Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor döntöttetek úgy, hogy...

Mikor döntöttetek úgy, hogy jöhet a 2. baba? Milyen félelmeid voltak és ebből mik valósultak meg?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, nagyon szeretném, aztán előjön a megmaradt minimális önzésem, hogy akkor még az a napi 1-2 órám sem lenne magamra, hogy megyünk sétálni vagy boltba, ha két felé kell rohanjak, mi lesz, ha az egyik alszik, a másik sírással felkelti és még a maradék néhány órát sem tudjuk alvással tölteni? Bírni fogom, nem fogok megőrülni, megbánni, stb.? Nagyon szeretem a gyermekem, de aggódom, mi lesz, ha kettő lesz. Nálatok hogy volt? Milyen gondok merültek fel? Hogy bírtátok egyedül kettővel? (Nincs segítségem, senki. A férjem, munka után, de rokonok, ráérő, megbízható barátok nincsenek.)
2014. szept. 22. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A két gyerek között 4 év lesz a különbség. November végén érkezik a tesó.

A kisfiam 2 évesen kezdte átaludni az éjszakákat, unnantól kezdtem én is kipihenni magam. Akkor kezdett mocorogni a fejemben a gondolat, hogy jöhetne a tesó. De akkor nem voltak ideálisak a körülmények, amit utólag már nem is bánok. A kisfiam 3 évesen már olyan okos értelmes és szófogató volt, hogy így a terhességet is jobban viselem. Már megérti, hogy tesója lesz, várja, tervezget. Délutánonként van 1 óra, amíg én pihenek, ő rajzol vagy gyurmázik mellettem. Csak délelőtt jár oviba és ebéd után már nem alszik.

Ha korábban vállaljuk a tesót, nem tudom, hogy bírtam volna.

A másik érv a 4 év korkülönbség mellett az volt, hogy a húgom kisfiával milyen jól elvan az én fiammal. Annak ellenére, hogy 3,5 évvel idősebb az uncsitesó. Már évek óta remekül eljátszanak együtt.

Azt nem tudom, hogy milyen lesz, ha már megszületik a baba, de nem félek. Úgy érzem menni fog.

Külföldön élünk, semmilyen segítségem nincs, csak apa, ha nem dolgozik.

Szerintem akkor jön el az idő a tesóvállalásra, ha ez emberben nincs sok kétely. Amikor úgy érzed, hogy már képes vagy rá és minden rendben lesz.

2014. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen ne vállald kis korkülönbséggel,és akkor nem lesz szenvedés.Ugyanis ha az egyik már eléggé önálló,már ovis is legalább akkor jobban be tudod osztani az időd.Semmiképpen nem szülnék 3 évnél kisebb korkülönbséggel,de már valószínűleg nem is fogok,mert kisfiam 3,5 éves,leghamarabb januárban kezdünk bele a babaprojectbe.
2014. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!