatás alatt, a folyton rajtad lógó gyerek, később a dackorszak, makacsság, óvodáskorban az egyre több ellenkezés, üvöltözések.

Hiába segít az apa, a legtöbbet a nők szívnak ezzel, ők maradnak ki a való életből, munkából évekre, nekik nehéz a visszaállás, be vannak zárva 2-3 évre egy síró, kakiló gyerekkel a lakásba.

Oké, ezt lehet tudni terhesség előtt is, de más hallani róla és más átélni.

Ha igazán át tudnánk élni előtte is mindezt, biztos, hogy sokkal kevesebb gyerek születne.

2018. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

"Én azt hittem, az émelygés csak émelygés" - ehhez képest sajnos 6! hónapig hánytam, de néha olyan szinten, hogy semmi nem maradt meg bennem :( - este tudtam csak enni, mert reggeltől késő délutánig borzasztó volt.


"Azt hittem, még 37. héten is dolgozom" - nos, 12. héttől táppénz, mert sokszor élni is alig bírtam a folyamatos hányinger miatt, nemhogy a munkámra koncentrálni.


A szülés meg: "Rosszabbra számítottam" - szerencsére hamar és könnyen meglett a lányunk, bár a férjem keze-ujjai még két napig kissé lilák-vörösek voltak, úgy szorítottam fájáskor :D

2018. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

A terhesség borzalmas volt, nem számítottam rá. DE

Egyáltalán nem lettem bálna, sőt picike hasam volt, egy striám sincsen és pár hét alatt visszafogytam.

A császár egy kicsit sem fájt.

A baba nem bömböl, hanem szépen végigalussza az éjszakát és nappal sem egy hisztérika, nyugodtan eljátszik magában.

Szóval van ami szerencse, van ami nem.

Csak később fog kiderülni nálatok hogyan lesz.

2018. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Az incontinencia ami intim tornával nem javìthatò. A második terhesség amikor átmenetileg a 20. hét környèkén pelenkás lettem ès szülés utáni vizelettartási problémák aminek hamarossan mûtét lesz a vége.😔
2018. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudtam, hogy az anyatejre is allergiás lehet egy csecsemő. Sugárban hány, megy a hasa, nem hízik.

Nem hittem, hogy nem tudom mellből táplálni annak ellenére, hogy sok tejem van.

Nem vártam, hogy ennek ellenére megkapom a szaranya jelzőt úton útfélen, amiért nem anyatejes.


Nem tudtam, hogy teljesen problémamentes terhességből, papíron rendben zajló (bár horror, sok sérülést okozó) szülésből sérült gyerekem születik.

2018. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!