Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is így van vagy csak...

Másnál is így van vagy csak én vagyok zakkant?

Figyelt kérdés

Van két gyerkőcünk. Két fiú. A nagyobb elsős lesz a kicsi most kezdi az ovit. Piszok nehéz velük. Néha azt sem tudom hol áll a fejem. Nem vagyok SuperMom így van hogy estére kipurcanok. Néha szalad a ház stb stb. A kicsi egy ritka genetikai betegséggel született de jól van. Szépen fejlődik. Semmi hátránya nincs emiatt. Na de a lényeg, hogy mostanában elég sokat gondolok a 3.babára. Még így is, hogy néha sárkánnyá válok :D

Na meg ugye itt a rizikó a betegség miatt is.

Normális hogy minden nehézség ellenére vágyom egy picire?


2018. márc. 28. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Erre nem lehet normális választ adni. Van akik több gyerek pártiak, van akinek 1 is sok.


Akinek elég egy, az azt mondja zakkant vagy. Aki meg se áll 3-ig az meg biztat. Szóval ennek a kérdésnek semmi értelme.

2018. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is ugyanígy vagyok, még a genetikai betegség is stimmel! Már túl vagyunk pár műtéten, még 1 vagy 2 szükséges, ez a jövőben kiderül és akkor korrigálva lesz ez a probléma a gyerkőcnél.

Viszont nálunk apuka hallani sem akar a harmadikról. Esetleg pár év múlva, talán, ezt mondta. Viszont addigra már 35 éven felül lennék, olyan idősen meg már nem akarok szülni (elsőt fiatalon szültem, így is beteg lett, de ugye minél későbbi gyerek, annál nagyobb az esély a betegségekre)... Szóval lehet, hogy 2 marad.

Így is boldog vagyok, de úgy érzem, 3 gyerekkel lenne teljes az életem.

2018. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem szülnék többet. Írom ezt úgy, hogy nekem három van. Beteg gyerek mellé, kizárt!
2018. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Én is sokszor vágyom 3. babára de nem.. egyelőre (vagy valaha is...) elköltözni sem tudunk, nekem meg fontos, hogy mindenkinek saját szobája legyen. Anyagilag tudom, kettőt biztonságban fel tudunk nevelni megfelelően és energiám is csak két gyerekre van. Sőt, nem is szeretnék megint eljönni a munkából 2-3 évre. (Pontosabban még ennyit itthonmaradni, mert még vissza se mentem, de vágyom már vissza..) A férjemtől jöhetne 3. baba, de nem lesz.
2018. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy van, annyi is marad.

Nem beteg, makkegészséges, csak éppen majdnem meghaltunk szülés közben.

Ezek után én nem vállalok még egyet, bőven elég volt egyszer átélni, hogy nem ő sír fel, belőlem ömlik a vér, és a kiterelt férjem zokog a folyosón, mert lehet, már aznap temetheti is a családját.

2018. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Normális, csak nem ésszerű :)) Elég sokan vannak így. Mivel a jövőbe sosem fogsz látni, neked kell magaddal - és a pároddal - leszkanderezni, hogy jobb-e ma két biztos veréb, vagy legyen-e holnap három :)

Nálunk is két fiú van, nagyon szeretnék még, de több szempontból is oltári hülyeség lenne, a férjem sem akar, és még igaza is van sajnos. Pár év alatt jobb lett, és abszolút hálás vagyok azért, amink van, de talán sosem fogom teljesen kinőni.

2018. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Igazából ez nem eldöntendő kérdés lenne. Csak kíváncsi voltam, másban is vannak e ilyen érzések és hogy elmúlnak e valaha. Értem ezt úgy, hogy esetleg valaki emiatt vállalt több gyereket és megnyugodott e a lelke vagy éppen amikor az áhított többedik baba kinőtt a bébi korból újra elkezdődött e a vágyakozás?! Na értitek?

Igazából azért is fordult meg a fejemben a 3.baba, mert ez a betegség nem olyan ami okod adna arra, hogy esetleg a következő babát elvetessem. Mert normál életet él a kisfiúnk. Ha valaki nem ismer azt mondja makk egészséges.

Igazából vívódom már elég rég óta.

Nem is értem miért. Szeretem így az életünket. De amikor meglátok egy kismamát vagy éppen egy aprócska babát rögtön elfog a vágy. Máskor meg örülök,hogy pelenka mentes lesz a ház.

2018. márc. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!