Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kitől kérhetek segítséget, ha...

Kitől kérhetek segítséget, ha úgy érzem, elveszítem a kontrollt?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem magam, mindig azt hittem, hogy nem vagyok képes ilyesmire. Egyedül nevelem a kislányomat 4 hónapos kora óta. Most másfél éves. Már többször előfordult, hogy sírt, nem tudtam lenyugtatni sehogy és akkor rákiabáltam, de nagyon, sőt, pár napja megütöttem az arcát. Nem akarom, hogy ez mégegyszer előforduljon, de attól tartok, ha nem kapok valami segítséget, akkor újra megtörténik. Pedig imádom a lányom, ő a mindenem. Félek, ha segítséget kérnék, akkor elvennék tőlem. De ha nem kérek segítséget, akkor lehet, hogy bántanám. Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve, félek magamtól!
2008. okt. 29. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj!

Nem itt fogsz segítséget kapni, hanem a védőnőnél, és ha a játszótéren beszélgetsz az anyukákkal..nem kell elmondani mit tettél, csak mondd hogy nagyon elveszted a türelmed, kétségbe esel és tehetetlen vagy..a védőnő ad tanácsot, hiszen ő személyesen ismer téged és a babádat, a játszótéri anyukák pedig sokszor kerülnek hasonló helyzetbe, bár nem verekednek biztosan idegesek gyakran..

Ha pedig biztonságos a szoba inkkább csukd rá az ajtót és hagyd ott, minthogy pofozgasd, vagy még roszabbat csinálj.

Kérj segítséget még most, mert nem azzal kezdik, hogy elveszik, de ha elfajul a dolog akkor akár a szomszéd bejelentésére is elvehetik!

2008. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Én se azt gondoltam, hogy itt majd valaki megírja a tutit, csak nem tudtam, hogy ilyenkor kihez lehet fordulni. De akkor megpróbálok beszélni a védőnővel, de arra is gondoltam már, hogy beutalót kérek pszichiáterhez és kérek valami gyógyszert, csak akkor meg nem tudom el tudom-e látni a picit, mert kamasz koromban hülyeségből szedtem egy darabig nyugtatót és állítólag nem voltam éppen beszámítható az alatt az idő alatt.

Próbálom magam összeszedni, de ma is nagyon nehéz napunk volt, mert amióta óraátállítás volt nem akar aludni, pedig álmos, és hiába ringatom, fekszem mellé, énekelek neki, nem használ semmi, ha mellé fekszem, csak tépi a hajam, tudom, hogy ez neki a legrosszabb, de már annyira nem tudom mit tegyek, de ma is olyan ideges voltam, hogy két óra próbálkozás után inkább betettem az ágyába és kimentem a konyhába, összetörtem egy tányért és bőgtem. Kezdek megőrülni, vagy nem tudom, sose voltam ilyen... De akkor mindenképp beszélek a védőnővel, hogy mondja meg, mit tudok tenni, hogyan lehetnék türelmesebb. A környékbeli anyukákat sajnos nem ismerem még, egy hónapja költöztünk ide, és még nem igazán tudtam velük beszélgetni.

2008. okt. 29. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is a pszichológust ajánlom. Elsődlegesen szerintem neked valami más gondod van, amit talán elfojtasz, és az okoz ilyen tüneteket. Lehet az egyedüllét, a pénztelenség, a munka, a költözés, bármi, ami tudat alatt bánt téged, és ettől vagy feszült. Ezen előbb gondolkodj el, lehet te magad is rájössz.

A pszichológus dolga, hog ezt feltárja és megoldja, és megszűnk a gond. Tud adni tabit, nem kell , hogy nyugtató legyen, elég egy gyenge kedélyjavító, én is azt szedtem, nagyon jó volt. Enyhe depim volt pártalanság miatt, és sokat segített:-) (Zipralex volt a neve). Olyat úgysem fog adni, amitől nem leszel beszámítható.

Javaslom még, keress barátokat. Most költöztél, ne ismersz senkit, de ismerj meg! A védőnőnél, dokinál, boltban, járdán nyugodtan szólítsd meg a kismamákat és beszélgessetek! A neten is kereshetsz, akár iwiwen, akár más oldalakon, kismamaoldalakon, www.donna.hu.... keress rá a településedre, és bátran írj levelet, meséld el, hogy egydül vagy, most költöztél és szivesen ismerkednél. Én is ezt tettem, 20 hetesen egy idegen városban, bejött:-)

És ne keseredj el, mindenre van megoldás, és bátran kérj segítséget!!

2008. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!